Connect with Us

All posts tagged "bill gates"

Teknologji 13:29 - 23 Shkurt, 2020

Zhgënjimi i madh i Elon Musk/ Bill Gates zgjedh Porsche në vend të Teslës

Bill Gates zbuloi në një intervistë më 14 shkurt me yllin e teknologjisë në YouTube Marques Brownlee (MKBHD) se ai kohët e fundit kishte blerë një...

Kryesore Show Biz 17:05 - 2 Janar, 2018

Lë pas Bill Gates/ Zbuloni kush është njeriu më i pasur në botë

Sipas një studimi më të fundit të bërë nga “Bloomberg”, pasuria e 500 njerëzve më të pasur në botë është rritur me 23 për qind dhe...

Kryesore Show Biz 22:40 - 14 Dhjetor, 2017

Doni të pasuroheni si Gates dhe Zuckerberg? / Ato ju rekomandojnë librat që kanë lexuar

Dy nga njerëzit më të pasur në botë Bill Gates dhe Mark Zuckenberg janë nga më të suksesshmit në glob. Bosi i Microsoft dhe krijuesi i...

Kryesore Show Biz 20:55 - 14 Nentor, 2017

Bill Gates premton 100 milionë dollarë për të mundur Alzheimer

Bill Gates do të investojë 100 milionë dollarë në Fondin e Dementia Discovery për të gjetur trajtimin për sëmundjen shkatërruese të trurit. Themeluesi miliarder i Microsoft,...

Kultura 14:18 - 6 Korrik, 2017

Doni të jeni më të zgjuar?/Ja 10 librat e Bill Gates që duhet t’i lexoni menjëherë

Mesatarisht, themeluesi i Microsoft, Bill Gates lexon rreth 50 libra çdo vit. Ai ka qenë i dashuruar pas leximit që në fëmijëri dhe vazhdon ta mbartë...

Teknologji 16:05 - 4 Qershor, 2016

Bill Gates “tmerron” njerëzimin: Brenda një dekade, robotët do na kalojnë në gjithçka

Bill Gates ka bërë një deklaratë që ka shkaktuar jo pak panik. Miliarderi Gates deklaroi se brenda një dekade robotët do lënë pas njerëzit në shumë...

Kuriozitete 18:34 - 30 Maj, 2015

Bill Gates, obsesion për fundin e njerëzimit

Një prej njerëzve më të pasur në botë është i fiksuar nga “mendime të errëta” për të ardhmen e njerëzimit. Optimizmi për të është realizëm, e për...

Teknologji 18:10 - 4 Prill, 2015

40 vjet Microsoft, Bill Gates letër të gjithë të punësuarve

Kemi bërë shumë së bashku gjatë këtyre 40 viteve të para, por më e rëndësishme është se çfarë do të bëjmë gjatë dhjetëvjeçarëve që do të...