Connect with Us

All posts tagged "aromë"

Kuriozitete 13:53 - 8 Nentor, 2019

Si të keni gjatë gjithë ditës një aromë të mirë?/ Zbuloni disa këshilla që bëjnë parfumin të zgjasë pafund

Nëse zbuloni se aroma juaj është zbehur nga dreka ,këto sugjerime kryesore nga ekspertët në Hairtrade do të ndihmojnë aromën tuaj të parfumit të zgjasë gjatë...

Fashion 22:22 - 16 Shtator, 2019

Si të kuptoni cilën aromë parfumi duhet të zgjidhni? Zbuloni çfarë thotë shkenca për lëkurën tuaj

Sipas një studimi të fundit nga Lisa Hipgrave, nga The International Fragrance Association, thuhet se aroma jonë natyrale e trupit duhet të ndërveprojë me parfumin të...

limon. dhimbje shpine
Life Style 16:02 - 13 Gusht, 2019

Efektet “çudibërëse” të limonit/ Këtë herë do të zhdukë të gjitha aromat e këqija

Aroma e ushqimeve pas gatimit që pushton shtëpinë është një problem për çdo amvisë. Ndodh që aromat e gjellërave apo e peshkut janë shumë të vështira...

Kuriozitete 14:53 - 7 Prill, 2019

A doni t’ju ndihet aroma kur kaloni në rrugë? Merrni shembull nga parfumet e VIP-ave

Jennifer Aniston Aktorja vendosi të mos zgjidhet një aromë të vetme në mesin e shumë parfumeve, por shkoi dhe krijoi një linjë të vetën. Chapter One...

Si të largosh aromën e keqe të gojës me metoda natyrale
Kuriozitete 22:50 - 1 Mars, 2019

Si të largosh aromën e keqe të gojës me metoda natyrale

Pi  një gotë me ujë Bakteret  që gjenden në gojën tonë  lëshojnë një lloj gazi. Sa më shumë të hidratohemi, aq më  mirë do ta kemi...

Life Style 11:20 - 14 Shkurt, 2019

Si të largoni aromën e keqe të gojës pa u lodhur fare

Mund të keni provuar për ta zgjidhur këtë erë të keqe duke larë dhëmbët rregullisht dhe përdorur një sërë produktesh komerciale nga goja, por në të...

urina me arome te rende
Kuriozitete 21:20 - 23 Janar, 2019

Urina me aromë të rëndë/ A duhet të shqetësohemi ?

Shpesh urina mund të ketë një aromë të rëndë, por jo gjithmonë kjo mund të jetë shenjë e një problem shëndetësor. Në shumicën e rasteve janë...

Life Style 23:22 - 11 Nentor, 2018

Kjo është mënyra më e thjeshtë për të shmangur aromën e keqe të gojës

Keni një aromë të rëndë kur flisni? Keni provuar çdo mënyrë dhe e keni përsëri? Nëse i keni përjashtuar të gjitha arsyet e mundshme dhe nuk...

Kryesore Show Biz 09:35 - 16 Tetor, 2018

Dëshironi që aroma e parfumit në trupin tuaj të zgjasë sa më shumë? Ndiqni këto 8 truke…

E dinit se parfumin e keni hedhur gjithmonë gabim? Sigurisht që jo, se përndryshe do ta kishit ndryshuar mënyrën e spërkatjes. Ja përshembull, ju keni hedhur...

Life Style 15:32 - 28 Janar, 2017

Disa sekrete për të patur gjithmonë aromë të mirë trupi

Aroma e trupit është një temë e ndjeshme, pasi të gjithë do të dëshironim ta kishim ideale. Përmes disa trukeve të vogla, ju mund të jeni...

Life Style 14:00 - 31 Dhjetor, 2016

Ja sekreti i aromës së shampanjës

Të gjithë ne e duam shampanjën, pijen e dashur që nuk i mungon kurrë tryezës festive. Shampanja prodhohet nga tri varietete rrushi pinot noir, meunier e...

Kuriozitete 22:45 - 15 Qershor, 2015

Si të përgatisni aromë natyrale për shtëpinë tuaj

Sot tregjet janë të mbushura plot me aroma, forma e preparate për të aromatizuar dhe freskuar shtëpinë tuaj. Por keni parasysh se ato të gjitha përmbajnë...

Life Style 16:00 - 6 Qershor, 2015

Aromë lumturie. Sipas shkencëtarëve mund ta nuhasim?

  Një shprehje e vjetër thotë që lumturia është ngjitëse. Studimet e reja duket sikur kanë siguruar disa prova shkencore për ta mbështetur. Lumturia, sipas shkencëtarëve,...

Life Style 09:22 - 29 Janar, 2015

Studimi/ Arinjtë polar ‘komunikojnë’ me aromën e gjurmëve të këmbëve

Sipas kërkimeve më të fundit, arinjtë polare lënë mesazhe për njëri tjetrin në gjurmët e këmbëve kur  ata largohen në dëborë. Biologët kanë gjetur se mishngrënësit...