Connect with Us

All posts tagged "caj"

Life Style 12:54 - 1 Dhjetor, 2019

Probleme me gjumin dhe tretjen/ Efektet anësore që shkakton konsumimi i tepërt i çajit

Çaji është një nga pijet më të preferuara nga të gjithë njerëzit. Çaji vlerësohet si një pije me përfitime të shumta shëndetësore, por konsumimi i tij...

Kuriozitete 14:24 - 8 Nentor, 2019

Nga ibriku i çajit tek peshqiri i lagur/ Zbuloni 5 metoda si të hekurosni rrobat pa hekur

Spërkatni uthull Shmangni llakët profesionalë të rrudhave. Uthulla e bardhë është një alternativë e mirë, e butë dhe pa kimikate për të hequr rrudhat. Spërkatni veshjet...

Life Style 18:31 - 10 Gusht, 2019

Rikthehen tek i vetmi përbërës që “çmend” pijedashësit/ Ja disa nga kokteilet më unike dhe freskuese

Baremenët po kërkojnë gjithnjë e më shumë ide inovative. Midis shpirtrave ekzotikë, pijet e mistershme, prodhimet e freskëta dhe kordale të bëra në shtëpi, pritjet për...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 21:53 - 5 Gusht, 2019

Eliminon bakteret dhe ju dobëson/ Njihuni me benefitet e çajit të zi

Shumë persona kanë probleme me obezitetin ose me kilet e tepërta dhe duan që në sezonin e verës të duken sa më mirë në plazh. Por...

Life Style 20:15 - 1 Qershor, 2019

Keni probleme me mëlçinë?/ Kjo është pija që e pastron rrënjësisht atë

Mëlçia është një nga organet që ndihmon në eleminimin e mbetjeve të ndryshme nga organizmi si dhe përpunimin e ushqimeve dhe medikamenteve. Disa nga faktorët që...

Life Style 13:40 - 27 Maj, 2019

Çaji jeshil/Zbuloni disa nga vetitë çudibërëse që sjell në trupin e njeriut

Vetitë e cajrave të ndryshëm kanë shumë benefite dhe mjekët i rekomandojnë t’i pini në varësi të sëmundjeve që keni. Por ai që rekomandohet më shumë...

Life Style 16:40 - 26 Shkurt, 2019

Çaji i zi, një aleat për të humbur peshë

Çaji i zi, ashtu si ai jeshili, ndihmon të bini në peshë por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin.   Meritë e faktit që modifikon...

Life Style 11:33 - 9 Shkurt, 2019

Benefitet e çajit argjentinas/Yerba Mate, fuqia e Amazonës

I madhi Che Guevara nuk mund të bënte pa të, i njohur dhe si çaji argjentinas, yerba mate (barishtja mate) është një pije e bëra nga...

Life Style 19:45 - 6 Janar, 2019

Nëse vuani nga tensioni i lartë i gjakut, ky është çaji që duhet të përdorni

Shumë persona vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, madje vuajnë që ta mbajnë të stabilizuar. Tashmë është gjetur një zgjidhje. Çaji Hibiscus është i vetmi që mund...

Life Style 22:00 - 25 Nentor, 2018

Arsyet se pse duhet të pini çaj xhinxheri

Xhinxheri qetëson problemet me aparatin tretës Komponimet fenolike të xhinxherit kanë treguar se ndihmojnë me problemet e traktit gastrointestinal. Duke marrë 1 deri në 2 gramë...

Life Style 15:10 - 7 Nentor, 2018

Harrojeni çfarë keni pirë deri tani/Grupi i gjakut tregon çajin që duhet të konsumojmë

Çaji është një nga pijet më të shëndetshme për organizmin e njeriut dhe më e këshilluara nga mjekësia popullore dhe jo vetëm. Por keni menduar ndonjëherë që përzgjedhja...

Life Style 14:40 - 29 Tetor, 2018

Efektet e jashtëzakonshme të çajit të lëkurës së mandarinave

Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine. Lëkura e tyre e portokalltë shkëlqen dhe është më e ndezur se...

Kuriozitete 13:50 - 16 Dhjetor, 2017

Ju pëlqen apo jo, një filxhan çaj në ditë duhet ta pini patjetër

Britanikët kanë një shprehje mjaft interesante, se çdo gjë mund të shërohet me një filxhan çaj. Dhe në fakt, çaji ju ndihmon për të zvogëluar rrezikun...

Kuriozitete 22:50 - 23 Shtator, 2017

Lajme të këqija për të gjithë ata që pijnë kafe ose çaj në zyrë

Një studim i ri ka arritur në disa rezultate shokuese dhe mund të themi se ka lajme të këqija për të gjithë ata që pijnë caj...

Kryesore Show Biz 10:55 - 20 Gusht, 2017

Sëmuret Luana Vjollca/ Çfarë i ka ndodhur moderatores së njohur

Moderatorja e njohur e televizionit shqiptar, Luana Vjollca ka bërë një postim në rrjetet sociale ku ka treguar se është sëmurë. Fotoja tregon disa pustina çaji...