Connect with Us

All posts tagged "bateri"

Teknologji 14:43 - 29 Nentor, 2019

Si të bëni që bateria e telefonit tuaj të zgjasë më shumë/ Ja çfarë thonë shkencëtarët

Kur Profesor Akira Yoshino po zhvillonte një teknologji të re të baterive në laboratorin e tij në fillim të viteve 1980, ai nuk mendoi se do...

Life Style 14:53 - 27 Shkurt, 2019

Del në treg super smartphon-i që mban një javë bateri, por vjen me një surprizë të pakëndshme

Energizer ka prezantuar 26 smartfonë të rinj dhe, mes tyre është një që vjen më një super bateri prej 18,000mAh. Sipas kompanisë ky është smartfoni me...

Life Style 16:10 - 30 Janar, 2019

Kemi besuar këto mite për baterinë e telefonit, por janë tërësisht të gabuara

Problemi më i madh që kemi pasur gjithnjë me telefonat tanë ka qenë jetëgjatësia e baterisë së tyre. Versionet e reja gjithnjë tregojnë se kanë gjetur...

Life Style 13:40 - 27 Dhjetor, 2018

Ja si të zgjasni jetëgjatësinë e baterisë së celuarit tuaj

Të gjithë e kanë provuar “ankthin” e battery low. Nga momenti në moment celulari mund të fiket dhe vetja të duket si në epokën e gurit,...

Life Style 20:45 - 18 Nentor, 2018

E zbulon Google/ Ja si ta kurseni baterinë e celularit tuaj

E karikoni telefonin por nuk mban shumë karikim? I ulni dritën por as ajo nuk funksionon plotësisht? Zgjidhja erdhi! Gjatë një takimi të zhvilluar pak ditë...

Life Style 12:53 - 4 Nentor, 2018

Super iPhone-at që ju kanë kushtuar sa qimet e kokës e kanë baterinë më të dobët se modelet e “vjetra”

Telefonat e mençur të viteve të fundit po bëhen më të sofistikuar vit pas viti. Duke filluar që nga ekranet, njohja e fytyrës dhe kamerat pothuajse...

Life Style 14:40 - 22 Tetor, 2018

iPhone i ri, avaz i vjetër? Ja çfarë jetëgjatësi baterie kanë telefonat e rinj nga Apple

Kur Apple lançoi gjeneratën e re të iPhone-ve, rriti cilësinë e ekranit, kamerës dhe jetëgjatësinë e baterisë. Në thelb, iPhone XS është një iPhone X më...

Teknologji 10:47 - 4 Gusht, 2018

Më në fund!/ Ju prezantojmë celularin me baterinë më të fortë në treg

Modeli i ri i “Note 10” doli me shumë të papritura në treg. Karakteristika të cilat u thanë se do ishin spektakolare  rezultuan të vërteta. Bateria...

Kuriozitete 23:30 - 21 Shkurt, 2018

Teknologjia e së ardhmes/ Për të karikuar telefonin mjafton vetëm të lëvizni gishtat

Të kesh në dispozicion një karikues baterie nuk mund të jetë më një problem, për të karikuar celularin do të mjaftojë të lëvizësh gishtat ose dorën,...

Kuriozitete 22:40 - 4 Janar, 2018

Keni karikuar telefonin gabim gjatë gjithë kohës/ Mësoni si ta bëni saktë

Nëse e keni pasur telefonin tuaj për një kohë të gjatë, atëherë shanset që ta keni në maksimum me bateri nuk janë të shumta. Kjo ka...

Teknologji 10:51 - 20 Korrik, 2017

Keni problem me baterinë?/ Aplikacion që duhet ta fshini menjëherë

Rreth tri vite e gjysmë më parë, u raportua se aplikacioni “Facebook” ishte përgjegjës për harxhimin e baterisë në pajisjet me platformë iOS. Vitin e kaluar,...

Showbizz 16:10 - 30 Janar, 2017

VIDEO/ Venera ekperimenton edhe në…

Venera Lumani është një talent i lindur. Ndonëse ajo ka mbaruar shkollën e muzikës, ne e njohim vetëm për vokalin e saj, por këngëtarja ka ndarë...

Teknologji 20:15 - 6 Korrik, 2016

Keni probleme me baterinë e telefonit? Provoni smartphon-in e ri nga BLU

Nga Miami, vjen smartphoni i ri nga kompania prodhuese BLU ( Bold Like Us ). Ky smartfon i ri po ashtu vjen me 3 Gb (gigabyte) RAM memorie...

Teknologji 18:40 - 16 Nentor, 2015

Huawei lançon bateritë që karikohen me shpejtësia

Gjiganti kinez i teknologjisë,  Huawei ka zbuluar dy prototipe baterish litium-join që mund të rikarikohen në pak minuta, duke përdorur një karikues të veçantë. Bateria me kapacitet...

Teknologji 23:00 - 26 Korrik, 2015

Telefoni që mban 90 ditë bateri

Keni probleme me baterinë e telefonit? Nuk iu mban më shumë se 2-3 ditë? Tani erdhi koha që të mos shqetësoheni sepse iu vjen në ndihmë...