Connect with Us

All posts tagged "Artiste"

Showbizz 19:44 - 6 Janar, 2020

Rita Ora bën thirrje për të ndihmuar Australinë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është solidarizuar edhe një tjetër herë me fatkeqësitë natyrore që shkaktojnë dëme të mëdha, duke dhënë kontributin e saj....

Showbizz 17:28 - 4 Dhjetor, 2019

Dua Lipa shënon suksesin e radhës/ Fiton çmimin si artistja më e mirë e viti në Azi

Këngëtarja me origjinë shqiptare nuk po ndalet me sukseset e saj të njëpasnjëshme. Në karrierën e saj Dua ka fituar shumë çmime dhe ka kryesuar top...

Showbizz 13:41 - 4 Dhjetor, 2019

Ardit Gjebrea zbulon surprizën e natës së parë gjysmëfinale të “Kënga Magjike”/ Ja cilët do të jenë artistët që do të ndezin skenën sonte

Sonte është nata e parë gjysmëfinale e festivalit të “Kënga Magjike”. Këtë mbrëmje do të perfromojnë 23 artsitë që do të ndezin skenën në Pallatin e...

Kryesore Show Biz 20:13 - 19 Maj, 2019

Artistja krijon linjën me emrin “Kosova”/ Serbët shpërthejnë me shprehje raciste

Make-up artistja me origjinë shqiptare Foinika Kay është vënë nën shënjestrën e mediave serbe. Foinika sapo ka publikuar linjën e saj më të re të qerpikëve...

Kryesore Show Biz 11:10 - 17 Maj, 2019

“Ishte skandal, na vranë performancën”/Artistja e famshme akuzon “Eurovision” për keqmenaxhim

Festivali i Eurovizion zhvilloi mbrëmjen e djeshme gjysëmfinalen e dytë ku performuan 17 këngë dhe merrte pjesë edhe këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila u kualifikua...

Kryesore Show Biz 16:50 - 8 Maj, 2019

Artistët surprizojnë Nexhmije Pagarushën/ Ikona e muzikës nuk mban dot lotët

Ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha ka festuar ditën e djeshme 86-vjetorin e lindjes. Të shumtë kanë qenë artistët që e kanë uruar legjendën e muzikës...

Kryesore Show Biz 13:25 - 13 Shkurt, 2019

Menaxheri i artistëve shqiptarë sulmon Burim Ademin: “Matrapaz, njeri pa fytyrë!”

Humoristi Burim Ademi, personazh ky i bërë i famshëm nëpërmjet llogarisë së tij në Instagram, disa kohë më parë është bërë pjesë e mediave për shkak...

era rusi deklarate
Kryesore Show Biz 11:10 - 22 Janar, 2019

“Artistët tanë e kanë degraduar muzikën!” Era Rusi ka një mesazh për kolegët e saj

Era Rusi është një nga zërat më të spikatur dhe të pëlqyer të skenës muzikore shqiptare. Së fundmi, këngëtarja e talentuar ishte e ftuar në emisionin...

ariana grande
Kryesore Show Biz 23:00 - 21 Janar, 2019

Artistja e njohur akuzon Ariana Grande-n se i ka vjedhur këngën

Pas “Thank you, next”, Ariana Grande po shijon suksesin e “7 Rings”. Por tani po aludohet se kënga e 25-vjeçares është e vjedhur. Ishte reperja Princess...

ariana dhe artistja shqiptare
Kryesore Show Biz 10:40 - 19 Janar, 2019

Artistja shqiptare që frymëzoi Ariana Grande-n të krijonte hitin e fundit, “7 Rings”

Disa orë më parë kënga “7 Rings” debutoi, dhe që në momentet e para është kthyer në një super hit, ku vetëm në Youtube numëon gati...

Kryesore Show Biz 11:25 - 11 Dhjetor, 2018

Enca thumbon artistët e “Këngës Magjike”? Ky postim qenka “kujt t’i djegë le ta mbajë”

Enca Haxhia ka shtruar sot një pyetje që na bëri të gjithëve të mendojmë se e ka me konkurrentët e “Këngës Magjike”, që u prezantuan me...

Kryesore Show Biz 23:47 - 8 Dhjetor, 2018

Zbuloni çmimet me të cilat u vlerësuan artistët në “Kënga Magjike”

Finalja e madhe e “Këngës Magjike” ka mbërritur. Artistët kanë votuar dhe këtë të shtunë mes emocionesh ata njihen me çmimet me të cilët janë vlerësuar....

Kryesore Show Biz 12:25 - 8 Dhjetor, 2018

Nga Kendrick Lamar tek Dua Lipa, këto janë artistët e nominuar për çmimet “Grammy”

Këtë të premte, u publikuan edhe nominimet për edicionin e 61 të çmimeve “Grammy” që do të mbahet në muajin shkurt. Për shqiptarët, ishte një moment...

Kryesore Show Biz 10:19 - 30 Nentor, 2018

Jo vetëm këngë por dhe performancë, artistët që ndezën skenën e “Kënga Magjike” në 20 vite

Një këngë e mirë e shoqëruar nga një performancë akoma më e mirë është e sigurtë që mbahet mend gjatë. Dhe pse këtë vit bëhen 20...

Kryesore Show Biz 00:05 - 15 Nentor, 2018

Dasmë në horizont! Artistja jonë e preferuar martohet së shpejti

Massimiliano Allegri dhe Ambra Angiolini janë shumë të dashuruar dhe kanë vendosur të kurorëzojnë lidhjen e tyre në martesë. Trajneri i Juventusit dhe aktorja kanë caktuar...