Connect with Us

All posts tagged "arra"

Life Style 14:40 - 28 Shtator, 2019

Dietë e shëndetshme dhe parandalues sëmundjesh/ Njihuni me benefitet e arroreve

Arrorët njihen si parandalues të sëmundjeve shumë serioze që nga ato kardiovaskulare, diabeti apo tretja e mirë. Për të mbajtur një trup me peshë dhe formë...

Shëndeti 18:15 - 5 Dhjetor, 2016

20 gram arra në ditë mund tu shpëtojnë jetën në të ardhmen

Sipas një studimi të kryer nga  Imperial Collage në Londër, konsumimi i 20 gram arrave në ditë mund tu shpëtojnë jetën në të ardhmen. Sot sëmundjet...

Life Style 09:44 - 8 Janar, 2015

Arrat/Ushqimi i trurit

Arrat përmbajnë shumë vitamina, ato janë të pasura me vitaminë E, kanë veti antioksidante që mbrojnë qelizat cerebrale nga dëmtimet që shkaktohen nga radikalet e lira...