Connect with Us

All posts tagged "bllokim"

Teknologji 12:28 - 17 Prill, 2020

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave...

Kryesore Show Biz 11:40 - 24 Qershor, 2019

“Vetëm para kesh”/ Këngëtarja shqiptare nuk pyet për bllokimin e llogarisë, thumbon me postimin

Disa ditë më parë në mediat e huaja u tha se prokuroria në Zvicër i bllokoi të gjitha llogaritë bankare të reperes shqiptare Loredana Zefi, në...

Life Style 10:40 - 15 Mars, 2019

Pas bllokimit në gjithë botën, Facebook po hetohet për një krim të madh që ka lidhje me të dhënat tona personale

Prokurorët federalë kanë hapur një hetim penal për marrëveshjet e të dhënave që Facebook ka bërë me kompanitë e mëdha teknologjike, njoftoi  “New York Times”. Bëhet...

Life Style 10:25 - 3 Mars, 2019

Misioni i ri i Youtube, bllokimi i komenteve në videot e fëmijëve për të luftuar pedofilinë

Një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë, kryesisht për të dëgjuar muzikë dhe për të parë video, është duke bllokuar komentet pothuajse në të...

qeliza kanceri i gjirit
Femra 13:21 - 17 Janar, 2019

Kanceri i gjirit/ Studiuesit arrijnë të bllokojnë metastazat

Për herë të parë, studiuesit kanë arritur të konvertojnë qelizat e kancerit të gjirit në qeliza yndyre, ose thjesht në yndyrë. Falë këtij transformimi, jo vetëm...

Kuriozitete 14:53 - 26 Dhjetor, 2018

Nga bllokimi i ajrit në mushkëri tek aneurizmat në tru, ja pasojat që vijnë nga mbajtja e një tështime

Teksa jeni i ulur në një ambient të qetë me njerëz vërdallë dhe ju vjen për të tështirë, mund të mendoni se ta mbani duke vendosur...

facebook kurth
Teknologji 11:05 - 21 Nentor, 2018

Bllokohet Instagram dhe Facebook, çfarë po ndodh me rrjetet sociale më të përdorur?

Facebook dhe Instagram kanë pësuar një bllokim dhe për shumë përdorues nuk funksionojnë. Shumë njerëz janë shprehur mbi këtë problematikë nëpër rrjetin social Twitter. Sipas faqes...

Kryesore Show Biz 23:30 - 13 Prill, 2018

Bllokohet kënga e Dua Lipës!

Tashmë ka kaluar një kohë që kur është bërë zyrtare dueti mes Dua Lipa e Ariana Grande. E kënga e tyre e cila quhet “Bad to...

Kuriozitete 22:40 - 8 Mars, 2018

Bebja i bllokon telefonin mamasë për 47 vjet

Një vogëlush dy vjeçar në Shangai ka bllokuar telefonin celular të nënës së tij, pasi po luante me të dhe ka vënë vazhdimisht kodin e gabuar,...

Femra 22:30 - 20 Janar, 2017

Mënyrat e duhura për të liruar hundët e bllokuar te bebet

Të porsalindurit nuk janë në gjendje të nxjerrin sekrecionet e hundës dhe për ta rrufa është diçka tepër e vështirë për t’u përballuar, dhe pjesa më...

Teknologji 08:15 - 1 Janar, 2017

A e dini çfarë ndodh nëse tentoni ta bllokoni Mark Zuckerbergun në Facebook?

Mark Zuckerberg – miliarderi dhe pronari i Facebook, nuk mund të bllokohet në Facebook. Nëse mendoni se kjo s’mund të ndodh, atëherë thjeshtë provoni ta bllokoni...

Teknologji 23:00 - 12 Korrik, 2015

Googe Chrome bllokon faqet me torrentë

Përdoruesit e shfletuesit të Google, Chrome të cilët shkarkojnë torrent mund ta konsiderojnë një opsion tjetër për shfletim online. Kjo pasi që shfletuesi i internetit nga...