Connect with Us

All posts tagged "depresion"

Showbizz 11:32 - 25 Mars, 2020

“Kam kaluar në depresion”/ Tayna rrëfen si e përballoi këtë periudhë të jetës

Reperja e njohur shqiptare Tayna, si shumë personazhe të tjerë të famshëm është vetë-izoluar duke respektuar urdhrat për të shmangur sa më shumë përhapjen e Coronavirusit....

Showbizz 17:51 - 19 Shkurt, 2020

“Ndihem e vetmuar”/ Bebe Rexha probleme me ankthin dhe depresionin

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha duket se nuk po përjeton momentet më të mira në jetën e saj. Së fundi këngëtarja është distancuar nga rrjetet...

Life Style 15:07 - 15 Dhjetor, 2019

Si të kuptoni që një nënë e re po vuan nga depresioni pas lindjes

Pasi i mbajnë fëmijët e tyre për muaj me radhë në bark, nënat e reja entuiziasmohen që më në fund do të takojnë të vegjlit e...

Showbizz 13:53 - 18 Nentor, 2019

“Jam në periudhë depresioni”/ Ndihet shumë keq, Anila Mimani tregon arsyen e çuditshme

Ajo u bë e njohur pak vite më parë me këngët e saj shumë të suksesshme por më pas u “zhduk” nga skena shqiptare. Këngëtarja e...

Kuriozitete 15:40 - 15 Nentor, 2019

Çfarë është depresioni i “buzëqeshur” dhe çfarë mund të bëni nëse i afërmi juaj vuan nga kjo sëmundje

Nëse kërkoni me hashtagun #faceofdepression në mediat sociale, do të shihni qindra fotografi ku shfaqen njerëz të lumtur dhe të qeshur, të cilët në fakt vuajnë...

depresion shenja atipik
Blog 10:40 - 29 Gusht, 2019

Depresioni veror/Gjashtë shenjat që po vuani prej tij, dhe si ta kaloni atë

Depresioni sezonal, nuk ka të bëjë vetëm me stinën e dimrit. Edhe depresioni veror, është gjithashtu një problem serioz. Ja cilat janë shenjat, se jeni prekur...

Blog 11:34 - 22 Gusht, 2019

Studimi i ri: Ndotja e ajrit rrit rrezikun nga depresioni, çrregullimi bipolar dhe sëmundjet e zemrës

Gjatë dekadës së kaluar, studiuesit kanë identifikuar dhjetëra gjene, që lidhen me një rrezik të shtuar për t’u prekur nga sëmundje, si çrregullimi bipolar dhe depresioni....

Kryesore Show Biz 17:10 - 11 Gusht, 2019

“Qaja dhe habitesha me veten”/ Moderatorja rrëfen për depresionin pas lindjes së djalit

Moderatorja e njohur Bieta Sulo ka rrëfyer periudhën e vështirë që ka kaluar pas linjdes së djalit të saj Kroi. Gjatë një interviste për “Class”  ajo...

Life Style 10:40 - 9 Gusht, 2019

Pse jemi kaq të vetmuar dhe të dëshpëruar si kurrë më parë?/ Ja cilat janë 6 arsyet

Njerëzit duken sot më të vetmuar dhe më depresivë se dikur. A mund të na ndihmojë shkenca ta kuptojmë arsyen? Depresioni ka qenë gjithmonë një “mik”...

Kryesore Show Biz 14:10 - 16 Qershor, 2019

“Më ndihmove të mos kaloja në depresion”/ Moderatorja shqiptare i bën dedikimin e veçantë reperit

Moderatorja e ëmbël shqiptare Elita Rudi së fundmi në një postim në rrjetet sociale ka uruar partnerin Gjiko për Ditën e Babait me fjalët më të...

Showbizz 17:05 - 5 Maj, 2019

I “tërboi” fama/ 8 vip-at që përfunduan në depresion të thellë

Ellen Degeneres Në vitin 1998, pasi zbuloi se ishte lesbike, popullariteti i Ellen Degeneres ra. “Më ndodhi ajo që pata frikë,” është shprehur ajo. “Unë e...

Life Style 13:40 - 27 Prill, 2019

“Buzëqeshja e depresionit”/Çfarë është dhe si ta kuptoni nëse e keni

Kjo lloj buzëqeshjeje është në vetvete një emër tjetër për të quajtur depresionin- ose një mërzitje kronike që ndikon në ç’rregullimin e gjumit, ndryshimet e oreksit...

Kryesore Show Biz 10:40 - 17 Mars, 2019

“Kam kaluar depresion”/Këngëtarja shqiptare rrëfen periudhën më të vështirë të jetës së saj

Kushdo që e ndjek e di se Olta Boka pëlqen të udhëtojë e të njohë kultura të ndryshme.Ajo prej disa muajsh është tërhequr disi nga muzika për...

shenjat qe jeni te rrethuar nga idiote
Kuriozitete 20:00 - 14 Mars, 2019

Shenjat/ Nuk jeni në depresion, jeni thjesht të rrethuar nga idiotë

Idiotët jetojnë në injorancë  dhe mendjemadhësi Sa herë keni menduar, “ Kush mendon se është” ose “ Atij i duket sikur di çdo gjë.  Kjo është...

depresioni pas lindjes
Life Style 22:20 - 13 Mars, 2019

Depresioni postpartum/ Tre shenjat më të zakonshme të sëmundjes së fshehur

Irritohesh shpejt Ndjen që nuk ke më durim. Çdo gjë të bezdis. Mund të ndjesh edhe inat ndaj fëmijës, partnerit, familjarëve apo miqve që nuk janë...