Connect with Us

All posts tagged "date"

Kuriozitete 15:53 - 8 Nentor, 2019

Si do të ndikojë energjia misterioze dhe çfarë ju pret në 11/11/2019 sipas shenjave të horoskopit

11 Nëntor 2019, mund të jetë një nga ditët më magjike të vitit, falë domethënies shpirtërore të 11/11 në numerologji, si dhe tranzitimeve shumë të veçanta...

Kuriozitete 21:00 - 14 Prill, 2019

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë për personalitetin tënd!

3, 9, 12, 15, 21, 29, 30: Tejet krijues! Nëse keni lindur në një prej këtyre datave, atëherë keni prirjen të jeni ndër njerëzit më krijues...

nuk duhet te martoheni ne kete date
Kuriozitete 22:00 - 3 Mars, 2019

Data e mallkuar/ Ja pse nuk duhet të martoheni kurrë në këtë ditë

Një ekip në Universitetin e Melburnit zbuloi se është një datë që nuk duhet të martoheni. Bëhet fjalë për 14-shkurtin, datë e shpeshtë ku çiftet martohen,...

Kuriozitete 14:40 - 20 Shkurt, 2019

“Në këtë datë toka do të çahet nga një tërmet i fuqishëm”

Një tërmet me magnitutë më shumë se 8 ballë parashikohet të ndodhë më 21 shkurt. Dhe, nëse kjo ndodh vërtet, në do të kishim shumë pak...

Kryesore Show Biz 11:53 - 9 Shkurt, 2019

U tha se do ta shihnim për Shën Valentin, shtyhet data e filmit “Dy Gisht Mjaltë”

Filmi “Dy Gisht Mjatë” me protagonistë Elvana Gjatën dhe Ermal Mamaqin, i mbylli xhirimet në muajin shtator dhe sipas njoftimeve në Instagram nga moderatori, thuhej se...

meghan lindje
Kryesore Show Biz 11:25 - 15 Janar, 2019

Më në fund! Meghan Markle zbulon se kur do të lindë dhe mezi po presim

Nuk do të kalojë një kohë shumë e gjatë derisa Meghan Markle dhe Princi Harry të bëhen një familje prej tre personash! Gjatë vizitës së çiftit...

Kryesore Show Biz 10:25 - 15 Dhjetor, 2018

Epike! Miss-i shqiptar harron datën e pavarësisë në transmetim live

Producenti i njohur i spektakleve të bukurisë Petri Bozo bashkë me miss-et e përzgjedhura për kalendarin fotografik të vitit 2019 ishit të ftuarit e ditës së...

Kryesore Show Biz 13:10 - 23 Nentor, 2018

Gati për filmin e Lorikut? Ja kur do të publikohet dokumentari për jetën e tij

Lorik Cana tashmë është futbollisti i preferuar i shumë shqiptarëve dhe për disa vite me radhë ka qenë kapiten i Kombëtares Shqiptare. Për të përshkruar karrierën...

Kuriozitete 09:23 - 11 Nentor, 2018

Përse 11-të nëntori, është dita më e fuqishme e këtij 10-vjeçari?

Për ata që besojnë në shkencën e numerologjisë dhe ndikimin që ka në jetën tonë, kjo fundjavë që vjen nuk është si të tjerat! Por para...

Life Style 18:00 - 16 Maj, 2015

Domethënien e datës kur keni lindur

  Për të lindurit në datën 1 të cilido muaj Ju i keni të gjitha vetitë e një prijësi; karakterizoheni me guxim, iniciativë dhe me aftësitë...