Connect with Us

All posts tagged "babai"

Showbizz 12:56 - 22 Mars, 2020

Babai i saj humb jetën nga Covid-19/ Aktorja e famshme prek zemrat e të gjithëve me foton nga spitali

Aktorja e famshme Sophia Myles, ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj lajmin e dhimbshëm për humbjen e babait të saj. Ajo ndau fotografinë e...

Showbizz 14:56 - 15 Mars, 2020

“Injoroj negativitetin dhe injorancën”/ Këngëtarja flet për herë të parë pas humbjes së babait

Para pak javësh këngëtarja Enca Haxhia humbi njeriun e saj më të shtrenjtë, babain e saj. Pavarësisht dhimbjes Enca zgjodhi të vazhdojë përpara ndonëse nuk ka...

Showbizz 17:08 - 13 Mars, 2020

“E humba në një moment kritik për jetën”/ Hygerta Sako mes dhimbjes rrëfen për periudhën më të vështirë

Pak ditë më parë, moderatorja Hygerta Sako ndau me ndjekësit lajmin e trishtë për humbjen e babait e saj. Sot nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale...

Showbizz 15:49 - 12 Shkurt, 2020

E trishtë/ Artjola Toska humb njeriun e shtrenjtë pak orë para koncertit

Me rastin e 100 vjetorit të Tiranës kryeqytet, mbrëmjen e kaluar është mbajtur një koncert ku kanë marrë marrë pjesë figurat më të njohura të muzikës....

Showbizz 11:55 - 17 Dhjetor, 2019

Me lot në sy/ Ronela Hajati publikon foton me babain e saj të ndjerë nga fëmijëria

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Prej shumë vitesh Ronela ka humbur njeriun e saj më të shtrenjtë, babain. Këngëtarja...

Showbizz 12:01 - 9 Dhjetor, 2019

Dojna Mema humb njeriun më të shtrenjtë: “E pive jetën me një kupë”

Ditën e djeshme moderatorja e njohur e ekranit ka treguar se ka humbur njeriun më të shtrenjtë për të. Babai i moderatores ka ndërruar jetë dhe...

Kryesore Show Biz 11:30 - 17 Qershor, 2019

Dita e Baballarëve/ Arilena Ara kujton babain e saj të ndjerë

Arilena Ara është një nga këngëtaret e cila po korr shumë suksese në karrierën e saj edhe në skenat ndërkombëtare. Duke qenë se dje ishte “Dita...

Kryesore Show Biz 19:54 - 6 Qershor, 2019

Para 15 vitesh u nda nga jeta/ Era Istrefi kujton babain e ndjerë

Dita e sotme është shumë e trishtë për dy këngëtaret Nora dhe Era Istrefi. Si sot 15 vite më parë babai i tyre është larguar nga...

Kryesore Show Biz 15:44 - 23 Maj, 2019

“Me Miriamin është ndryshe”/ Babai i Albanit flet për marrëdhënien me nuset

Babai i këngëtarit Alban Skënderaj ka treguar për publikun marrëdhënien e tij me nuset e djemve. I ftuar në emisionin Soiree ai është shprehur se ndihet...

Kryesore Show Biz 10:09 - 23 Maj, 2019

“11 vite pa ty me karrigen bosh”/ Sara Hoxha kujton babain e ndjerë dhe prek me dedikimin

Sot për familjen Hoxha është një datë që u përkujton dhimbje dhe humbjen e njeriut më të shtrenjtë. 11 vite më parë themeluesi i Top Channel,...

kompleksi i elektres
Kuriozitete 23:00 - 28 Mars, 2019

Kompleksi i Elektrës, babai dhe princi i kaltër

Sipas mitologjisë Elektra ishe bija e Agamemnonit dhe Klitemestrës. Ati i saj Agamemnoni sakrifikoi një fëmijë për të falenderuar perënditë. Gruaja e tij gjatë kësaj kohe...

kompleksi i elektres
Fëmija 21:40 - 24 Janar, 2019

Të biesh në dashuri me babain/ Kompleksi i Elektrës qenka kaq real

Kompleksi i Elektrës na prek të gjithave kur jemi fëmijë, por në disa raste zgjat edhe kur rritemi dhe bëhet problem. Bëhet fjalë për një fenomen...

babai dhe bija
Femra 20:20 - 15 Janar, 2019

Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

Babai është shumë përcaktues në formimin e personalitetit të fëmijës dhe në mënyrën se si fëmija do të ndërtojë karakteristikat e veçanta të personalitetit më vonë....

Showbizz 17:11 - 20 Tetor, 2018

Reagon babai i Stresit/ Tregon pse djali i tij ka folur me Bajrat

Babai i këngëtarit Arkimed Lushaj i njohur nga të gjithë si Stresi ka reaguar në lidhje me akuzat që i janë bërë djalit të tij ditët...

Kryesore Show Biz 23:40 - 22 Maj, 2018

Fotografohet babai i Meghan pak ditë pas operacionit në zemër/ Ka diçka që nuk shkon

Nuk e shoqëroi të bijën në dasmën e saj pasi tha se ishte keq me shëndetin. Por babai i Meghan Markle është parë në rrugët e...