Connect with Us

All posts tagged "art"

Showbizz 12:40 - 25 Nentor, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur në moshën 28 vjeçare

Pak ditë më parë, ajo kishte organizuar një tur për tu rikthyer në Japoni, por ëndrrat iu ndërprenë në mes. Këngëtarja e njohur e muzikes K-pop,...

Kuriozitete 15:05 - 16 Nentor, 2019

FOTO-“Arti i tij do ndryshojë botën”/ Këto krijime të artistit francez po i mrekullojnë të gjithë

Ai i sheh fytyrat dhe parashikimet e ardhshme tek imazhet e natyrës. Endërrimtar, të zgjuar dhe me një kuptim të thellë pas tyre – këto janë...

Showbizz 12:05 - 12 Nentor, 2019

Arti në zi/ Ndërron jetë në mënyrë tragjike aktorja 13 vjeçare

Një lajm tepër i dhimbshëm , ka “mbërthyer” mediat e huaja ditën e djeshme. Aktorja e re e Brodway, Laurel Griggs, ka ndërruar jetë në moshën...

Showbizz 13:08 - 1 Nentor, 2019

Arti në zi/ Ndahet papritur nga jeta këngëtari i njohur shqiptar

Një lajm tepër i trishtë ka përfshirë së fundmi muzikën shqiptare.Një prej muzikantëve më të njohur në trevat shqiptare, Nuredin Azemi është ndarë nga jeta mëngjesin...

Showbizz 21:05 - 14 Tetor, 2019

Arti në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur,në ditën e lançimit të filmit të tij

Sot filmi i famshëm “El Camino” i cili është riprodhimi në formën e një filmi i serialit të famshëm “Breaking Bad”, kishte ditën e tij të...

Showbizz 13:15 - 30 Shtator, 2019

Arti në zi/ Ndërron jetë në moshën 43 vjeçare producenti i hiteve botërore

Ai njihej në botën e artit me emrin “Busbee”. Michael Busbee, producent i shumë hiteve botërore, ka ndërruar jetë pak orë më parë. Lajmin e hidhur...

Showbizz 10:40 - 25 Shtator, 2019

Arti në zi/ Ndërron jetë krijuesi i “The Simpson”, dy ditë pasi festoi 55-vjetorin

Krijues i dy serialeve më të famshme në botë si “Rick and Morty” dhe “The Simpsons”, Michael Mendel, fitues i katër çmimeve “Emmy” , ka ndërruar...

Kryesore Show Biz 14:25 - 17 Gusht, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur në moshën 79 vjeçare

Dita e sotme ka qënë një tragjedi për kinematografinë botërore. Sipas mediave, aktori dhe regjisori i njohur Peter Fonda vdiq në moshën 79 vjeçare si pasojë...

Kryesore Show Biz 10:40 - 23 Korrik, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta ikona e muzikës blouse

Mbrëmjen e djeshme ikona muzikore e New Orleans, Art Neville  ka ndërruar jetë pasditen e së hënës dhe lajmin e hidhur e ka bërë publike për...

Kryesore Show Biz 10:40 - 16 Qershor, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta regjisori i famshëm prej sëmundjes së rëndë

Franco Zeffirelli i njohur si regjisori me i famshem italian, është ndarë nga jeta ditën e sotme, në moshën 96 vjeçare. Sipas mediave te njohura thuhet...

Kultura 12:25 - 19 Maj, 2019

Eurovizioni/ Art? Kitç? Kult apo politikë?

U mbyll skena e Eurovizionit 2019. Si gjithmonë kritikat ndaj garës më të madhe të popit në botë Festivalit Europian të Këngës nuk mungojnë. Por shumica...

Kryesore Show Biz 10:34 - 30 Prill, 2019

Arti në zi/Ndërron jetë regjisori i njohur në moshën 57 vjeçare

I lindur në Los Angeles, John Singleton u konsiderua ndër regjisorët më të mirë afrikano-amerikanë dhe si regjisori i filmit të njohur të vitit 1991 “Boyz n...

shenjat qe bejne dashnorin
Kuriozitete 23:58 - 24 Mars, 2019

Ekspertë në artin e aventurës/ Këto shenja kanë lindur për të luajtur rolin e dashnorit

Akrepi Kjo shenjë është një ndër dashnorët më të mirë të zodiakur. Ka shumë rezistencë dhe është gjithnjë i  gatshëm për të pasur raporte në çdo...

Showbizz 11:40 - 9 Shkurt, 2019

Arti në zi! Ndahet nga jeta legjenda e kinemasë britanike

Legjenda e kinemasë britanike, aktori Albert Finney është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare. Ylli i Hollivudit që ka luajtur role të paharrueshme si Ebenezer Scrooge,...

jolly kengetare
Kryesore Show Biz 11:10 - 16 Janar, 2019

Arti në zi: Ndahet nga jeta legjenda e kinemasë

Ajo ka performuar më shumë sesa 1000 herë gjatë 7 dekadave të karrierës së saj, por fati e deshte që ditën e djeshme, pak pas mesnate...