Connect with Us

All posts tagged "celulit"

Showbizz 17:52 - 20 Nentor, 2019

Emina Çunmulaj tregon me krenari: “Jam e dobët, por kam celulit”

Emina Çunmulaj është një modelet shqiptare më të njohura në botë. Për shumë kohë ajo ka sfiluar për shtëpitë më të mëdha të botës. Linjat e...

Kryesore Show Biz 10:10 - 2 Gusht, 2019

“A ke celulit ti?”/ Videoja seksi e Kejvines i lë të gjithë pa fjalë, ja përgjigja epike e saj

Modelja seksi shqiptare dhe ish-velina e ‘Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella së fundmi ka “tërbuar” Instagramin me fotot e saj provokuese në Tenerife. Teksa ndodhet me...

Kryesore Show Biz 11:25 - 15 Korrik, 2019

Diva e muzikës nuk pyet/ Zbulon celulitin në premierën e filmit të saj më të fundit

Mbrëmjen e djeshme në Londër u mbajt premiera e filmit “Lion King” ku morën pjesë shumë të famshëm por edhe çifti mbretëror Meghan dhe Harry-n. Këngëtarja...

Kuriozitete 18:44 - 7 Korrik, 2019

Mjaft u lodhët në palestër/ Ja çfarë duhet të bëni për të eleminuar celulitin

Celuliti është një nga “problemet” që shqetëson çdo vajzë dhe grua. Të gjithë duam që trupi ynë të duket bukur gjatë verës dhe shumë prej nesh...

Kryesore Show Biz 12:40 - 25 Maj, 2019

“Nuk më intereson celuliti”/29 vjeçarja tregon me krenari trupin e saj me bikini

Pak ditë më parë, modelja Sophie Kasaei tha se nuk i interesonin strijat ose celuliti në trupin e saj. Dhe këtë e dëshmoi së fundmi në...

Kryesore Show Biz 20:30 - 29 Dhjetor, 2018

Modelja tregon celulitin: Është diçka normale për femrat

Një modele australiane ka postuar në Instagram një video ku tregon celulitin e saj. Jem Wolfie thotë se nuk ka aspak turp nga celuliti, pasi është...

Life Style 13:10 - 31 Tetor, 2018

Si një furçë e fortë dhe asgjë tjetër mund të na ndihmojë në luftën kundër celulitit

Po sikur t’ju thoshim që nëse fërkoni me një furçë të fortë trupin mund t’ju ndihmojë të zhdukni celulitin, të ndihmojë qarkullimin tuaj të gjakut dhe...

Life Style 23:20 - 12 Korrik, 2018

Lamtumirë celulit/ Këto janë 8 ushqimet që e luftojnë atë

Jemi në sezon plazhi dhe pjesa më e madhe prej nesh ka problemin se si do të dukemi me rroba banjo. Shenjat strijave nga celuliti në...

Showbizz 02:20 - 1 Maj, 2017

Kur Vipat pranojnë që kanë celulit dhe strija/”Asnjë trup nuk është perfekt”

Një grup femrash të moshave të ndryshme kanë krijuar një grup të quajtur”Loose Women” me qëllim që të tregojnë të gjitha papërsosmëritë në trupin e tyre....

Femra 21:30 - 25 Janar, 2017

Celuliti, keshilla dhe menyra per ta luftuar

Cdo vit, me fillimin e veres, te plazhit, te proves bikini femrat pervec peshes, i shqeteson celuliti. Pas muajsh te tere me xhinse, bluza te medha,...

Femra 16:30 - 4 Janar, 2017

Thuajini stop celulitit me këtë pije

Shumë ekspertë anë e mbanë botës rekomandojnë që të gjitha gratë ta provojnë këtë pije të mahnitshme të cilën mund ta përgatitni në shtëpitë tuaja. Ata...

Showbizz 14:00 - 19 Dhjetor, 2016

Nuk do ta besoni cfarë celuliti ka ky vip

  U bë e famshme përmes reality showt më të ndjekur britanik MTV, e ndërsa duket se kohët e fundit po shijon famën por ka lënë...

Showbizz 14:15 - 4 Janar, 2016

Enca plot me celulit (Foto)

Këngëtarja e re, Enca Haxhia, duket se nuk ndalet përballë kritikave për mbipeshën. Përkundrazi, 20-vjeçarja vazhdon të shfaqet provokuese, pa e vrarë mëndjen se format e...

Life Style 18:00 - 22 Qershor, 2015

Lufto celulitin duke vetëmasazhuar

  Nëse ndjek rregullisht këshillën për një vetëmasazh do të shohësh sesi pas pak kohësh lëkura e portokallit nuk do të jetë më e njëjta. Do...

Shëndeti 14:00 - 15 Maj, 2015

Përbërësit më ndikues në reduktimin e celulitit

  Shumë kanë luftë kronike me celulit. Ndryshimet në metabolizëm si dhe fluktimi hormonal sjellin paraqitjen e celulitit ne pjesën e ijëve, kofshëve dhe prapanicës. Prodhuesit...