Connect with Us

All posts tagged "cikel"

Life Style 11:25 - 9 Qershor, 2019

E pabesueshme/ Sipas shkencëtarëve, edhe meshkujt kanë cikël menstrual por…

Çdo muaj femrat kanë ciklin e tyre menstrual i cili shkakton ndryshime në trup dhe shumë prej tyre kanë dhimbje. Por sipas endokrinologut sllovak Peter Celec, ...

menstruacione
Kuriozitete 22:00 - 15 Mars, 2019

Tre gjërat që duhet t’i dijë çdo vajzë mbi ciklin menstrual

Nuk këshillohet të bësh banjë gjatë ciklit Nëse vendos të bësh dush gjatë ciklit, duhet të kesh kujdes, pasi uji i ngrohtë ndikon në hapjen e...

menstruacione
Showbizz 23:58 - 9 Shkurt, 2019

Këto janë shkaqet e çrregullimit të ciklit menstrual

Probleme me gjendrën tiroide. Gjendra juaj tiroide është parajsa hormonale. Kur është duke funksionuar në rregull ndihmon me balancimin e energjisë dhe në menaxhimin e niveleve...

menstruacione
Femra 22:10 - 19 Janar, 2019

Pesë gjërat që duhet të dijë çdo vajzë mbi ciklin menstrual

Nuk këshillohet të bësh banjë gjatë ciklit menstrual Nëse bën banjë gjatë ciklit menstrual, uji i ngrohtë mund të çrregullojë sasinë e gjakut që del nga...

Life Style 23:00 - 2 Dhjetor, 2018

Pse gratë duan më shumë seks gjatë  periodave

Nëse dëshira seksuale do të ndiqte linjën perfekte të ciklit menstrual atherë gratë do të shfaqnin dëshirë më të madhe seksuale gjatë ditës së 10 dhe...

Life Style 11:30 - 13 Mars, 2017

Cfarë ndikon në ciklin tuaj menstrual?

A ju vijnë periodat cdo 21 ditë? Apo cdo 30 ditë? Mos u merakosni pasi është krejtësisht normale. Në përgjithësi, femrave u vijnë periodat cdo 28...