Connect with Us

All posts tagged "dore"

Kuriozitete 18:35 - 7 Dhjetor, 2019

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë...

Kuriozitete 15:53 - 16 Nentor, 2019

Cila është dhurata juaj speciale? Ja shenjat sekrete në dorën tuaj që i tregojnë ato

1- Kryqi i fshehtë ose i fshehur Eshtë padyshim shenja më e fuqishme e dorës. Eshtë një X i vogël i vendosur midis vijave të zemrës...

Showbizz 14:53 - 8 Nentor, 2019

“Nuk më pranonin kurrë, duhej t’ia bëje me dorë si…”/ Aleksandër Gjoka tregon prapaskenat e festivaleve në vitet 90′

Ai është “zhdukur” prej shumë kohësh nga skena shqiptare por përsëri mbetet këngëtari me vokalin më të veçantë në muzikën shqiptare. Aleksandër Gjoka i ftuar së...

Kryesore Show Biz 14:26 - 23 Korrik, 2019

“Janë viktima të një dore jo profesioniste”/ Rozana Radi thumbon koleget për operacionet plastike

Këngëtarja dhe moderatorja e emisionit “Boom”, Rozana Radi është shumë aktive në rrjetet e saj sociale duke ndarë me të gjithë ndjekësit e saj foto dhe...

Life Style 11:40 - 25 Maj, 2019

Çfarë do të ndodhë me ju? Zbuloni kuptimin e vijave në dorën tuaj

Këto këshilla mund të mbajnë çelësin për të parashikuar jetën tuaj. Linja e Zemrës: Kjo linjë ka gjithçka që ka të bëjë me jetën tuaj të dashurisë....

Kryesore Show Biz 10:25 - 11 Maj, 2019

“Çfarë të ka ndodhur me dorën?”/Komentuesit akuzojnë Anxhela Peristerin për photoshop

Fotot me bikini do të postohen pafund në rrjetet sociale tani që vera po afron dhe këngëtarja shqiptare Anxhela Peristeri e ka nisur sezonin e plazhit...

Fashion 10:10 - 27 Prill, 2019

Zbuloni disa nga trendet e ‘mërzitshme’ që nuk do të heqim dorë as këtë vit

Viti i kaluar mund të ketë rezervuar shumë trende të rëndësishme, por edhe 2019-ta ka surpriza! Nga xhaketat “oversize” te këmishat mëndafshi këtu do të gjeni...

Kryesore Show Biz 12:25 - 12 Mars, 2019

“Kam sakrifikuar shumë për të!” Këngëtari shqiptar heq dorë nga muzika

Këngëtari shqiptar, Skerdi Ago ka marrë vendimin e papritur për t’u tërhequr nga muzika. Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë këngëtari në profilin e tij...

Kryesore Show Biz 20:30 - 2 Mars, 2019

Shqetësohen britanikët, Mbretëresha 92-vjeçare shfaqet me shenjën e dyshimtë në dorë

Një foto zyrtare e Mbetëreshës, Elizabeth II ka shqetësuar britanikët për shëndetin e 92-vjeçares. Madhëria e saj priti Mbretin dhe Mbretëreshën e Jordanisë, Abdullah IIdhe Rania gjatë një vizite në Pallatin...

formohet shkronja M ne dore kuptimi
Kuriozitete 20:00 - 19 Shkurt, 2019

Të formohet gërma M në dorë?/ Zbulo çfarë kuptimi ka 

Kjo tip shenje që duket si një gërmë M, është e rrallë, kështu që edhe personat që kanë këtë shenjë në dorë janë shumë të veçantë. ...

Life Style 15:25 - 12 Shkurt, 2019

4 zakonet prej të cilave DUHET të heqim dorë para të 40-tave

Jeta nis pas të 40-tave! Ata që kanë kapur këtë moshë me siguri që e dinë tashmë kuptimin e kësaj shprehjeje. Por për ta kuptuar edhe...

Menyra si mban celularin
Kuriozitete 22:20 - 10 Shkurt, 2019

Mënyra se si mbani telefonin tregon shumë për  karakterin tuaj

Të mbash celularin me një dorë dhe të shkruash më gishtin e madh. Fakti që ti ke zgjedhur që të mbash telefonin me një dorë, tregon...

shkronja h
Femra 22:50 - 1 Shkurt, 2019

Të formohet shkronja H në dorë/ Ja kuptimi që ka

Shkronja H formohet  me ndihmën e tre vijave, ato janë vija e zemrës, e fatit dhe vija e fillimit. Nëse këto vija lidhen formojnë një shkronjë...

Kuriozitete 15:10 - 29 Janar, 2019

Kishin 70 vite të martuar, ndërrojnë jetë duke mbajtur dorën e njëri-tjetrit

Kjo është një nga historitë kur materializohet premtimi në altar, “derisa vdekja të na ndajë”. Në 92-vjeçar i quajtur Ernest Platell dhe bashkëshortja e tij 90- vjeçare, Norma June...

Femra 23:35 - 13 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon shkronja M, në pëllëmbën e dorës suaj

Nëse  ke menduar ndonjëherë në lidhje me kuptimin e vijave në pëllëmbën e dorës suaj, këtu i japim përgjigje kësaj pyetjeje. Njërëzit që kanë shkronjën M...