Connect with Us

All posts tagged "destinacion"

Kuriozitete 13:51 - 13 Dhjetor, 2019

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa...

Showbizz 16:03 - 10 Tetor, 2019

“Po më ndal zemra”/ Këngëtarja nuk ndalet së udhëtuari në vende luksoze

Këngëtarja Beatrix Ramosaj është një nga vajzat më aktive në rrjetet sociale. Bukuroshja nga Kosova është përfolur shpesh herë për jetën e saj personale dhe profesionale...

Kuriozitete 15:43 - 3 Maj, 2019

Qyteti që po ‘rrëmben’ të gjithë vëmendjen/ Destinacioni perfekt për të pushuar

Si qyteti i dytë i Danimarkës, pas Kopenhagenit, Aarhus po rrëmben të gjithë vëmendjen. Gjatë viteve të fundit, Aarhus ka fituar një reputacion në mesin e...

Kuriozitete 12:25 - 19 Prill, 2019

Destinacioni i ëndrrave/Të gjithë duan të shkojnë këtë vit në qytetin më të preferuar në botë

Vendi i picave, pastave, dhe verës. E ku tjeter veç Italisë… “Travel and Leisure” shkruan se Italia është renditur këtë vit si destinacioni i parë më...

Kryesore Show Biz 10:25 - 8 Mars, 2019

Ajo nuk lodhet/Luana Vjollca do prapë pushime dhe na tregoi destinacionin fantastik të radhës

Luana Vjollca duket se nuk “ngopet” me pushime.   Së fundmi, bukuroshja ka publikuar në Insta Story një foto në të cilën mbishkruante: “I do robi...

Kryesore Show Biz 12:25 - 10 Nentor, 2018

“Më në fund pushime!” Zbulohet destinacioni i ri i Luana Vjollcës

Mëngjesin e sotëm, Luana njoftoi se kishte zgjedhur t’i dedikonte vetes disa ditë pushimi të merituara, ndaj ishte larguar nga Shqipëria. Duket se moderatorja e “Shiko...

Kuriozitete 23:20 - 27 Shkurt, 2018

Nga bileta ekonomike në ‘first class’/ Bëni udhëtimin tuaj të paharrueshëm

Të gjithë dëshirojmë që udhëtimi jonë të jetë sa më i rehatshëm dhe pse jo të udhëtojmë aty ku të gjithë duan. Në ‘first class’. Por...

Life Style 10:30 - 4 Korrik, 2016

Destinacionet më interesante për 2016…

2016 sapo ka filluar, por tashmë ka ardhur koha e listimeve dhe ofertave. The Neë York Times botoi një renditje interesante në të cilën rekomandon destinacionet...