Connect with Us

All posts tagged "benefite"

Life Style 11:53 - 23 Nentor, 2019

Benefitet e ujit me limon/ Ja çfarë duhet të dini dhe si ta perdorni për të qenë më elegantë

Prej disa vitesh tashmë, ne i dimë benefitet e ujit me limon i cili do të na bëjë të ndihemi energjikë dhe elegantë. Por kur diskutojmë...

mjalte me kanelle, cfare ndodh kur konsumohet cdo dite
Life Style 11:20 - 19 Nentor, 2019

Reziston për vite të tëra/ Zbuloni benefitet e mjaltit dhe si ta përdorni për një lëkurë sa më të pastër

Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë brenda. Ai është veçanërisht i dobishëm për lëkurën dhe ndihmon...

Life Style 14:42 - 12 Nentor, 2019

Ulin urinë dhe ndihmojnë shikimin/ Zbuloni 5 benefite që nuk i dinit rreth frutit më të shëndetshëm në botë

Hurmat janë fruti i palmës së hurmës, e cila është rritur në shumë rajone tropikale të botës. Hurmat janë bërë mjaft të njohura vitet e fundit.Një...

Life Style 12:55 - 27 Tetor, 2019

Hidratim dhe parandalim sëmundjesh/ Zbuloni benefitet e kombinimit të Aloe Vera dhe vajit të ullirit

Gjithnjë e më shumë shqetësohemi për dietën tonë, për atë që hamë nese është natyrale apo jo dhe mbi të gjitha për mjedisin.  Aloe vera dhe...

Life Style 15:53 - 22 Tetor, 2019

Nga kolesteroli tek diabeti/ Zbuloni 5 benefitet e rëndësishme të kumbullave të thata

Vitamina K Hani kumbulla të thata për të kënaqur nevojat tuaja ditore për vitaminë K. Konsumimi i mjaftueshëm i vitaminës K mund të ju ndihmojë të...

Life Style 14:10 - 20 Shtator, 2019

Tiroide, anemi dhe pastrim i gjakut/ Zbuloni benefitet e arrave të gjelbra të pabëra

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet të rëndësishme për shëndetin. Kur bashkoni arrat e gjelbra me mjaltë, ju...

Life Style 14:10 - 1 Shtator, 2019

Redukton rrudhat dhe njollat e zeza/ Zbuloni 4 benefitet kryesore që sjell lëngu i domates në fytyrën tuaj

A e dinit se mund ta përdorni lëngun e domates për të tonifikuar fytyrën tuaj? Sipas studimeve lëngu i domates ka shumë efektshmëri dhe dobi për...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 21:53 - 5 Gusht, 2019

Eliminon bakteret dhe ju dobëson/ Njihuni me benefitet e çajit të zi

Shumë persona kanë probleme me obezitetin ose me kilet e tepërta dhe duan që në sezonin e verës të duken sa më mirë në plazh. Por...

Life Style 14:25 - 5 Korrik, 2019

Fuqia shëruese e dardhës/ Zbuloni benefitet dhe karakteristikat e saj

Nëse doni të bini nga pesha dhe të shikoni rezultate fantastike, atëherë hani sa më shumë dardha. Sipas dietologëve dardha përmban fibra, ka pak kalori, përmban...

Life Style 14:53 - 4 Qershor, 2019

Nga humbja në peshë deri tek parandalimi i kancerit/Njihuni me benefitet e manit të bardhë

Mani i bardhë është një pemë me origjinë kineze, e cila prodhon fruta të ngjashme me manaferrat dhe gjethet e të cilave janë përdorur për qindra...

Life Style 14:25 - 22 Maj, 2019

Do t’ju lënë pa fjalë/Njihuni me 5 benefitet e bananes

Depresioni – Bananet përmbajnë triptofan, një substancë që ndihmon trupin për t’u çlodhur dhe për të përmirësuar gjendjen e njerëzve. Kapsllëku – Të pasura me fibra, bananet ndihmojnë...

Life Style 12:53 - 20 Maj, 2019

Të pasura me proteina/Njihuni me disa nga benefitet e përdorimit të lajthisë

Frutat e thata njihen për vetitë e tyre çudibërëse por gjithmonë nëse konsumohen në sasite e duhura. Mes tyre janë edhe lajthitë të cilat bëjnë të...

fruta
Life Style 13:40 - 9 Maj, 2019

Benefitet e bërthamave të frutave/Si t’i përdorni në jetën e përditshme

Frutat e shijshme si kumbulla, pjeshka, qershi, kajsia etj janë më të mirat për tu konsumuar në këtë stinë. Por pasi t’i hani mos i hidhni...

Life Style 12:40 - 3 Maj, 2019

Qepët e njoma/Njihuni me benefitet dhe përdorimin e tyre

Në stinën e pranverës nis edhe sezoni i qepëve të njoma, dhe ekspertët këshillojnë që t’i përdorin të gjithë dhe sa më shumë sepse ato janë...

Life Style 15:25 - 8 Prill, 2019

Ushqimi më i mirë kundër plakjes/Benefitet e bajames

Të pasura me zink, riboflavin dhe niacin, bajamet përmbajnë të gjitha elementet që kontribuojnë në ruajtjen e lëkurës, si dhe thonjtë dhe flokët. Një racion i...