Connect with Us

All posts tagged "dita"

Kuriozitete 16:30 - 5 Janar, 2020

“Dita e divorcit” po vjen/ Ja përse ka kaq shumë ndarje në këtë datë

Data 6 Janar është quajtur “Dita e divorcit”. Sipas disa kërkimeve nga Google dhe avokatët, të hënën e parë të vitit ka shumë kërkesa për divorc....

Life Style 15:06 - 2 Gusht, 2017

Kjo është dita më e rëndësishme e gushtit/Ç’do të ndodhë në qiell për herë të parë pas 1918?

Gushti është muaji më i nxehtë këtë vit dhe këtë e tregojnë parashikimet e sinoptikanëve, teksa deklarojnë që në vend është kthyer i nxehti afrikan. Mirëpo...

Life Style 14:42 - 17 Dhjetor, 2016

Në këtë ditë duhet të bëni seks, ja pse

Gjithmonë është koha e duhur për seks, mirëpo dita e shtunë megjithatë është më idealja! Hulumtimi i faqes së internetit IlliciEncounters.com, e cila u ofron mundësi...

Kuriozitete 23:07 - 12 Qershor, 2015

Në 30 qershor do të kemi 1 minutë me 61 sekonda

Viti 2015 do të zgjasë më shumë se vitet e tjera. Kjo pasi më 30 qershor do të jetë një minutë më e gjatë, me 61...

Life Style 18:00 - 17 Maj, 2015

E hëna, dita kur femrat ndjehen më të bukura

  Pas një fundjave me miqtë, e hëna nuk “preferohet” nga njerëzit, por kush e kishte menduar që në këtë ditë, femrat ndjehen më të bukura,...

Kultura 22:26 - 23 Prill, 2015

Dita Ndërkombëtare e Librit / Mariana Ymeri: Shqiptarët nuk lexojnë sa duhet

Në kuadrin e kremtimeve letrare të 23 prillit, e cila në kalendar shënon edhe Ditën Botërore të Librit dhe të Drejtës së Autorit, në ambjentet e...

Kultura 20:10 - 27 Mars, 2015

Mesazhet në Ditën Botërore të Teatrit- Të përforcohet paqja dhe miqësia mes popujve

27 marsi në kalendar,  shënon në  mbarë  botën edhe Ditën Botërore të Teatrit. Aktorja e njohur e Teatrit “Migjeni” në Shkodër Merita Smaja, duke përshëndetur dhe...