Connect with Us

All posts tagged "celular"

celular gjej
Life Style 13:40 - 2 Prill, 2019

Iphone XS Max apo Galaxy S10? Zbuloni cili telefon është më i rezistueshmi në treg

Sa rezistencë ka pajisja juaj? Ky kanal në YouTube është porositur të kryejë 4 testime të ndryshme për të identifikuar se cila pajisje reziston më shumë, Iphone...

Life Style 15:53 - 19 Shkurt, 2019

Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu kanë tronditur botën me studimin e tyre. Ata pretendojnë se kanë një zbuluar një sëmundje të re, e cila është...

Menyra si mban celularin
Kuriozitete 22:20 - 10 Shkurt, 2019

Mënyra se si mbani telefonin tregon shumë për  karakterin tuaj

Të mbash celularin me një dorë dhe të shkruash më gishtin e madh. Fakti që ti ke zgjedhur që të mbash telefonin me një dorë, tregon...

Kuriozitete 12:25 - 24 Janar, 2019

Këto veprime që i bëjmë përditë po na rrezikojnë shëndetin

Ripërdorimi i peshqirëve të kuzhinës Ju duhet t’i lani më shpesh se sa mendoni. I ngrohti dhe lagështia formojnë terrenin ideal për t’u shumuar bakteret dhe...

telefon ne xhep
Life Style 14:53 - 14 Janar, 2019

Ja pse meshkujt nuk duhet ta mbajnë celularin në xhepin e pantallonave

Meshkujt, që i mbajnë celularët në xhepin e pantallonave, duhet të nisin ta mësojnë veten me idenë që është më mirë që këto pajisje të mbahen...

Kuriozitete 15:39 - 3 Janar, 2019

Ju tregojmë si të karikoni celularin në mënyrën e duhur

Është e vështirë për shumicën e njerëzve të kalojnë disa orë larg celularit të tyre. Por duket sikur mos zgjatja e batërisë e bën akoma ëm...

Life Style 13:40 - 27 Dhjetor, 2018

Ja si të zgjasni jetëgjatësinë e baterisë së celuarit tuaj

Të gjithë e kanë provuar “ankthin” e battery low. Nga momenti në moment celulari mund të fiket dhe vetja të duket si në epokën e gurit,...

Life Style 19:45 - 7 Dhjetor, 2018

Pse nuk duhet ta karikoni asnjëherë celularin nëpër lokale?

Ju e keni kuptuar që zhvillimi i teknologjisë, po ndikon gjithnjë e më shumë në jetën tuaj. Rrjetet sociale dhe nevoja për t’u përditësuar në çdo...

Life Style 20:45 - 18 Nentor, 2018

E zbulon Google/ Ja si ta kurseni baterinë e celularit tuaj

E karikoni telefonin por nuk mban shumë karikim? I ulni dritën por as ajo nuk funksionon plotësisht? Zgjidhja erdhi! Gjatë një takimi të zhvilluar pak ditë...

Kuriozitete 17:00 - 7 Nentor, 2018

Tre vende ku nuk duhet mbajtur celulari

Rrallë ka njerëz që telefonin nuk e mbajnë afër vetes shumicën dërmuese të kohës, apo në çdo vend ku shkojnë. Megjithatë, duhet të tregoheni të kujdesshëm...

Teknologji 08:41 - 15 Korrik, 2017

Si të mbroni të dhënat tuaja në celular dhe t’u vendosni hacker-ave “kufirin tek thana”

Hapja nga ana e qeverisë amerikane e një iPhone që u përdor prej vrasësve të San Bernardinos shërben si kujtesë se celularët dhe pajisjet e tjera...

Teknologji 12:30 - 11 Prill, 2017

Apple fiton patentën, e cila ruan celularin tuaj kur ju bie nga duart

Apple ka fituar një patentë e cila mund t’jua ruajë iPhone-in tuaj kur ju rrëshqet nga duart. Aplikacioni i ri përshkruan një sistem të ri për...

Teknologji 18:40 - 8 Prill, 2017

Apple zhvendos butonin prapa celularit?

Një fotografi e re që mendohet se shfaq “prototipin e fundit të iPhone 8” mund t’i japë fund një debati të gjerë – se ku do...

Teknologji 21:32 - 17 Shkurt, 2017

Telefonat e palosshëm të Samsungut po vijnë

Edhe pse nuk do ta shohim Galaxy S8 në Kongresin Botëror të Celularëve të këtij viti, raportohet se gjiganti Samsung mund t’i prezantojë smartfonët e tij...

Femra 09:30 - 17 Janar, 2017

Kujdes me celularin

Celulari është një ndër objektet më të domosdoshëm në jetën tonë. E kemi me vete thuajse kudo, në punë, në shtëpi apo kur dalim për shëtitje....