Connect with Us

All posts tagged "blog"

Blog 12:10 - 17 Shtator, 2019

Studimi/Pirja e paracetamolit gjatë shtatëzanisë, i bën fëmijët hiperaktivë, dhe u shkakton probleme me përqendrimin

Një studim i ri nga Universiteti i Bristolit në Britaninë e Madhe, u shtohet provave që lidhen me efektet e mundshme anësore nga pirja e e...

Blog 11:40 - 16 Shtator, 2019

Dilema/Për sa orë gjumë kemi nevojë?

Kur kemi qenë fëmijë, mund të kemi protestuar dhjetëra here, duke mos dashur të flejmë në drekë. Por si të rritur, e dimë se gjumi është...

Blog 11:40 - 8 Shtator, 2019

Studimi/Vegjetarianët dhe veganët, më të rrezikuar nga goditjet në tru, sesa ata që hanë mish

Vegjetarianët, njerëzit që nuk konsumojnë asnjë lloj mishi, janë më të rrezikuar nga goditjet në tru, sesa ata që shijojnë hera-herës një biftek të mirë, ka...

Blog 11:53 - 6 Shtator, 2019

Janë të aftë në sporte por preken shpejt nga sëmundjet, çfarë nuk dini mbi mëngjerashët

Mëngjerashët ose njerëzit që përdorin më shumë dorën e majtë, përbëjnë gati 10 për qind të popullsisë së botës. Se përse disa njerëz, përdorin shumë më...

Blog 11:25 - 4 Shtator, 2019

Pse njerëzit bëjnë tatuazhe në trupat e tyre

Kur tatuazhet u shfaqën për herë të parë në vitet 1800, ato cilësoheshin si një shenjë e të qenurit një kriminel ose një devijant në shoqëri....

Blog 15:10 - 3 Shtator, 2019

Dhjetë prerjet më të shtrenjta të flokëve, nga 400 dollarë në 8 milionë dollarë…

Njerëzit e famshëm në botë, bëjnë edhe një jetë shumë lukzoze. Ata promovojnë modelet më të fundit në një shoqëri, të cilat më vonë kopjohen nga...

Fashion 15:58 - 5 Prill, 2015

Armina Mevlani hap blogun e saj të modës

Fashionistja Armina Mevlani kishte kohë që kishte paralajmëruar hapjen e një blogu të sajin mode. Dhe ja vetëm pak minuta më parë ajo e ka bërë...

Fashion 15:39 - 19 Shkurt, 2015

Armina Mevlani, tashmë edhe blogere

Armina Mevlani, fashionistja dhe nusja e djalit të ish Kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, do të hap së shpejti një blog me këshilla mbi veshjet, look-un...