Connect with Us

All posts tagged "cfare"

Cfare te mungon per te qene i lumtur
Kuriozitete 22:40 - 12 Mars, 2019

Test/ Zbulo çfarë të mungon për të qenë i lumtur

Nëse ke dy minuta kohë të lirë të këshillojmë të  bësh testin e mëposhtëm. Në bazë të përgjigjes suaj do të mund të zbuloni atë që...

ndryshimet qe vijne me moshen
Life Style 12:03 - 7 Mars, 2019

Nga 20 deri në 40-vjeç/ Si ishim dhe si do të jemi

Nga 20 në 30 vjeç Kjo është periudha kohore kur shumica e njerëzve ndihen të rinj, plot energji dhe rrallë mendojnë për plakjen. Por edhe në...

cifcfare nuk duhet te sakrifikosh ne lidhje t rome
Kuriozitete 20:20 - 26 Shkurt, 2019

Tre elementët që nuk duhet t’i sakrifikosh kurrë për hir të partnerit

Njeriun që je Ndonjëherë kur njerëzit fillojnë lidhje me dike, fillojnë që të fshehin veten për t’u dukur më mirë para partnerit. Në mënyrë që ta...

cfare n cfare ndodh kur nuk beni me seks
Life Style 23:57 - 16 Shkurt, 2019

Çfarë i  ndodh trupit tuaj kur nuk bëni më seks

Përkeqësim i kujtesës Sipas disa studimeve kur kryejmë marrëdhënie seksuale me një njeri të dashur rritet dhe niveli i oksigjenit që kalon në gjak dhe si...

leter
Kuriozitete 22:00 - 1 Shkurt, 2019

Zgjidh një letër dhe do të zbulojmë çfarë është e rëndësishme për ty

Trashëgimia Kjo letër kërkon që të shihni nga e shkuara për të kuptuar të mirën më të madhe që keni, kjo mund të jetë e lidhur...

gjatesia e flokeve tregon per ju
Femra 20:20 - 30 Janar, 2019

Ja çfarë tregon gjatësia e flokëve për ju

Flokë shumë të shkurtër Flokët  shumë të  shkurtër tregojnë se jeni  një person i qetë, shumë i shoqërueshëm dhe i pjekur. Kjo e bën të lehtë krijimin...

iluzion
Kuriozitete 23:20 - 29 Janar, 2019

Iluzioni optik që po çmend shkencëtarët/ Çfarë nuk shkon në këtë imazh

Shih imazhin e mëposhtëm. Përqendrohu, të duket si një kuzhinë normale, apo arrin që të të dallosh diçka të pazakontë? Imazhi që ju tregojmë sot është...

cift
Kuriozitete 23:05 - 23 Janar, 2019

Çfarë duhet të dish nëse bie në dashuri me një artist

Ata kanë një mendje shumë aktive Njerëzit krijues, kanë shumë gjëra në mendje në të njëjtën kohë. Kështu që duhet t’i kuptoni nëse ndonjëherë humbasin përqendrimin,...

Fëmija 21:00 - 10 Janar, 2019

Çfarë nuk na kishin thënë për jetën pas vdekjes së prindërve

Pas vdekjes së prindërve, jeta ndryshon shumë, le të themi se ndryshon totalisht. Të jesh jetim, qoftë kjo edhe si i rritur mund të jetë e...

Femra 15:20 - 10 Janar, 2019

Ju tregojmë se çfarë duhet të keni parasysh kur shkoni që të blini bukën

Zgjidhni një bukë që është e plotë dhe e ngjeshur, pasi këto bukë përdorin grurin e plotë dhe jo shumë të përpunuar duke ofruar më shumë...

Femra 14:16 - 4 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon ngjyra e buzëkuqit për ju

Nëse mendoni se ngjyra e buzëkuqit është thjesht një zgjedhje rastësore nga ana juaj e keni gabim. Shumë prej nesh kanë një ngjyrë të preferua dhe...

Kuriozitete 14:51 - 3 Janar, 2019

Ju tregojmë sekretet e hithrës/ Ja çfarë duhet të dini për përdorimin e saj

Hithra, një ndër bimët medicinale që është përdorur ndër shekuj, vazhdon edhe sot të njihet për vetitë e saj kuruese. Ndonëse shumë mund ta konsiderojnë si...

Femra 00:00 - 12 Dhjetor, 2018

Çfarë duhet të dish para se të pish pilulën e emergjencës

Gjinekologia, Maribel Dextre thotë se një raport seksual jo i mbrojtur mund të përfundojnë në shtatzëni në 35 % të rasteve. Kontracepsioni i emergjencës është një...

Life Style 23:40 - 11 Dhjetor, 2018

Për çfarë nuk duhet të ndjehesh kurrë në faj

Të anulosh një plan Të gjithë miqtë,apo të afërmit e tu janë mbledhur diku dhe ti nuk ke aspal dëshirë për të shkuar? Ke frikë se...

Life Style 23:53 - 9 Dhjetor, 2018

Shenjat e fshehura të goditjes në tru, ja se çfarë duhet të dini

Iktusi, i njohur ndryshe edhe si apoplessia është një goditje  që shkaktohet kur një sasi gjaku në tru, shkakton vdekjen e qelizave të trurit, sot njihen...