Connect with Us

All posts tagged "biznes"

Showbizz 12:19 - 3 Dhjetor, 2019

Elita Rudi i futet biznesit/ Realizon setin fotografik dhe shfaqet tejet seksi

Moderatorja Elita Rudi është bërë pjesë e biznesit. Bukuroshja e ekranit ka publikuar një video të shkurtër në Instastory ku duket shumë seksi teksa pozon për...

Showbizz 13:55 - 14 Nentor, 2019

Pasi konfirmoi ndarjen nga bashkëshorti/ Rudina Dembacaj bëhet pjesë e Vip-ave me biznes

Pak kohë më parë Rudina Dembacaj u përfol në media se ishte ndarë nga bashkëshorti. Por në atë kohë Rudina vendosi të mos fliste në lidhje...

Showbizz 12:14 - 12 Tetor, 2019

FOTO- Mediat e akuzuan se i dështoi biznesi/ Noizy merr hak menjëherë

Përvec hiteve dhe suksesit në muzikë, ku këngët e tij arrijnë me miliona klikime, reperi shqiptar Noizy prej kohësh i është futur edhe biznesit. Ai ka një...

Showbizz 12:34 - 26 Shtator, 2019

“Mu 10 fishuan fitimet në biznes”/ Rezarta Shkurta flet për periudhën e arrestimit të Ermal Hoxhës

Arrestimi i Ermal Hoxhës vite më parë shkaktoi një zhurmë të madhe mediatike. Pas arrestimit të tij në media u përfol shumë dhe për bizneset e...

Kryesore Show Biz 12:46 - 19 Shtator, 2019

Kylie Jenner dhe Sofia Rich në qendër të vëmendjes/ Miliarderja përkrah miken e saj në biznesin e ri

Kylie Jenner është një nga personazhet e cila ka fituar miliarda me bizneset e saj të make up. Për këtë arsye ajo po e mbështet në...

Kryesore Show Biz 17:45 - 13 Shtator, 2019

Dikur drejtonin një nga bizneset më të mëdha bashkë/ Stefi Prifti zbulon “zënkën” me Aurela Gaçen

Stefi dhe Endri Prifti dikur ka qenë bashkëpunëtorë në një biznes me këngëtaren Aurela Gaçe. Të tre këngëtarët ishin drejtues të një nga klubeve më të...

Kryesore Show Biz 17:25 - 29 Qershor, 2019

“Çfarë ndodh me biznesin nëse ndaheni?”/ Klea Huta dhe Elgit Doda kanë menduar për të gjitha

Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda janë një ndër çiftet më të komentuara të shtypit rozë. Dyshja kanë hapur një biznes së bashku, saktësisht një...

Kryesore Show Biz 16:05 - 1 Qershor, 2019

Moderatorja tregon planet për biznes/ Ja me çfarë do të merret Ilda Bejleri

Moderatoren Ilda Bejleri për vite me radhë e kemi parë në ekran duke prezantuar emisione sportive. E ftuar në emisionin “Pasditja ime” ajo ka zbuluar se...

Kuriozitete 14:53 - 26 Shkurt, 2019

Nga biznesi në rivalitet të egër që vazhdoi edhe pas vdekjes/ Historia e krijuesve gjigantë të Adidas dhe Puma

Një histori e tillë, sipas rrëfimeve historike, ishte shtrirë në pjesën më të madhe të shekullit të 20-të, duke përfshirë periudhën naziste. E gjitha filloi në...

Kryesore Show Biz 10:53 - 23 Shkurt, 2019

Zaimina Vasjari hap një biznes të ri dhe vajza e saj Khloe është një modele e lindur!

Zaimina Vasjari prej vitesh u përfshi në botën e biznesit, ku pas një dyqani me veshje dhe këpucë, ajo po i përkushtohet dhe botës së fëmijëve....

Kryesore Show Biz 16:25 - 17 Dhjetor, 2018

Si 12-vjeçarja krijoi një biznes dhe fitoi më shumë se $200,000

Njihuni me Kheris Rogers, 12 vjeçe, drejtuese e një biznesi që ka shitur mijëra bluza në mbarë botën. Marka e saj është “Flexin’ In My Complexion”...

Life Style 13:10 - 7 Dhjetor, 2018

Biznes me të dhënat tona, një tjetër skandal tregon se si Facebook bën lekë në kurriz të përdoruesve

Email-e të shkruara nga shefi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe nga zëvendësit e tij tregojnë se kompania ka bërë disa marrëveshje selektive në kurriz të përdoruesve. Thuhet se...

Kuriozitete 16:40 - 21 Nentor, 2018

Me vetëm $1,000, këta adoleshentë ngritën një biznes miliona dollarësh

Thjesht duke punuar nga shtëpia, Adina dhe Mayer Kamkhatchi, motër dhe vëlla, me ndihmën e $1,000 dhe katër viteve ngritën një biznes bizhuterish që vlen miliona...

Life Style 12:25 - 5 Nentor, 2018

Mark Zuckerberg s’po i ecën mirë biznesi, evropianët po largohen nga rrjeti më i madh social

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook, po has në probleme imazhi në rritje në Evropë. Në tremujorin e kaluar numri i anëtarëve aktivë në muaj u ul...

Kryesore Show Biz 18:30 - 15 Shkurt, 2018

Vajza e Tom Cruise eksploron në fushën e biznesit

Vajza e adoptuar e çiftit të famshëm të Hollywood, Tom Cruise dhe Nicole Kidman, Isabella, pas fushës së modelingut, ka vendosur të eksplorojë edhe atë të...