Connect with Us

All posts tagged "buzekuq"

Kryesore Show Biz 11:10 - 27 Qershor, 2019

“Fliste gjithmonë për buzëkuqin dhe pasurinë”/ Sportisti i famshëm “ironizon” Kylie Jenner

Para disa muajsh në Las Vegas u zhvillua “Met Gala” ku morën pjesë shumë të famshëm nga e gjithë bota por vetëm sot bashkëshorti i Jennifer...

Fashion 14:10 - 14 Prill, 2019

Cilat janë ngjyrat e buzëkuqeve më ‘in’ për momentin? Zbulojini këtu

Tashmë që jemi në stinën e pranverës kemi mundësi që të eksperimentojmë me ngjyra të ndryshme, jo vetëm lidhur me veshjet, por edhe me buzëkuqet. Disa...

Kuriozitete 14:53 - 25 Mars, 2019

Zbuloni cila është ngjyra e preferuar e buzëkuqit për femrat në vende të ndryshme të botës

Sipas “Urban Decay”, shtete të ndryshme të botës preferojnë ngjyra të ndryshme buzëkuqesh. Në Britaninë e Madhe çdo gjë lidhet me nuancat e natyrales “nude”. Në...

Life Style 17:00 - 18 Mars, 2019

Zgjidh një buzëkuq dhe zbulo diçka interesante mbi personalitetin tënd

1. BUZËKUQI I ZI- Të kesh prestigj është shumë e rëndësishme për ty. Je e pavarur, preferon të kesh kontrollin e gjithçkaje dhe ke edhe një...

Life Style 20:45 - 10 Mars, 2019

Zgjidh një buzëkuq dhe zbulo diçka mbi personalitetin tënd

Ja çfarë thotë zgjedhja jote për personalitetin tënd: 1. BUZËKUQI I ZI- Të kesh prestigj është shumë e rëndësishme për ty. Je e pavarur, preferon të...

Fashion 15:53 - 20 Shkurt, 2019

Do buzëkuq mat pa shpenzuar para? 3 truke si ta realizosh

Java e modës sollën dy trende për buzët: Zgjidhni ngjyrë të errët dhe buzëkuqin mat. Vishja e errët është shumë lajkatare, ajo nuk është e nuancës...

Femra 14:16 - 4 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon ngjyra e buzëkuqit për ju

Nëse mendoni se ngjyra e buzëkuqit është thjesht një zgjedhje rastësore nga ana juaj e keni gabim. Shumë prej nesh kanë një ngjyrë të preferua dhe...

Life Style 09:45 - 2 Janar, 2019

Foto/Këshilla dhe sugjerime për të zgjedhur buzëkuqin e duhur

Nuancat janë të ngrohta dhe të pasura, të ëmbla dhe intensive. Prekja është gjithmonë aty edhe kur nuk mund ta shihni. “Vendosni buzëkuq të kuq”, ishte...

Kryesore Show Biz 17:01 - 12 Nentor, 2017

Rihanna poston në Instagram syzet më të pazakonta

Stili i Rihannas është gjithçka përveç se delikat. Këngëtarja është e njohur për super hitet e saj, për shijen në modë, dhe për linjën e kozmetikës....

Life Style 21:00 - 1 Gusht, 2017

Foto/ 3 hapa të thjeshtë për ta bërë buzëkuqin tuaj të zgjasë gjithë ditën

Imagjinojeni se si do të ishte sikur të kishim një buzëkuq që do të zgjaste gjatë gjithë ditës. Për disa arsye, buzëkuqi sidomos në qendër të...

Fashion 21:30 - 12 Maj, 2017

Flasin ekspertët/Ngjyra e buzëkuqit tuaj duhet të jetë e njëjtë me këtë pjesë intime të trupit

Çdo ditë mësojmë gjëra të reja, por  deklarata më e fundit e ekpertëve i ka lënë të gjitha vajzat pa fjalë. Ata kanë zgjidhur misterin duke treguar...

Fashion 18:30 - 29 Prill, 2017

Ja buzëkuqi që shkon me të gjitha lëkurat

Të gjtha vajzat e kanë shumë të vështirë që të gjejnë një buzëkuq që jo vetëm është në modë, por edhe tju shkojë me ngjyrën e...

Fashion 22:00 - 25 Prill, 2017

Ja buzëkuqët që nuk duhet t’ju mungojnë këtë verë(Foto)

Për të gjitha vajzat që e adhurojnë make up dhe duan të duken trendi në çdo sezon, kemi disa këshilla të vlefshme për ngjyrat më trendi...

Kryesore Show Biz 12:15 - 3 Mars, 2017

E kuqe, e kuqe dhe vetëm e kuqe

Nëse jeni ende në dilemë se cfarë buzëkuqi të përdorni sot, ja ku vjen zgjidhja e duhur. Provoni dicka ndryshe sot, do të ishte mirë ti...

Femra 10:30 - 28 Janar, 2017

Sa kilogramë buzëkuq përdor një femër gjatë gjithë jetës?

Nëse duhet të flasim me shifra, mjafton të themi se 92 për qind e femrave kudo në botë përdorin buzëkuq. Madje, ai është njëkohësisht produkti më...