Connect with Us

All posts tagged "Dua Lipa"

Showbizz 13:28 - 25 Mars, 2020

“Me theve zemrën”/ Dua Lipa tregon gjoksin në foton e fundit

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa së shpejti do të  publikojë albumin e saj “Future Nostalgia”. Edhe pse e kishte parashikuar ndryshe publikimin e albumit,...

Showbizz 17:03 - 17 Shkurt, 2020

12 vite e pavarur/ Dua Lipa uron Kosovën: “Një komb, një flamur”

Sot është 12 vjetori i Pavarësisë së Kosovës dhe të shumtë kanë qenë personazhet e famshme që kanë uruar të gjithë shqiptarët për pavarësinë. Rita Ora...

Showbizz 11:48 - 8 Shkurt, 2020

FOTOT-Mahniti italianët me prezantimin e saj/ Pas Alketa Vejsiut një tjetër “uragan” shqiptar ndezi skenën e Sanremo

Moderatorja Alketa Vejsiu arriti të bënte për vete të gjithë publikun italian me prezantimin e saj në Sanremo. Tashmë është një fakt që shqiptarët po bëhen...

Showbizz 13:52 - 29 Janar, 2020

Dua Lipa në klub nate duke hedhur para për striptistet/ Kritikët reagojnë ashpër: Të bojkotojmë muzikën e saj

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka ngjallur shumë debate në rrjetet sociale pasi publikoi një video në një klub nate duke iu hedhur para striptiste....

Fashion 14:09 - 26 Janar, 2020

Mbrëmja gala para çmimeve Grammy/ Yjet që shkëqyen në tapetin e kuq

Cardi B dhe Nicole Scherzinger kanë spikatur në mbrëmjen festiva të organizuar para festës së ndarjeve së çmimeve Grammy. Yjet më të mëdha të industrisë muzikore...

Showbizz 12:38 - 15 Janar, 2020

Një tjetër shqiptare në Sanremo/ Zbuloni të ftuarën speciale të festivalit

Ditën e djeshme, moderatorja Alketa Vejsiu dha lajmin se do të prezantojë festivalin e madh “Sanremo” krah figurave më të njohura të artit italian si Monica...

Showbizz 14:23 - 4 Janar, 2020

FOTOT-Pushimet e dashurisë të këngëtares shqiptare/ Dua Lipa tregon linjat perfekte

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është shfaqur super në formë me rroba banjo. Ajo  po kalon pushimet në Miami së bashku me partnerin e saj...

Showbizz 18:06 - 1 Janar, 2020

FOTOT-Puthje të nxehta dhe bikini/ Dua Lipa e pret Vitin e Ri kështu

Këngëtarja me origjinë, Dua Lipa është një nga artsitet më të komentuara në mediat e huaja. Prej disa muajsh Dua është në një lidhje dashurie me...

Life Style 16:00 - 1 Janar, 2020

Ylli i modës për vitin 2019/ Dua Lipa e suksesshme nga të gjitha anët

Dua Lipa është një nga këngëtaret që ka spikatur jo vetëm për muzikën e saj por edhe për stilin e të veshurit. Viti 2019 ka shënuar...

Showbizz 15:13 - 19 Dhjetor, 2019

Dua Lipa rrëfen të pathënat në emisionin e famshëm/ Flet për Kosovën dhe performancën e Miley Cyrus në Sunny Hill

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka qenë e ftuar së fundi në emisionin e famshëm të Kimmy Fallon ku ka zbuluar disa detaje që ajo...

Showbizz 12:09 - 14 Dhjetor, 2019

Dua Lipa vijon të mbledhë ndihma për të prekurit nga tërmeti/ U rikujton ndjekësve se paratë do të shkojnë për familjet në nevojë

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa vijon të punojë për të ndihmuar dhe kontribuuar për familjet e prekura nga tërmeti. Në bashkëpunim me dy vëllezërit shqiptar...

Showbizz 17:20 - 13 Dhjetor, 2019

“Çfarë katastrofe”/ Dua Lipa reagon ashpër për zgjedhjen e Johnson si kryeministër: “Urime Britani, me këtë dështove”

Dua Lipa është një nga këngëtaret me famë botërore që ka arritur të ketë shumë suksese në karrierën e saj muzikore. Këngëtarja me origjinë shqiptare, prej...

Showbizz 13:26 - 5 Dhjetor, 2019

Fuqia e femrës/ Pas vizitës në Shqipëri, Bebe Rexha zbulon dëshirën e saj më të madhe

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha vizitoi disa ditë më parë vizitoi Shqipërinë ku dhe dha fondet që kishte mbledhur për familjet e prekura nga tërmeti....

Showbizz 17:28 - 4 Dhjetor, 2019

Dua Lipa shënon suksesin e radhës/ Fiton çmimin si artistja më e mirë e viti në Azi

Këngëtarja me origjinë shqiptare nuk po ndalet me sukseset e saj të njëpasnjëshme. Në karrierën e saj Dua ka fituar shumë çmime dhe ka kryesuar top...

Showbizz 14:01 - 3 Dhjetor, 2019

Dua Lipa nxjerr në shitje bluzat e realizuara nga “Bond”/ Të ardhurat do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti

Disa ditë më parë, këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, njoftoi se së shpejti do të nxirrte në shitje disa materiale dhe të gjithë të ardhurat...