Connect with Us

All posts tagged "avion"

Showbizz 17:56 - 13 Mars, 2020

“A ekziston me të vërtetë kjo gjëja korona apo çfarë”/ Ish banorja e Big Brother e zemëruar prej anulimit të fluturimeve

Ish banorja e Big Brother Chloe Khan duket se është nervozuar shumë pasi për shkak të përhapjes së Coronavirusit  nuk mund të udhëtojë. Ajo jeton në...

Kuriozitete 12:59 - 3 Janar, 2020

Sekretet që nuk i dinit më parë rreth një fluturimi me avion

Edhe pse mund të fluturoni shpesh me avionë por ndoshta ka disa sekrete që nuk i dinit më parë. Për shembull akrepat që dëgjoni gjatë një...

Showbizz 14:00 - 12 Dhjetor, 2019

Beyonce i bën dhuratën 40 milionë dollarëshe burrit të saj/ Nuk do ta besoni se për çfarë bëhet fjalë

Këngëtarja me famë botërore Beyonce, ka gjetur mënyrën më të bukur për të surprizuar bashkëshortin e saj, Jay Z, kur u bënë prindër për herë të...

Kuriozitete 16:52 - 22 Tetor, 2019

10 gjëra që mjekët, udhëtarët dhe stjuardesat nuk këshillojnë të vishni gjatë një udhëtimi me avion

Në vitin 2019, rekordi botëror mund të jetë caktuar nga numri i udhëtarëve që kanë zgjedhur avionin si një mjet transporti. Që prej Janarit më shumë...

Life Style 16:42 - 12 Tetor, 2019

“Jam e dashuruar dhe kryej marrëdhënie”/ Gruaja gjermane flet për lidhjen e pazakontë të dashurisë me avionin Boeing

Një grua ka treguar lidhjen e saj 5 vjeçare të dashurisë me avionin. Ajo e trajton si të ishte partneri i saj madje i thërret “shpirt”....

Kryesore Show Biz 11:40 - 19 Gusht, 2019

Avion privat dhe pushime super luksoze/ Fansat zhgënjehen nga Meghan Markle dhe Princi Harry

Pak ditë më parë, dukesha e Sussex Meghan Markle, festoi 38-vjetorin e saj të lindjes dhe një javë më pas udhëtoi drejt vendit të saj të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 7 Gusht, 2019

Panik pas performancës/ Avioni i këngëtares së famshme rrëzohet dhe shpërthen në flakë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në avionin privat të këngëtares Pink, i cili mbante në bord ekipin e kësaj të fundit. Menaxheri i këngëtares amerikane...

Kryesore Show Biz 11:25 - 7 Qershor, 2019

“Lutuni për mua”/ Këngëtares shqiptare i ndodh e papritura gjatë udhëtimit me avion

Për shkak të punës dhe koncertve të shumta këngëtares me origjinë shqipatre, Bebe Rexha i duhet të udhëtojë shpesh me avion. Mirëpo ndodh që ndonjëherë të...

Kryesore Show Biz 11:21 - 4 Prill, 2019

“Avioni për pak u përplas”/Djali i Inva Mulës rrëfen detajet rrënqethëse të këngës më të re

Anthony Çako, djali i Inva Mulës dhe Pirro Çakos pak kohë më parë ,ishte i ftuari special në “Festivalin e RTSH”-ës, që u mbajt në dhjetor...

Kryesore Show Biz 15:25 - 30 Janar, 2019

I mbijetoi përplasjes së avionit ku vdiqën 107 persona, kjo është 28-vjeçarja që preku zemrat e të gjithëve

Kechi Okwuchi është një 28-vjeçare, e cila mbijetoi pasi avioni me të cilin po udhëtonte u përplas, kur ajo ishte 16-vjeçe. Si pasojë e përplasjes së avionit,...

Kuriozitete 15:10 - 4 Dhjetor, 2018

Ja pse duhet të udhëtojmë me avion para orës 08:00

Jemi në sezon festash dhe duket se pushimet na shkojnë ndërmend të gjithëve. Udhëtimet me avion janë të pashmangshme dhe të tilla janë edhe radhët e...

Kryesore Show Biz 12:22 - 24 Tetor, 2018

Tragjike! Po xhironte klipin e ri, reperi i njohur bie nga aeroplani dhe gjen vdekjen

Një reper kanadez është ndarë nga jeta pasi u rrëzua nga krahu i një aeroplani ndërsa filmonte një video të guximshme për klipin e ri muzikor....

Life Style 16:40 - 15 Tetor, 2018

iPlane avioni i parë nga Apple? Ja ku e “vodhi” idenë Kanye West

Kanye West bëri tituj në një takim me Donald Trump, duke zbuluar një koncept për një “iPlane 1” të prodhuar nga Apple, me energji hidrogjeni që...

Life Style 15:53 - 15 Tetor, 2018

76 ditë rreth botës/18 vjeçari vendos rekordin

Një adoleshent në Luiziana fluturoi përmes një stuhie rërë mbi Arabinë Saudite, u mbërthye në Filipine nga tajfuni dhe vendosi tre rekorde të të rinjve në...

Kryesore Show Biz 11:03 - 14 Mars, 2018

Vajza, me siguri shumë pak nga ju do të guxonin ta bënin atë që këngëtarja shqiptare bën në avion [VIDEO]

E keni menduar ndonjëherë se cila do të ishte gjëja më e çuditshme që do të bënit gjatë një udhëtimi me avion? Me siguri ndërmend ju...