Connect with Us

All posts tagged "coronavirus"

Kuriozitete 12:10 - 7 Prill, 2020

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe...

Showbizz 11:33 - 7 Prill, 2020

E njohur për disa veprimtari bamirësie/ Misi heq kurorën e të bukurës për të ndihmuar të prekurit nga Coronavirus

Misi e cila fitoi kurorën e Mis Anglia në vitin 2019 është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar për të bërë një bamirësi duke u rikthyer për...

Showbizz 13:25 - 6 Prill, 2020

I biri u prek nga Coronavirus/ Këngëtarja e famshme: Nuk ka patur ditë që s’jam lutur dhe s’kam qarë

Këgëtarja me famë botërore Pink dhe djali i saj 3 vjecar dolën triumfues ndaj luftës me Covid-19. Së fundmi në një video live në ‘Instagram’, Pink...

Showbizz 11:47 - 4 Prill, 2020

U infektua nga Coronavirus së bashku me djalin e saj 3 vjeçar/ Këngëtarja me famë botërore bën gjestin prekës

Këngëtarja me famë botërore Pink ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale se ajo dhe djali i saj u izoluan pas testeve pozitive për...

Kuriozitete 10:57 - 4 Prill, 2020

FOTOT-“Rebelët” që po sfidojnë rregullat e izolimit/ Australianët nuk duan t’ia dinë për Coronavirusin

Pavarësisht masave shtrënguese që ka marrë cdo shtet për të ndaluar sa më shumë përhapjen e Coronavirusit, shumë prej njerëzve nuk i binden rregullave të vendosura...

Kuriozitete 12:04 - 3 Prill, 2020

Coronavirus/ Google “gjurmon” qytetarët gjatë pandemisë

Google do të ndjekë publikisht lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë koronavirus. Firma e teknologjisë do të publikojë detaje për llojet e ndryshme të vendeve ku njerëzit...

Teknologji 12:21 - 1 Prill, 2020

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të...

Showbizz 10:52 - 1 Prill, 2020

“Nuk mundesha të merrja frymë dhe as të flisja”/ Modelja e njohur infektohet nga Covid-19

Coronavirus është përhapur pothuajse në të gjitha vendet e botës. Teksa të gjithë njerëzit po qëndrojnë të vetë-izoluar për të ndaluar përhapjen e këtij virusi, modelja...

Kuriozitete 13:36 - 31 Mars, 2020

Coronavirus/ Yjet e YouTube nxisin ndjekësit të qëndrojnë në shtëpi

Më shumë se 100 personazhe te njohur në YouTube kanë regjistruar një video mesazh duke u bërë thirrje fansave të tyre të “qëndrojnë në shtëpi” gjatë...

Showbizz 12:36 - 31 Mars, 2020

Larg të gjithëve dhe gjithçkaje/ Kivanc Tatlitug dhe bashkëshortja e tij vetë-izolohen në shtëpinë e tyre në pyll

Aktori turk Kivanç Tatlitug dhe bashkëshortja e tij, Basak Dizer kanë vendosur të vetëizolohen larg të gjithëve dhe gjithçkaje. Mediat turke shkruajnë se çifti po jetojne...

Showbizz 11:37 - 31 Mars, 2020

FOTOT- Bella Hadid nuk frikësohet nga Coronavirus/ Pozon me bikini dhe tregon linjat perfekte

Modelja e njohur Bella Hadid duket se nuk është dhe aq e frikësuar ndaj Coronavirusit. Ajo ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shihet e...

Showbizz 10:54 - 31 Mars, 2020

Anulimi i Eurovizion/ Menaxheri i Arilena Arës flet për herë të parë: Ja si e pritëm lajmin

Eurovizion u anulua për shkak të përhapjes së madhe të Coronavirusit, ashtu si shumë evente të tjera të rëndësishme në botë. Por si e pritën anulimin...

Showbizz 13:41 - 30 Mars, 2020

U martua me miliarderen kineze/ Modeli shqiptar në ndihmë të Shqipërisë

Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka vendosur të ndihmojë Shqipërinë në këto ditë të vështira ku të gjithë po përballen me Coronavirusin. I martuar prej dy vitesh...

Kuriozitete 12:37 - 30 Mars, 2020

FOTO- Oficeri i policisë gjen mënyrën e duhur për të përcjellë mesazhin “ Qëndro në shtëpi”

Ndërsa India po zbaton urdhrin e bllokimit të vendit për shkak të pandemisë globale, një oficer policie ka gjetur një mënyrë krijuese për të përcjellë mesazhin...

Shëndeti 12:27 - 30 Mars, 2020

Inxhinierët e Mercedes F1 në ndihmë të të prekurve nga Coronavirus/ Në më pak se 100 orë krijojnë një aparat për frymëmarrjen

Prodhuesi i motorit në Formula 1 Mercedes është bashkuar me klinikë dhe inxhinierë universitarë në Londër për të krijuar një apartat për frymëmarrjen për pacientët me...