Connect with Us

All posts tagged "arilena ara"

Showbizz 10:54 - 31 Mars, 2020

Anulimi i Eurovizion/ Menaxheri i Arilena Arës flet për herë të parë: Ja si e pritëm lajmin

Eurovizion u anulua për shkak të përhapjes së madhe të Coronavirusit, ashtu si shumë evente të tjera të rëndësishme në botë. Por si e pritën anulimin...

Showbizz 16:19 - 18 Mars, 2020

Vendoset “fati” i Eurovizionit/ Merret vendimi përfundimtar

Edhe festivali i “Eurovizion” ka patur të njëjtin fat si kampionati europian i futbollit për shkak të Koronavirusit. Organizatorët e festivalit, që do të zhvillohej në...

Showbizz 12:10 - 10 Mars, 2020

Gati për në Eurovizion/ Publikohet versioni zyrtar i këngës së Arilena Arës

Këngëtarja Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion me këngën “Shaj”. Arilena ka bërë publike versionin zyrtar të këngës në anglishtqë titullohet “Fall from the...

Showbizz 13:00 - 9 Mars, 2020

Arilena Ara në Eurovizion/ Versioni i ri i këngës ‘Shaj” me një tjetër titull

Këngëtarja Arilena Ara u shpall fituese e Festivalit të këngës dhe do të na përfaqësojë në Eurovizion. Arilena ka gati këngën në versionin në gjuhën angleze...

Showbizz 13:12 - 28 Shkurt, 2020

Gjiganti mediatik shkruan për Arilena Arën: “Nuk do të ishte Eurovizion pa baladën e saj”

Arilena Ara u shpall fituese e Festivalit të Këngës duke u kthyer në këngëtaren që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Shaj është kënga me të...

Showbizz 13:01 - 25 Shkurt, 2020

“Nuk bëj qoka si kolegët e mi”/ Jonida Maliqi për fitoren e Arilena Arës: “Ne dimë vetëm të hedhim baltë”

Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi ishte nga të paktat artiste shqiptare që mbështeti Arilena Arën për fitoren në “Festivalin e Këngës”. E ftuar në emisionin Wake...

Showbizz 13:03 - 19 Shkurt, 2020

Mbrojti Elvana Gjatën në Festivalin e Këngës/ Alketa Vejsiu pendohet: Nuk duhet të reagoja ashtu

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu  ka prekur sërish temën e festivalit të këngës. Pas shpalljes së Arilenës fituese, Alketa tregoi qëndrimin e saj në lidhje me...

Showbizz 14:20 - 10 Shkurt, 2020

Triumfoi krah Elvana Gjatës/ Sondazhet nxjerrin fituese të Eurovizionit Arilena Arën

Këngëtarja Arilena Ara u shpall fituese e Festivalit të Këngës duke lënë pas Elvana Gjatën dhe duke u bërë kështu përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion. Kënga...

Showbizz 18:20 - 18 Janar, 2020

Pasi fitoi Festivalin e Këngës u largua në SHBA/ Arilena Ara zbulon arsyen

Arilena Ara është një nga këngëtaret më të komnetuara shqiptare. Ajo u shpall fituese e Festivalit të Këngës dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovzion. Pas...

Showbizz 11:55 - 3 Janar, 2020

“Mu kthyen edhe mua kundër”/ Jonida Maliqi tregon si e sulmuan fansat e Elvana Gjatës pasi i dorëzoi kupën Arilenës

Fitorja e Arilena Arës në Festivalin e Këngës ka shkaktuar shumë reagime në media. Këngëtarja Jonida Maliqi ishte ajo që i dorëzoi kupën e fitores Arilena...

Showbizz 17:11 - 26 Dhjetor, 2019

A do të rishikohet votimi për vendin e parë të Festivalit?/ Drejtori i përgjithshëm tregon vendimin përfundimtar

Festivali 58 i Këngës ka patur shumë reagime dhe polemika përsa i përket çmimit të parë që u fitua nga Arilena Ara. Pritshmëritë që këtë festival...

Showbizz 11:21 - 24 Dhjetor, 2019

“Arilena nuk është faji yt”/ Elvana Gjata reagon për herë të parë pas Festivalit

Pas gjithë polemikave dhe zhurmës që krijoi ky edicion i Festivalit të Këngës, Elvana Gjata ka vendosur të reagojë. Këngëtarja është nisur ditën e djeshme për...

Showbizz 17:10 - 23 Dhjetor, 2019

“Ndaluni për hir të artit”/ Adelina Ismaili reagon ashpër pas lajmeve mbi fitoren e Arilenës

Ditën e sotme ka patur shumë reagime në lidhje me fitoren e Arilena Arës. Të shumtë kanë qenë personazhet e famshëm që kanë reaguar duke treguar...

Showbizz 16:30 - 23 Dhjetor, 2019

I doli në mbrojtje Elvana Gjatës/ Arilena Ara “hakmerret” ndaj Alketa Vejsiut

Moderatorja Alketa Vejsiu pak orë më parë reagoi në lidhje me fitoren e Arilena Arës dhe bëri një status shumë të gjatë ku falenderonte Elvana Gjatën...

Showbizz 11:40 - 23 Dhjetor, 2019

Brohoritjet në sallë/ “Zbulohet” e vërteta e fitores së Arilenës Arës

Pas fitores së Arilena Arës, moderatorja Julka Gramo reagoi përmes një postimi në Instagram ku shkruante: “Energjia vete! Ne nje gare patjeter qe ka vetem nje...