Connect with Us

All posts tagged "binjake"

Life Style 18:18 - 14 Dhjetor, 2019

Materialistë dhe sarkastikë/ Tiparet më negative të Binjakëve

Binjakët janë sarkastikë Binjakët janë njerëz që karakterizohen nga ironia dhe sarkazmë. Sarkazmë mund të jetë e mërzitshme veçanërisht nëse kërkon një këshillë prej tyre. Mund...

Kuriozitete 11:29 - 8 Dhjetor, 2019

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre...

Life Style 15:30 - 30 Tetor, 2019

Me dy fytyra dhe ju prishin punë lehtësisht/ Ja përse të gjithë e kanë inat shenjën e Binjakëve

Ne nuk mund të jemi perfekte të gjithë kohën.Ndoshta është vetë shenja ose mbase ka të bëjë me Binjakët që shumë nga ne e njohin personalisht,...

Kuriozitete 15:34 - 28 Tetor, 2019

“Falin por kurrë nuk harrojnë”/ Zbuloni 15 fakte mahnitëse rreth shenjës së Binjakëve

1.Binjakët konsiderohen si më njerezit me më shumë humor në të gjithë Zodiakun. 2.Astrologët e konsiderojnë Binjakun si shenjën më inteligjente të Zodiakut. 3.Binjaku është më...

Life Style 14:10 - 24 Maj, 2019

Muaji i Binjakëve/Çfarë do të ndodhë me jetën e 12 shenjave të horoskopit

Më 21 maj, Dielli la shenjën e tokës Demi dhe u pozicionua në shenjën e “gjallë” dhe të paqëndrueshme ajri Binjakët. Dallimi do të jetë menjëherë...

Kuriozitete 14:53 - 22 Maj, 2019

Shenja e binjakëve/Pse janë të veçantë dhe çfarë do të thotë të kesh afër një grua “binjake”?

Ditën e sotme kemi hyrë “zyrtarisht”  në shenjën e Binjakëve, deri në datën 20 qershor. Por çfarë do të thotë të jesh Binjak dhe të jesh...

Kryesore Show Biz 12:25 - 5 Prill, 2019

18 vite të bashkuar në trup/Binjakët nuk pranojnë që të ndahen

Binjakët, nga një fshat i largët në Indinë qendrore, festojnë sot 18-vjetorin dhe janë të lumtur që nuk kanë pranuar të ndahen.Vëllezërit janë të bashkuar që...

Kuriozitete 21:15 - 23 Mars, 2019

Vogëlushja lind me binjaken e saj në bark/Rasti i rrallë habit mjekët

Një vogëlushe ka mahnitur mjekët kur zbuluan se ajo po mbante në barkun e saj motrën binjake. Itzamara erdhi në jetë më 22 shkurt, në qytetin e...

Kryesore Show Biz 10:25 - 11 Mars, 2019

A do të largohen nga Al Pazar? Binjakët tregojnë ofertat që kanë marrë

Të gjithë i njohin si “Binjakët e Al Pazar” edhe pse në fakt ata quhen Romeo dhe Donald Veshaj. Të ftuar këtë të shtunë në emisionin...

Kuriozitete 11:06 - 1 Mars, 2019

Binjakët gjysmëidentikë që tronditën themelet e shkencës

Mjekët kanë dokumentuar rastin e dytë të njohur në botë të binjakëve gjysmëidentikë. Djali dhe vajza, që tani janë 4 vjeç, nga Brisbane në Australi, janë...

Kryesore Show Biz 10:35 - 19 Shkurt, 2019

‘Dua binjakë’, Florjan Binaj tregon planet për tu bërë baba sërish

Të ftuar në emisionin “Rudina” ishte aktori shumë i dashur për publikun, Florjan Binaj dhe bashkëshortja e tij Sadina. Çifti ka treguar historinë e tyre të...

binjake-nenat plaken me shpejt
Life Style 22:20 - 15 Shkurt, 2019

Studimi/ Nënat e binjakëve plaken më shpejt se gratë e tjera

Nëse jeni duke u ndjerë  më të plakura se sa tregon mosha juaj, mund ta kenë fajin mund ta kenë binjakët që keni lindur. Sipas një...

albatrit muqiqi baba
Kryesore Show Biz 12:33 - 16 Janar, 2019

Këngëtari shqiptar bëhet baba: Vijnë në jetë binjakët dhe fotoja e parë nga spitali është dashuri

Këngëtari shqiptar Albatrit Muqiqi dhe bashkëshortja e tij Egzona, janë bërë prindër për herë të dytë. Ata janë prindër të një vajze, të cilën e kanë...

Kryesore Show Biz 10:40 - 18 Nentor, 2018

“Ishalla do të dalin binjakë”! Fansja publikon momente intime në krevat me Ardian Bujupin

Ardian Bujupi është një nga këngëtarët më të suksesshëm shqiptar,  i cili ka rrëmbyer zemrat e shumë vajzave. Ai është mjaft aktiv me koncerte brenda e...

Kryesore Show Biz 13:53 - 3 Nentor, 2018

Prindërit me ngjyrë që sollën në jetë binjakët të bardhë si bora

Prindërit me ngjyrë të cilët kanë sjellë në jetë binjakë albinë kanë rrëfyer se përballen shpesh me talljet dhe spekulimet e njerëzve të panjohur. Ata akuzohen...