Connect with Us

All posts tagged "bote"

Showbizz 14:50 - 16 Tetor, 2019

“Më e korruptuara në botë, po na pijnë gjakun”/ I vendosin gjobë, shpërthen Rezart Veleshnja

Ai njihet si një ndër aktorët shqiptarë më aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë tregon troç edhe ato gjëra që nuk i pëlqejnë në realitetin...

Showbizz 11:44 - 16 Tetor, 2019

Modelja më seksi në botë/ Fotot provokuese të Irina Shayk të cilat do t’ju lënë pa gjumë sot

Pas dy ndarjesh të bujshme, një me futbollistin Cristiano Ronaldo dhe tjetra me aktorin Bradley Cooper me të cilin ka dhe një vajze, modelja Irina Shayk...

Kuriozitete 10:59 - 16 Tetor, 2019

70% e agrikulturës së botës varet nga to/ Zbuloni kush është insekti më i rëndësishëm në Tokë

A e dinit se kush është insekti ose krijesa më e rëndësishme në planetin tonë? Sipas një studimi të fundit, bletët janë shpallur si krijesat më...

Life Style 12:20 - 14 Tetor, 2019

Studimi që po shokon botën/ Domatja ndikon në rritjen e cilësisë së spermës

Një studim i fundit i cili lidh konsumin e domates dhe përmirësimin e cilësisë së spermës tek meshkujt, i ka habitur të gjithë. Por cfarë ndodh...

Showbizz 11:44 - 14 Tetor, 2019

Modelja që po çmend botën/ Fotot bombastike të Emily Sears po i lënë të gjithë pa fjalë

34 vjeçarja , Emily Sears ka lindur në Australi dhe është shumë e ndjekur në rrjetet sociale, ku numëron 5 milionë fansa që e ndjekin dhe...

Showbizz 13:53 - 5 Tetor, 2019

FOTOT-Nga aktore në pornostare/ 42 vjeçarja shokon botën e kinematografisë me deklaratën

Aktorja tepër e njohur për botën e kinematografisë amerikane, Matiland Ward ka qenë protagoniste e një prej serialeve më të famshëm të Disney TV në vitet...

Showbizz 11:40 - 29 Shtator, 2019

“Na ndiqni nga çdo cep i botës”/ Ardit Gjebrea mban premtimin, ja çfarë do të ndodhë me “E diela shqiptare”

Emisioni më i ndjekur në televizionet shqiptare “E diela shqiptare”, ka mbërthyer audiencën që në vitin 2008 e në vazhdim dhe nga viti në vit emisioni...

Showbizz 11:10 - 29 Shtator, 2019

Miliarderja më e re në botë nuk kursehet/ Shpenzon 37 mijë dollarë për “transformim” total

Ajo tashmë njihet si miliarderja më e re në botë dhe vajza më e suksesshme në familjen “Kardashian”. Kylie Jenner, tashmë 22 vjeç, duket krejt ndryshe...

Showbizz 12:40 - 27 Shtator, 2019

Prifti më seksi në botë/ Njihuni me 35 vjeçarin që po lë pa fjalë femrat me fizikun e tij

Prifti suedez Oskar Amgarden nga Suedia, po bën namin në rrjetet sociale dhe ka marrë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e tij. 35-vjeçari  i ka...

Kryesore Show Biz 13:40 - 23 Shtator, 2019

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte...

Kryesore Show Biz 14:11 - 7 Shtator, 2019

“Bota ka ndryshuar përgjithmonë”/ Rita Ora jep mesazhin domethënës për të rinjtë dhe rrjetet sociale

Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare Rita Ora, ka folur së fundmi në Berlin, për vështirësitë e famës dhe komentet negative në rrjetet sociale. Ajo...

Kuriozitete 14:10 - 4 Shtator, 2019

Qeni më i pazakontë në botë/ I “fiksuar” pas filmave erotike, deklarata e pronarit bën xhiron e rrjetit

I njohur si miku më i mirë i njeriut, ky qen është aspak i zakontë dhe ka shokuar pronarin e tij. Qenushi i quajtur Mike është...

Kuriozitete 14:40 - 2 Shtator, 2019

Mendoni se keni parë gjithçka? 20 fotot që vërtetojnë të kundërtën, zbuloni “çuditë” rreth botës

Teknologjia po avancon çdo ditë e më shumë, por mesa duket jo çdo gjë është “dixhitalizuar”. “BrightSide” ka sjellë në vëmendje 20 fotot më të cuditshme...

Life Style 13:10 - 30 Gusht, 2019

Tavolina fluturuese dhe pushime në hapësirë/ Çfarë do të ndodhë me botën pas 50 vitesh

Nga pushimet në hapësirë tek taksitë fluturuese. Këto do të jenë risitë më të cuditshme që do të “pushtojnë” botën në 50 vitet e ardhshme. Në...

Fashion 12:10 - 30 Gusht, 2019

Më i shituri në botë për vitin 2019/ Zbuloni fustanin që po bën “namin”

A e dini cili është fustani më i shitur në botë? Sipas faqeve më prestigjioze të modës, ky fustan i firmës së njohur, “Zara” është shpallur...