Connect with Us

All posts tagged "burrat"

burrat dhe thashethemet
Kuriozitete 22:40 - 16 Mars, 2019

Harrojeni  termin “ llafe  grash” që sot e tutje  do të thoni “llafe  burrash”

Zakonisht njerëzit mendojnë se gratë janë ato që merren më shumë me thashetheme. Sipas një mendimi stereotipik, gratë mblidhen bashkë dhe flasin për gra të tjera...

pse grate stresohen me shume se burrat
Kuriozitete 22:40 - 26 Shkurt, 2019

Tre arsye që tregojnë pse gratë stresohen më shumë se burrat

Gratë stresohen  më shumë se burrat Burrat dhe gratë  nuk janë mendërisht njëlloj, kështu që reagojnë ndryshe në situata stresi. Ata kërkojnë të kontrollojnë stresin në...

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra
Kuriozitete 22:25 - 22 Shkurt, 2019

Studimi/ Gratë kanë nevojë për më shumë gjumë se burrat

Kompoleksiteti i funksionimit të trurit   është i ndryshëm tek burrat dhe tek gratë, sepse këto të fundit duhet të jenë më energjike për të përballuar detyrat...

Këto janë frazat që thotë çdo burrë kur i “bie në kokë” për një vajzë
Kuriozitete 21:00 - 20 Shkurt, 2019

Këto janë frazat që thotë çdo burrë kur i “bie në kokë” për një vajzë

Je fantastike Nëse një burrë të thotë këtë fjali do të thotë që e mendon vërtet. Burrat nga natyra nuk dinë të bëjnë lajka as të...

grate i streson burri
Fëmija 22:00 - 27 Janar, 2019

Arsyet pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët

Ka katër motive, që tregojnë pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët. Burrat ndihmojnë pak në shtëpi Burrat nuk komunikojnë Burrat nënvlerësojnë ngarkesën që...

burre i trembur grua
Femra 23:59 - 19 Janar, 2019

Gratë që sillen kështu i “kallin datën” burrave

I bezdis injoranca Personaliteti i fortë i tyre bazohet mbi dijen. Ato dinë shumë dhe e kanë të pamundur të qendrojnë me një njeri që nuk...

foto burre duke pastruar
Femra 23:57 - 16 Janar, 2019

Burrat që pastrojnë janë më të lumtur, e thotë studimi

E lexuat  mirë titullin e artikullit, po është e vërtetë, burrat që pastrojnë shtëpinë janë më të lumtur, të paktën kështu thotë një studim i kryer...

Femra 22:00 - 9 Janar, 2019

 Burrat nuk kërkojnë partnere romantike, por zëvendësueset e nënave të tyre

Shpesh burrat kërkojnë tek partneret e tyre një figurë mëmsore.  Gruaja nga ana tjetër është e kënaqur kur përmbush nevojat mëmësore të partnerit. Këto çifte zakonisht...

Femra 23:40 - 21 Dhjetor, 2018

Henri/ Roboti që do të zëvendësojë burrat, reciton poezi dhe ka “përmasa” të bollshme 

Është i gjatë 1 metër e 82 cm, ka buzë të plota dhe sy të jeshilta, nuk është xheloz, është në dispozicionin tënd  çdo herë, por...

Kuriozitete 23:05 - 9 Dhjetor, 2018

Burrat e pashëm e kanë të vështirë të bëjnë karrierë, ju tregojmë pse

Sipas një studimi të kryer nga University College London, dhe Universiteti i Maryland në SHBA, burrat e pashëm shihen si kërcënim nga shefat e tyre  dhe...

Femra 00:10 - 5 Dhjetor, 2018

Ja pse gratë duhet të flejnë më shumë se burrat

Nëse të thonë se je duke fjetur shumë, mos u shqetëso je grua ndaj ke nevojë për më shumë gjumë se burrat. Kjo sepse truri i...

Kuriozitete 23:00 - 16 Mars, 2018

Foto/ Kur gratë dalin për shopping, burrat…

Një nga stereotipet më të përhapura për femrat është se ato janë shumë të lumtura kur dalin për të bërë pazare, kryesisht për të blerë veshje....

Kryesore Show Biz 22:40 - 9 Shkurt, 2018

Gratë janë më të lumtura single se sa në një lidhje sepse…

Gratë janë më të lumtura të vetëm se burrat, sepse të qenit në një marrëdhënie është punë më e vështirë për gratë, sugjerojnë kërkimet më të...

Femra 20:52 - 10 Dhjetor, 2017

Studimi zbulon/ Gratë janë më të lumtura kur partneri i tyre është i shëmtuar

Kërkimet e reja thonë se gratë janë më të lumtura me dikë që ajo e konsideron më pak tërheqës sesa vetja. Boffins në Universitetin Shtetëror të...

Kryesore Show Biz 00:20 - 17 Gusht, 2017

Foto/Gratë e bukura të njerëzve më të pasur në botë

Njerëzit duan të ndjekin jetën e individëve që janë të pasur dhe të fuqishëm.Disa njerëz i shohin këta individë si frymëzim për të patur sukses në...