Connect with Us

All posts tagged "cuditshme"

Kuriozitete 11:05 - 21 Tetor, 2019

Jo vetëm dy gjini por 720 të tilla/Njihuni me krijesën më të çuditshme në botë

Pa tru dhe mund të shërojë veten nëse pritet ose ndahet në dysh. Ky është organizmi dhe krijesa më e pazakontë e prezantuar së fundmi nga...

Showbizz 12:10 - 29 Shtator, 2019

“Hakmerret” këngëtarja e njohur/ Shfaqet me veshjen e çuditshme në mes të rrugës

Reperja e njohur ndërkombëtare Cardi B, përmes një postimi në Instagram është “hakmarrë” ndaj personave që u gëzuan për mungesën e saj. Ajo është shfaqur në...

Kuriozitete 14:40 - 31 Gusht, 2019

Foto- Reale dhe të çuditshme/ Zbuloni 10 tatuazhet që “shokuan” rrjetin

Tatuazhet po kthehen së fundmi në “fiksimet” e njerëzve për t’i pasur në trup. 3D ose dhe më të thjeshta, më sipër do të shikoni 10...

Kryesore Show Biz 22:22 - 7 Gusht, 2019

“Kishte marrë një ngjyrë të çuditshme”/ Modelja rrezikon jetën nga këpucët e reja

Modelja 23-vjeçare Gemma Downey, nuk e mendoi se këpucët e sapo blera do t’i shkaktonin një dhimbje tepër të madhe. Pasi i veshi ajo vuri re...

Kryesore Show Biz 14:40 - 11 Maj, 2019

“Jeta qenka e çuditshme”/Moderatorja tregon pse shpërtheu në lot gjatë emisionit

Moderatorja e emisionit ‘Shqiptarët për Shqiptarët’  Ola Bruko, teksa po transmetohej emisioni mbrëmjen e djeshme u përlot dhe tërhoqi shumë vëmendje në rrjetet sociale. Por sot,...

Kuriozitete 14:25 - 23 Prill, 2019

Do të habiteni/Njihuni me traditat më të veçanta dhe të çuditshme në të gjithë botën

1/Sigurohuni që kurrë në Meksikë të mos dhuroni një trëndafil të verdhë. Ngjyra për kulturën në fjalë  imbolizon vdekjen.   2/Në shumë vende të Lindjes së...

trupi i njeriut
Kuriozitete 23:58 - 1 Mars, 2019

Tre fakte të çuditshme që do t’ju bëjnë ta doni dhe ta urreni trupin tuaj

Hollimi i flokut Ju keni nevojë për më shumë hekur Nëse vini re se flokët tuaj po dobësohen, me shumë mundësi nuk jeni duke konsumuar mish,...

Life Style 14:40 - 27 Shkurt, 2019

Kjo është pajisja më e çuditshme që do të zëvendësojë smartphone-t

Nubia Alpha, pajisja që ka formën e një rripi fitnesi, pritet të dalë në treg dhe do të zëvendësojë smartphone-t. Prezantuar nga Nubia në Kongresin Mobil...

Kuriozitete 11:41 - 22 Shkurt, 2019

Mund t’ju duket e çuditshme, por ja 8 gjërat që pamja e jashtme thotë për ju!

Një shprehje e famshme thotë: “Mos e gjykoni një libër nga kopertina”! Por, në fakt pamja e dikujt mund t’ju informojë për shumë gjëra, nga sa...

vagina zhurma te cuditshme
Femra 23:40 - 22 Janar, 2019

Çfarë është ajo zhurma e çuditshme që vjen nga vagina?

Shumë gra gjatë marrdhënieve seksuale, ose pas tyre mund të ndjejnë zhurma të çuditshme që vijnë nga vagina e tyre. Lajmi i mirë në këtë rast...

horoskop cante
Kuriozitete 15:40 - 15 Janar, 2019

Sipas horoskopit, kjo është gjëja më e çuditshme që mbani gjithnjë në çantë

Ndonjëherë çantat tona kanë plot gjëra të çuditshme dhe që nuk i përdorim kurrë. Pranojeni këtë dhe zbuloni se çfarë thotë më shumë horoskopi: Dashi :...

Kryesore Show Biz 12:40 - 13 Janar, 2019

Florjan Binaj paska fobinë më të çuditshme: “Më mirë të më sulen 3 vetë sesa…”

Ai ka luajtur rolin e policit, të atentatorit dhe kryesisht role meshkujsh të fortë, por aktori i njohur i spektaklit “Portokalli”, Florjan Binaj ka zbuluar se...

Femra 18:05 - 1 Janar, 2019

Këto janë mënyrat më të çuditshme dhe funksionale për të humbur peshë

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

Life Style 20:15 - 7 Dhjetor, 2018

Pesë trendet më të çuditshme që pamë gjatë 2018-s

Vit pas viti, trendet e bukurisë bëhen më të çmendura, më të çuditshme. 2015-a na dhuroi topuza për burra, 2016-a thonj si bimë, ndërsa 2017-a prezervativët...

Life Style 22:30 - 26 Nentor, 2018

6 gjërat super të çuditshme që çiftet bëjnë

E keni vënë re sesi ndryshon marrëdhënia në çift, kur dy persona shumë të dashuruar janë bashkë për më shumë se një vit? “Marie Claire” ka...