Connect with Us

All posts tagged "capital t"

Showbizz 12:07 - 6 Prill, 2020

“I dua më shumë seç duhet”/ Capital T tregon pse nuk i bën publike lidhjet e tij të dashurisë

Capital T është një nga reperët dhe meshkujt më të pëlqyer nga vajzat. Por është shumë i rezervuar përsa i përket jetës private dhe lidhjeve të...

Showbizz 13:32 - 11 Mars, 2020

Capital T habit të gjithë fansat e tij/ Shfaqet me maskë në Wuhan?

Reperi shqiptar Capital T i ka habitur të gjithë fansat e tij teksa është shfaqur me maskë dhe lokacioni në foton e tij ishte pikërisht vatra...

Showbizz 18:42 - 13 Shkurt, 2020

Foto romantike nga Parisi/ Capital T zbulon kush është vajza misterioze

Pak ditë më parë reperi shqiptar Capital T ndezi rrjetin me komente të shumta nga fansat teksa publikoi foto krahas një vajze të panjohur në Paris....

Showbizz 13:55 - 6 Dhjetor, 2019

“Kënga që theu barrierat, i dha një tjetër rrugëtim karrierës time”/ Capital T kujton hitin e vitit 2009

Reperi shumë i dashur shqiptar Capital T është një ndër artistët që numëron dhjetëra hite. Këngët e tij janë më të dëgjuarat në youtube ku kanë...

Showbizz 15:55 - 30 Nentor, 2019

“Kosovë të dua për gjithçka që bëre për nënën Shqipëri”/ Capital T më krenar se kurrë

Capital T është një ndër artistët që ka qenë shumë pranë familjeve të prekura nga tërmeti. Që nga momenti i parë ai ka siguruar ushqim, veshje...

Showbizz 11:37 - 28 Nentor, 2019

Capital T publikon foton prekëse: “Ne u nisëm për Kosovë”

Reperi Capital T është gjendur pranë të prekurve nga tërmeti duke i ndihmuar me ushqime, veshje, dhe strehim. Pasi u nis nga Kosova me kamionin me...

Showbizz 22:23 - 27 Nentor, 2019

“Do ta çojmë deri në fund”/ Capital T vijon me ndihmat për të prekurit nga tërmeti

Capital T është një nga artistët që ka ndihmuar që në momentet e para familjet e prekura nga tërmeti. Pak më parë ai së bashku me...

Showbizz 17:10 - 27 Nentor, 2019

“Rrugës për Shqipëri”/ Capital T sjell kamionin me ndihma për familjet e prekura nga tërmeti

Reperi Capital T ditën e djeshme hapi dyert e shtëpisë për familjet e prekura nga tërmeti. Me anë të një statusi në Instagram të shoqëruar me...

Showbizz 19:31 - 26 Nentor, 2019

“Jemi me ju deri në momentin e fundit”/ Capital T në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti

Të shumtë janë personazhet e njohura që kanë ofruar ndihmën e tyre për familjet e prekura nga tërmeti. Njëri prej tyre është edhe reperi nga Kosova,...

Showbizz 15:31 - 22 Nentor, 2019

Capital T reagon pasi i vodhën këngën ende të pa publikuar: “Jam i lumtur…”

Capital T është një nga reperët më të pëlqyer dhe të suksesshëm të momentit. Pas koncertit madhështor Time Capsule, Capital ka gati një tjetër projekt muzikor...

Showbizz 15:21 - 3 Nentor, 2019

“Asnjëherë nuk kam patur lidhje ‘Hajt mo’”/ Capital T tregon pse është kaq i rezervuar për jetën private

Reperi Capital është një nga më të pëqlyerit e publikut. Këngët e tij janë hite të padiskutueshme dhe ka një karrierë shumë të suksesshme muzikore. Në...

Showbizz 20:19 - 25 Tetor, 2019

Nuk përmbahet Capital T/ Pas koncertit madhështor në Tiranë, zbulon surprizën e radhës

Vetëm pak javë më parë reperi Capital T mbajti një koncert madhështor në Tiranë që e quajti “Time Capsule.” Të gjithë fansat e reperit patën mundësinë...

Showbizz 19:26 - 22 Tetor, 2019

Dua Lipa publikon videon dhe iu drejton pyetjen fansave/ Capital T i habiti të gjithë me përgjigjen

Pasi fshiu çdo post në Instagram, këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, ka publikuar postin e parë. Dua ka ndarë me ndjekësit e saj një video...

Kryesore Show Biz 16:33 - 18 Shtator, 2019

E pabesueshme!/ Capital T anulon koncertin, zbulohet arsyeja

Reperi shumë i dashur nga Kosova Capital T, pritej që ditën e nesërme të zhvillonte koncertin e tij në Sheshin Nënë Tereza. Por ditën e sotme...

Kryesore Show Biz 17:41 - 4 Gusht, 2019

Skena të nxehta në klipin e ri të Capital T/ Françeska Jaçe “çmend” me linjat

“Sytë e tu” titullohet kënga më e re e reperit nga Kosova, Capital T. Pas suksesit me hitin “Fustani” në bashkëpunim me Elvana Gjatën, reperi ka...