Connect with Us

All posts tagged "arsye"

Kuriozitete 12:55 - 28 Mars, 2020

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo...

Kuriozitete 18:21 - 2 Mars, 2020

Pse duhet të dashuroni një mashkull që i përket shenjës së Demit/ Zbuloni disa arsye shumë të vlefshme

Si një nga shenjat e Tokës, Demi është një nga shenjat më të apasionuara dhe të bazuara në pjesën tjetër të shenjave të Zodiakut. Kur jeni...

Life Style 16:05 - 23 Nentor, 2019

5 arsyet përse të bësh masazh është mirë për shëndetin tuaj mendor

Një masazh mund t’ju ​​sjellë dobi fizikisht dhe mendërisht.Masazhi është një mënyrë shumë e efektshme për tu relaksuar pas një dite të gjatë. Eshtë gjithashtu e...

Kuriozitete 15:40 - 22 Nentor, 2019

Çfarë do të ndodhte nëse paratë do të zhdukeshin?/ Ja 8 pasojat që duhet t’i kemi parasysh

Njerëzimi krijoi monedha, shënime, karta debiti dhe krediti dhe pagesat nga interneti. Ne jetojmë rreth parave dhe parate kontrollojnë jetën tonë. Kjo do të thotë që...

humbja e flokeve
Life Style 10:53 - 22 Nentor, 2019

Po kaloni një situatë të vështirë?/ Zbulohet arsyeja pse ju bien flokët në këtë sezon dimri

Sezoni i vjeshtës dhe fillimi i dimrit, njihet tashmë si një periudhe stresuese ku shumë njerëz fillojnë të ndiejnë ndryshime në trup, fytyrë apo flokë. Zakonisht...

Kuriozitete 14:40 - 20 Nentor, 2019

Habisin shkencëtarët/ Ja disa nga arsyet që nuk duhet t’i vrisni merimangat në shtëpinë tuaj

Merimangat janë krijesa të tmerrshme, me tetë këmbë, qe i shkaktojne makthe njerëzve. Por megjithatë, shkencëtarët insistojnë të na thonë se merimangat thjesht keqkuptohen, dhe jo...

Kuriozitete 12:53 - 18 Nentor, 2019

“Eshtë shumë e mundimshme”/ Zbulohen arsyet pse meshkujt largohen nga femrat e bukura

Kemi parë shpesh që në lidhjet mes një mashkulli dhe një femre e cila konsiderohet e bukur, gjërat mos shkojnë në rregull dhe përfundojnë në ndarje....

Kuriozitete 15:20 - 17 Nentor, 2019

5 arsye pse femrat Gaforre janë shenjat më të dashura të horoskopit

Dashuria e një gruaje Gaforre është aq e thellë dhe aq e fortë sa nuk kujdeset jo vetëm për veten, por për të gjithë që i...

Life Style 17:22 - 13 Nentor, 2019

Nga Diabeti tek kockat/ 11 arsyet pse duhet të hani çdo ditë avokado

Mos e nënvlerësoni fuqinë e një avokado. Ata quhen një super ushqim për një arsye. Ata janë kaq tepër të shijshëm dhe kanë një strukturë kaq...

Life Style 20:23 - 9 Nentor, 2019

Të rrezikshëm, të ashpër dhe të fuqishëm në dhomën e gjumit/ 11 arsyet pse Akrepi është shenja më e fortë e Zodiakut

Nëse keni hasur ndonjëherë një Akrep në jetën tuaj, me siguri do të ishit ndjerë frikësuar prej tyre. Nuk është e rrallë që një Akrep të...

Life Style 15:40 - 2 Nentor, 2019

Pija e preferuar e shqiptarëve/ Zbuloni 5 arsye të shëndetshme rreth konsumimit të kafes

Ndikimi shëndetësor i kafesë ka qenë prej kohësh një temë e diskutueshme.Por studimet e fundit sjellin lajme të mira për adhuruesit e kafesë. Këtu janë 10...

Kuriozitete 12:40 - 1 Nentor, 2019

Marrëdhënia juaj ka përfunduar?/ Ja 6 arsyet përse çiftet i japin “duart” njëri tjetrit në momentin e fundit

Nëse jemi në një lidhje të qëndrueshme me dikë që e duam, është e natyrshme të mendojmë për hapin tjetër: martesën.Vetëm se 2 persona kanë qenë...

Showbizz 11:20 - 19 Tetor, 2019

“Nuk ishte vendimi im”/ Moderatorja shqiptare tregon arsyen e mungesës në emision

Prej disa muajsh, programi “Shqiptarët për shqiptarët”, është bërë tepër i ndjekur nga shikuesit shqiptarë. Por mbrëmjen e kaluar emisioni ka nisur puntatën e parë për...

Showbizz 13:32 - 14 Tetor, 2019

Mosmarreveshjet vjehrrë-nuse/ Zbulohet arsyeja e ndarjes së Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth

Ndarja pas 10 vitesh lidhje dhe 8 muaj martesë, e çiftit të njohur Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth, nuk ka qenë fare e lehtë dhe të...

Showbizz 18:26 - 2 Tetor, 2019

Stres, xhelozi dhe zënka/ Zbulohen prapaskenat e ndarjes se miliarderes Jenner dhe reperit Travis Scott

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner dhe Travis Scott  duket se po kalojnë një periudhë jo shumë të mirë në marrëdhënien e tyre. Pas...