Connect with Us

All posts tagged "demtime"

Kuriozitete 16:45 - 8 Shkurt, 2020

Ndryshimet klimatike/ Dëmtimet serioze që mund të pësojë toka

Sipas një raporti të Bloomberg ndryshimet e fundit klimatike dhe temperaturat e larta mund të dëmtojnë shumë tokën. Anomalia fillestareqëndron në modelet e kërkimit nga Qëndra...

Life Style 13:40 - 19 Prill, 2019

Samsung zhgënjen përdoruesit/Dëmtime në ekran pak ditë pas prezantimit

Telefoni inteligjent që kushton 2.000 dollarë pushtoi faqet e para të medieve ndërkombëtare pasi Samsung i dërgoi aparatin e ri mbresëlënës, të palosshëm, një numri mediash...

Life Style 15:13 - 6 Dhjetor, 2018

Këto ushqime nuk duhet t’a shohin kurrë me sy mikrovalën

Qumështi i gjirit Shumë gra shtrydhin gjirin dhe e fusin qumështin në ngrirje në mënyrë që fëmijët e tyre ta kenë qumështin gati. Problemi me ngrohjen...

Life Style 17:30 - 16 Shkurt, 2018

Alkooli më i dëmshëm se Marijuana?

Steriotipet që qarkullojnë na kanë bërë të besojmë se drogërat e ndryshme, apo marijuana janë vdekjeprurëse nëse konsumohen vazhdimisht. E kundërta ka dalë nga Universiteti i...

Kuriozitete 20:00 - 24 Shtator, 2017

Nuk ndaloni së ngrëni?/ Zbuloni çfarë mund t’ju ndodhë

Obeziteti  është një çështje, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara, por dhimbja zakonisht lidhet me një problem më të madh. Për shembull, disa shkaqe të zakonshme të...

Shëndeti 22:22 - 5 Prill, 2015

Sjelljet që shkaktojnë dëmtime në tru

Truri i njeriut është me të vërtetë një organ i pabesueshëm, i cili kërkon kujdes maksimal për të mbajtur në lëvizje proceset e ndryshme të trupit...