Connect with Us

All posts tagged "dite"

Fashion 14:20 - 10 Nentor, 2019

Veshja më komode e ditës/ Zbuloni kombinimet që mund të bëni me një bluzë të bardhë

Një bluzë pambuku e bardhë, me ca shkronja të zeza sipër, të bën të dukesh menjëherë stil në të gjitha ditët. Aq më tepër sot, kur...

Kuriozitete 13:06 - 10 Nentor, 2019

Zgjidhni një figurë dhe merrni një mesazh që do t’jua bëjë ditën tuaj më të mirë

Ju mund të mos doni të hapni veten para dikujt për të shmangur ekspozimin e vetes, ose mbase nuk keni njeri me të cilin të bisedoni...

Kuriozitete 13:53 - 8 Nentor, 2019

Si të keni gjatë gjithë ditës një aromë të mirë?/ Zbuloni disa këshilla që bëjnë parfumin të zgjasë pafund

Nëse zbuloni se aroma juaj është zbehur nga dreka ,këto sugjerime kryesore nga ekspertët në Hairtrade do të ndihmojnë aromën tuaj të parfumit të zgjasë gjatë...

Showbizz 11:53 - 6 Nentor, 2019

FOTO-“Jam krenar për njeriun që po bëhesh”/ Në ditën e lindjes, Vin Diesel i bën dedikimin përlotës vajzës së Paul Walker

Rreth 6 vite më parë, aktori njohur i “Fast and furious”, Paul Walker, u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti, dhe humbja e tij...

Showbizz 11:20 - 6 Nentor, 2019

“Do të na mungosh”/ Ditë e dhimbshme për Adelina Tahirin, humb njeriun e dashur të familjes

Këngëtarja shqiptare tepër e pëlqyer nga publiku, Adelina Tahiri po përjeton ditën më të trishtë dhe vështirë për jetën e saj. Përmes një postimi në Instastory...

Kuriozitete 09:53 - 5 Nentor, 2019

E keni ditur gjithmonë gabim/ Ja kush është dita më stresuese e javës

Cila është dita më stresuese e javës? E hëna apo jo? Në fund të fundit, është dita e parë që ktheheni në punë pas fundjavës. Por...

Kuriozitete 10:40 - 3 Nentor, 2019

Po kaloni një ditë të mërzitshme?/ Zbuloni 4 gjëra argëtuese për të bërë në një ditë me shi

Dita e sotme ka filluar tepër e zymtë dhe me shi, dhe duket vërtet e mërzitshme . Ditët me shi duhet të jenë të preferuarat për ata...

Life Style 12:53 - 1 Nentor, 2019

Dita e parë e muajit nëntor/ Ja surprizat që do të kenë 12 shenjat e zodiakut sipas Paolo Fox

Dashi: Ju pret një ditë stresuese sot. Kjo për shkak se keni angazhime të shumta dhe disa çështje të pazgjidhura në aspektin profesional. Do t’ju duhet...

Showbizz 11:40 - 12 Tetor, 2019

FOTO-“Edhe një ditë ka mbetur”/ Probleme në martesë? Tuna dhe Patris sqarojnë gjithçka

Largimi i Patris në Amerikë i bëri të gjithë të mendonin se problemet në martesë me këngëtaren Tuna Sejdiu kishin filluar. Spekulimet për ndarje nisën gjithashtu...

Showbizz 10:53 - 11 Tetor, 2019

“Këto ditë të ftohta do ju sjell pak dashuri”/ Big Mama tepër e lumtur, zyrtarizon lidhjen me modelin turk

Edhe pse ajo nuk është aktive në skenën shqiptare pasi është zhvendosur në Turqi, këngëtarja shqiptare Big Mama, është munduar gjithmonë të jetë e rezervuar lidhur...

Kryesore Show Biz 12:10 - 16 Shtator, 2019

“Mami mjaft më puthe”/ Në ditën e parë të shkollës, Hueyda El Saied rrëfen emocionet e veçanta për djalin

Data 16 shtator shënon fillimin e sezonit të ri shkollor dhe rrugët e qyteteve janë mbushur që në orët e para të mëngjesit me grupe nxënësish....

Kuriozitete 13:40 - 2 Shtator, 2019

Prekëse/ Dita e fundit e jetës, drejtuesit e ambulancës i plotësojnë dëshirën babait të katër fëmijëve

Drejtuesit e një ambulance, i plotësuan dëshirën më të madhe një familjeje në Australi. Në një vjetorin e vdekjes së Chris Shaw, bashkëshortja dhe fëmijët janë...

Kuriozitete 16:27 - 18 Gusht, 2019

Si të mësoni një gjuhë të huaj për vetëm 15 minuta në ditë/ Këto janë tre mënyrat që sugjeron gjuhëtarja e njohur

Sa duhet ta praktikoni një gjuhë të huaj në ditë? Babbel rekomandon vetëm 15 minuta në ditë. Lexoni këto tre mënyra të gjuhëtares së njohur të...

Fashion 18:10 - 3 Gusht, 2019

Si të kombinoheni në këto ditë të nxehta gushti? Zbuloni 7 veshjet më të përshtatshme

Gushti ka nisur me temperaturat e tij tipike dhe kur ke ngecur në qytet për shkak të punës, një ndër problemet më të mëdha është: “Çfarë...

Life Style 14:40 - 20 Korrik, 2019

Freskohuni në këto ditë të nxehta/ Si të përgatisni 10 koktejle të shijshme këtë verë

1. Mojito – rum Bacardi dhe Havana Club, të kombinuar me mente, ujë tonik, lime dhe sheqer. 2. Espresso Martini – vodka, kafe ekspres, liker kafeje dhe akull....