Connect with Us

All posts tagged "dhimbje"

kafeja bekim per trurin
Life Style 11:24 - 22 Tetor, 2019

Dhimbje koke dhe ulje në peshë/ Varësia ndaj kafesë, zbuloni efektet dhe pse duhet të hiqni dorë

Kafeina është një stimulues që funksionon për të përmirësuar zgjimin dhe gjendjen shpirtërore. Personat që konsumojnë rregullisht kafeinë mund të pësojnë simptoma të varësise ndaj saj,...

Showbizz 21:20 - 16 Tetor, 2019

“Nuk nxorra zë”/ Diellza Kolgeci rrëfen momentet më të dhimbshme të lindjes

Pak muaj pas lindjes së vajzës së saj Helena, aktorja Diellza Kolgeci ka rrëfyer momentet më të dhimbshme që ka patur gjatë lindjes. E ftuar tek...

Showbizz 11:14 - 14 Tetor, 2019

“Kurrë nuk kam ndjerë dhimbje si kjo”/Kim Kardashian tregon prapaskenat e Met Gala

Ylli i reality show ‘Keeping up with the Kardashians’, Kim Kardashian, ka treguar së fundmi në një klip të këtij reality show në Youtube, tmerrin dhe...

Life Style 15:03 - 9 Tetor, 2019

E nervozuar për shkak të dhimbjes së këmbëve/ Gruaja vë re detajin e turpshëm

Të gjithëve na ka ndodhur që të na vrasin këpucët për shkak të dizajnit të tyre apo për probleme të ndryshme që mund të kemi me...

Showbizz 15:18 - 25 Shtator, 2019

“Në djall trofetë, më ktheni Dr.Florin”/ I pushtuar nga dhimbja, këngëtari bën dedikimin prekës për artistin e ndjerë

Tashmë kanë kaluar shumë vite që nga humbja e këngëtarit Dr Flori por për të afërmit e tij dhimbaj është edhe më e madhe. Shpesh herë...

Life Style 14:10 - 28 Gusht, 2019

Dhimbjet e tmerrshme të periodave/ Zbuloni ushqimet që duhet të konsumoni për tu qetesuar

Të gjithë femrat e dinë dhimbjen e tmerrshme të periodave. Por në vend që të merrni ilacin për tu qetësuar, provoni një listë ushqimesh që duhen...

Kryesore Show Biz 14:10 - 9 Korrik, 2019

“S’kam ndjerë kurrë dhimbje të tillë”/ Kim Kardashian rrëfen çfarë përjetoi me fustanin super të ngushtë

Në muajin maj, në Las Vegas u organizua eventi më i rëndësishëm i vitit, Meta Gala 2019 ku morën pjesë VIP-at më të njohur në botë....

Kuriozitete 19:18 - 21 Qershor, 2019

Skema e trupit/ Zbuloni sëmundjen duke parë zonën ku ndjeni dhimbje

Disa shembuj se si lloje të ndryshme dhimbjesh në trup lidhen me një organ të caktuar. Duhet të thkesojmë se ky informacion është thjesht paraprak që...

Life Style 14:24 - 20 Qershor, 2019

Nga dhimbjet mensturale tek kujtesa/ Zbuloni benefitet e sherebelës

Sherebela është një bimë e përdorur prej shekujsh si në gatim ashtu edhe në mjekësinë tradicionale. E pasur me ushqyes dhe veti terapeutike, ajo mund të...

Kryesore Show Biz 16:16 - 15 Qershor, 2019

“Si ke arritur t’i plotësosh ëndrrat?”/ Rozana Radi rrëfen dhimbjen më të madhe të jetës

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi është jë nga personazhet që ka shumë vite karrierë si në aktrim ashtu dhe në muzikë. Shpesh herë në intervista Rozana...

Life Style 16:43 - 9 Qershor, 2019

Gjithçka që ju duhet për të eleminuar dhimbjet e gjunjëve/ Mos i shmangni këto 11 ushqime

Ndoshta nuk e keni vënë re se sa të dëmtuar janë gjunjët tuaj deri në momentin që fillojnë t’iu dhembin. Dhimbja kronike e gjurit është shumë...

Kryesore Show Biz 12:25 - 6 Qershor, 2019

“Dhimbja kthehet në forcë”/ Pas ndarjes nga gruaja, miliarderi i bën “dhuratë” vetes shtëpinë 80 milionë dollarëshe

Multimiliarderi Jeff Bezos mesa duket ka vendosur të “ngushëllojë” veten pas divorcit të famshëm me gruan e tij pak muaj më parë. Ai ka paguar 80...

Kryesore Show Biz 15:40 - 4 Qershor, 2019

“Ka disa dhimbje që nuk kalojnë kurrë”/ Eranda Libohova prek me dedikimin për mamanë e ndjerë

Pak muaj më parë këngëtaret shqiptare Eranda dhe Irma Libohova humbën njeriun e tyre më të shtrenjtë, nënën. Ndërsa sot në një ditë të shenjtë për...

Life Style 12:40 - 2 Qershor, 2019

Zbuloni si të trajtoni në mënyrë natyrale dhimbjet e nervit shiatik

Nervi shiatik është nervi më i gjatë në trup: ai fillon nga pjesa e poshtme e shpinës dhe përfundon në këmbë. Dhimbjet e nervit shiatik janë...

dhimbje koke
Life Style 13:10 - 29 Maj, 2019

Dhimbja e kokës është e padurueshme? Zbuloni si mund ta “shëroni” me disa mënyra natyrale

Për disa njerëz dhimbja e kokës kthehet në diçka të padurueshme për ta dhe drejtohen menjëherë tek mjeku për të marrë medikamente. Por ekzistojnë edhe disa...