Connect with Us

All posts tagged "diete"

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 15:42 - 6 Shtator, 2019

Pushimet mbaruan/ Zbuloni “dietën e shtatorit”, si të riktheheni në formë pas një vere të gjatë

Pas ngrënies së tepërt në gusht, është koha për dietë. Pushimet kanë mbaruar, por mes oreksit, drekave dhe darkave me miqtë keni vënë disa kile shtesë....

Life Style 15:48 - 20 Gusht, 2019

Ekskluzive-“Është më mirë të parandalosh sesa të kurosh”/ Anila Kalleshi zbulon “sekretet” për një jetë të shëndetshme dhe të gjatë

Anila Kalleshi është një nga dietologet më të mira dhe të famshme në Shqipëri. Historia e saj e suksesit është shumë frymëzuese për çdokënd që dëshiron...

Kryesore Show Biz 21:54 - 14 Korrik, 2019

“Dieta ime bazohet 100% në bimë”/ Kim Kardashian nuk pranon operacionet plastike

Kim Kardashian është një nga vajzat më seksi në botë. Të gjithë i adhurojnë format e trupit të saj, madje shumë vajza bëjnë gjëra ekstreme për...

Life Style 13:53 - 9 Korrik, 2019

Si të keni rënie në peshë pa dietë? Zbuloni ushqimet më të rëndësishme që duhet të konsumoni

Në këtë sezon të nxehtë vere të gjithe duan të jenë në formën e tyre më të mirë duke mos pasur shumë kile në trupin e...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 12:40 - 6 Maj, 2019

Dita Ndërkombëtare pa dietë/Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj

U lodhët nga dieta juaj dhe ushqimet që nuk i hani dot? Sot është dita juaj e preferuar,si një mundësi për të pranuar trupin tonë, sado...

Life Style 12:40 - 4 Prill, 2019

Dieta Ketogjenike/Çfarë duhet të dini për trendin e fundit të ushqimit në botë?

Të mbash dietën Keto do të thotë të heqësh dorë nga karbohidratet, veçanërisht buka. Zakonisht trupi e merr energjinë nga karbohidratet dhe i kthen ato në...

Kryesore Show Biz 11:40 - 18 Mars, 2019

Nga peshat te dieta, Lindita Halimi tregon të pathënat e shtatzënisë së saj

Gjatë 9 muajve ajo nuk tregoi në asnjë moment se ishte në pritjen e ëmbël, por tashmë Lindita Halimi ka vendosur që të shprehet lidhur me...

Kryesore Show Biz 11:25 - 23 Shkurt, 2019

Mbajti dietën e JLo, gazetarja shqiptare tregon “vuajtjet”: “Më e vështirë se të lije cigaren!”

Gazetarja e njohur shqiptare, Iva Tiço ka rrëfyer sot vështirësitë e dietës së famshme që ka mbajtur këngëtarja Jennifer Lopez. Iva Tiço e ndoqi dietën strikte...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 22:00 - 15 Shkurt, 2019

Dieta e mrekullive/ Si të humbësh katër kg në katër ditë

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Kryesore Show Biz 13:10 - 9 Shkurt, 2019

“E dua dietën pas buke!” Këngëtari i njohur i prish dietën Fifit

Mateus Frroku dhe Fifi paskan bërë një pakt rreth një vit më parë për të humbur disa kilogramë. Sigurisht pjesa më e vështirë është t’i përmbahesh...

dobesim pa diete
Femra 22:10 - 26 Janar, 2019

Kemi lajme të mira/ Katër këshilla për t’u dobësuar pa mbajtur dietë

Ha ngadalë Trurit i duhen dhjetë minuta për të marrë  sinjalin e ngopjes nga stomaku. Kështu që është e këshillueshme që të gjitha vaktet e tua...

Life Style 11:40 - 18 Janar, 2019

Superdieta që shpëton jetë, ruan planetin dhe ushqen mbarë njerëzimin

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktuar dëme katastrofike për planetin. Shkencëtarët janë përpjekur të...

Kuriozitete 21:00 - 8 Janar, 2019

Studimi/ Tre kivi në ditë mund t’ju shpëtojnë nga hipertensioni

Hipertensioni është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat përballet shoqëria moderne. Ushqimi i keq është në vendin e parë, si një nga...

diete- kater kg ne kater dite
Femra 00:00 - 5 Janar, 2019

Ju tregojmë si të humbni tre kilogram për tre ditë, pa u lodhur fare

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Life Style 20:00 - 23 Dhjetor, 2018

Si të planifikojmë një dietë ushqimore të shëndetshme pa ndihmën e një dietologu

Një plan ushqimi i shëndetshëm i jep trupit tuaj ushqyesit që i nevojiten çdo ditë duke qëndruar brenda qëllimit tuaj të përditshëm të kalorive për humbjen...