Connect with Us

All posts tagged "dimer"

Fashion 22:30 - 20 Nentor, 2019

Veshjet që do t’iu duhen patjetër këtë dimër/ Nuk duhet t’i mungojnë gardërobës tuaj

Moti i ftohtë ka mbërritur zyrtarisht tani që temperaturat janë ulur! Vjeshta po i lë dalëngadalë vend dimrit dhe tashmë është koha të mendojmë për ato...

Fashion 15:53 - 17 Nentor, 2019

Si të dukeni sa më elegante në stinën e dimrit/ Ja disa ide për kombinimin e këpucëve

Është paksa e vështirë të gjejmë këpucët e duhura për stinën e dimrit, duke qenë se përveçse të bukura dhe trendy, duhet të na mbajnë edhe...

Fashion 22:40 - 7 Nentor, 2019

Dimri po afron/ Zbuloni cilat janë ngjyrat me të cilat duhet të luani në këtë sezon

Temperaturat e ulëta, koha e zymtë e reshjet e shiut, nuk duhet të bëjnë askënd të heqë dorë nga stili! Nëse nuk doni të bëheni njësh...

Life Style 11:25 - 25 Mars, 2019

Mos kujtoni se ia hodhët dimrit/Ja surprizat e motit këtë javë

Ndërsa temperaturat u ngritën aq shumë sa njerëzit vendosën që të nisnin plazhin, na vjen keq t’ju zhgënjejmë, por dimri s’ka ikur ende. Sipas meteorologëve, kjo...

Kryesore Show Biz 11:10 - 25 Shkurt, 2019

Siç nuk e kemi parë ndonjëherë! Alketa Vejsiu me rroba banjo në mes të dëborës

Alketa Vejsiu po e shijon fundjavën shumë larg Tiranës. Moderatorja shqiptare ka ndarë disa foto mjaft të këndshme në Instagram, nga ku zbulon edhe destinacionin e...

ngjyra te ngrohta per dimer
Kuriozitete 15:20 - 7 Shkurt, 2019

Nuancat e veshjeve të dimrit që ua bëjnë më të ngrohtë dhe plot ngjyra këtë stinë

Ngjyra e verës Kjo ngjyrë garanton dukje luksoze, e cila gjithmonë është e mirë për përditshmërinë gjatë dimrit. Kjo ngjyrë njëkohësisht është edhe e ngrohtë edhe...

Kuriozitete 16:25 - 4 Shkurt, 2019

6 arsye pse plakemi më shpejt në dimër

Moti i ftohtë mund të bëjë që shumë gjëra të duken keq – ti s’mund të jesh një prej tyre. Mungesa e rrezeve të diellit: Një studim...

fashion dimer
Fashion 10:40 - 22 Janar, 2019

Para se të ikë dimri, ky është kostumi “ikonë” që po veshin fashionistat shqiptare

Nëse ka një vend ku mund të drejtohemi për të parë trendet më të fundit të modës, ai është Instagrami. Fashionistat na tregojnë përmes fotove, trendet...

dimer plakje
Life Style 13:53 - 18 Janar, 2019

Pse plakemi më shpejt në dimër? Ja arsyet dhe çfarë të bëni

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat fillestare të plakjes. Në...

floke shenja qe tregojne kequshqyerje
Kuriozitete 13:00 - 10 Janar, 2019

Ju tregojmë disa mënyra të thjeshta për të pasur flokë të shëndetshëm në dimër

Përdorni në masën e duhur shampon Moti i ftohtë shkakton tharjen, jo vetëm të lëkurës suaj, por gjithashtu edhe të flokëve dhe kokës suaj. Ju duhet...

Femra 15:15 - 4 Janar, 2019

Ja si ta mbani lëkurën të shëndetshme gjatë dimrit

Lëkura ndryshe nga pjesët e tjera të organizmit, është më e ndjeshme ndaj të ftohtit, pasi ka kontaktin e parë me temperaturat e ulëta. Tharja e...

Femra 20:40 - 2 Janar, 2019

Ja si të hidratoni duart në dimër me produkte natyrale

Vaji i ullirit Të dhënat tregojnë se vaji i ullirit përmban acide yndyrore të shëndetshme dhe antioksidantë. Këta të fundit e ushqejnë, hidratojnë dhe zbusin lëkurën....

Fashion 03:20 - 1 Janar, 2019

8 ide veshjesh dimërore që do të na nxjerrin nga kriza e kombinimeve ku jemi futur

Vetëm për shkak se jashtë bën ftohtë kjo nuk do të thotë që duhet të privohemi nga mënyra e të veshurit. Pavarësisht se na duhet të...

Femra 00:00 - 14 Dhjetor, 2018

Me këto truqe do të shpëtoni njëherë e përgjithmonë nga tharja e lëkurës në dimër

Vishu mirë E ftohta si dhe ajri i thatë gjatë muajve të dimrit, bëjnë që uji në trupin tuaj të avullojë më shpejt. Shkencëtarët kanë dalë...

Kryesore Show Biz 15:25 - 12 Dhjetor, 2018

Gigi sfidon dimrin: Këmishë pa reçipeta, me vetëm një kopsë mbërthyer

Pa futuni pak në rol dhe imagjinoni rrugët e New York- ut, temperaturat e ulëta dhe kalimtarët të mbështjellë me xhupa dhe pallto dimërore. Njerëz që...