Connect with Us

All posts tagged "cift"

Showbizz 16:08 - 26 Janar, 2020

“S’dua të humbas nusen ideale”/ E ëma e Stresit po “lufton” për bashkimin e çiftit

Prej kohësh Stresi dhe Kejsi janë kthyer në një nga çiftet më të komentuar të shoëbizit. Edhe pse të ndarë ata vijojnë t’i kushtojnë statuse njëri-tjetrit...

Kuriozitete 18:44 - 14 Janar, 2020

Dëshironi një martesë të lumtur/ Këto janë 8 këshillat që duhet të zbatojë çdo çift

Komunikimi është mjeti që zgjidh çdo lloj situate, sidomos kur bëhet fjalët  për martesën. Martesa nuk është diçka që thjesht duhet të ndodhë. Ju flisni për...

Life Style 00:00 - 1 Janar, 2020

8 arsye pse burrat jo besnikë qëndrojnë me gratë e tyre

Një studim zbuloi se 2.2% e të martuarve raportuan se kishin pasur më shumë se një partner gjatë një viti. Në përgjithësi, sipas studiuesve, midis 15-25%...

Life Style 18:00 - 18 Dhjetor, 2019

Si të kuptoni që keni gjetur dashurinë e jetës/ Nëse partneri ka këto 7 cilësi atëherë është ideali për ju

Besimi është një nga gjërat më të vështira për tu mbajtur në kohë si këto. Ne i përkasim një brezi që e ka humbur artin e...

Life Style 14:42 - 15 Dhjetor, 2019

E thotë studimi: Meshkujt e falin tradhtinë

Burrat kanë më shumë gjasa sesa gratë të besojnë se ekzistojnë situata të caktuara në të cilat tradhtia ndaj partnerit tuaj është i pranueshëm, ka zbuluar...

Showbizz 18:41 - 6 Dhjetor, 2019

“Jam gati për tu bërë baba”/ Këngëtari dhe ish missi zbulojnë planet për të krijuar familje

Devis Xherahu është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Devisi dhe partnerja e tij Ertemiona Mejdani kanë një lidhje dashurie prej shumë vitesh....

Kuriozitete 18:17 - 3 Dhjetor, 2019

3 pikat kryesore që duhet të plotësoni për të patur një marrëdhënie të suksesshme

Eksperti i marrëdhënies Tim Lott thotë se ekzistojnë 3 pika të rëndësishme për të qenë një çift i suksesshëm: komunikimi, respekti dhe besimi. Ai e quajti...

Life Style 20:17 - 23 Nentor, 2019

Nuk do të lodheshin kurrë nga njëri-tjetri/ 5 çiftet më të forta të horoskopit

Dashi dhe Ujori Stimulim. Ka të bëjë me stimulimin midis këtyre dy shenjave të Zodiakut. Këto janë dy personalitete që thjesht urrejnë të mërziten. Ata e...

Showbizz 19:05 - 20 Nentor, 2019

David Guetta prezanton të dashurën 27 vite më të vogël/ Bukuroshja mahnit me format e saj “bombë”

Dj i famshëm botëror, David Guetta, 52 vjeç po kalon një periudhë të bukur dashurie me të dashurën e tij 25 vjeçare Jessica Ledon. Çifti është...

Life Style 22:21 - 13 Nentor, 2019

Përballje mes “Luanësh”/ Të mirat dhe të këqijat që mund të sjellë bashkimi i këtyre dy shenjave të horoskopit

Lidhja e një burri Luan dhe një Grua Luan Fotografoni një luan dhe një luaneshë në xhungël. Krijesa të bukura, të forta dhe të mrekullueshme të...

Life Style 21:11 - 13 Nentor, 2019

Një lidhje e krijuar në Parajsë/ Këto dy shenja të horoskopit janë të bëra për njëra-tjetrën

Nëse ju jeni një Virgjëreshë dhe po pyesni veten se cilat shenja të Zodiakut do të bënin një perspektivë vërtet të shkëlqyeshme romantike për ju, mendoni...

Kuriozitete 12:05 - 10 Nentor, 2019

Festojnë 80 vjetorin e martesës/ Njihuni me çiftin që hyri në rekordet Guiness

Ata kanë thyer rekord tashmë dhe janë bërë çifti më i vjetër në botë duke hyrë në librin e rekordeve Guiness. Një çift nga Teksasi, Xhon...

Showbizz 11:41 - 8 Nentor, 2019

“Unë vazhdoj t’i provokoj që të…”/ Mashtrimi ndaj çiftit zvicerian, Loredana nuk ndalet me thumbimet

Disa ditë më parë, reperja shqiptare Loredana Zefi u vlerësua me çmimin “Artistja më e mirë zvicerane” nga MTV në Sevilla, Spanjë dhe u prit mjaft mirë...

Life Style 15:20 - 6 Nentor, 2019

Çfarë po ju pengon në marrëdhënien tuaj në çift?/ Ja çfarë ndodh sipas shenjës së horoskopit

Dashi Nuk është e nevojshme të gjeni dikë që është i interesuar për gjithçka që bëni, për më tepër është ndoshta e pamundur. Por si Dashi,...

Showbizz 18:47 - 30 Tetor, 2019

Më të dashuruar se kurrë/ Zbulohet kur ka nisur lidhja mes Camila Cabello dhe Shawn Mendes

Camila Cabello dhe Shawn Mendes sollën bashkëpunimin e tyre të parë “Senorita” dhe bënë bujë të madhe në mediat e huaja. Jo vetëm për faktin se...