Connect with Us

All posts tagged "duar"

Kuriozitete 13:45 - 13 Mars, 2020

Coronavirus-Mamaja zbulon sekretin/ Tregon trukun si të bëni fëmijët tuaj të lajnë duart shpesh

Kemi parë shumë video e mesazhe sensibilizuese ku tregohen këshillat se sit ë luftoni coronavirusin. Një nga këshillat më të rëndësishme është larja sa më shpesh...

Showbizz 18:58 - 6 Mars, 2020

VIDEO-Fansi i prek të pasmet Taynës/ Reagimi i reperes nuk pritej

Ajo është një nga reperet më të ndjekura dhe të pëlqyerab në shoëbizin shqiptar. Tayna ka bërë për vete me mijëra fansa me performancat e saj...

Kuriozitete 14:22 - 29 Shkurt, 2020

VIDEO që nuk duhet ta humbisni / Doktoresha tregon hap pas hapi si duhet të kujdeseni për higjenën personale

Coronavirusi është përhapur në më shumë se 30 vetë. Virusi mund të përhapet nga një person në tjetrin dhe zyrtarët rekomandojnë hapa të thjeshtë për të...

Life Style 12:53 - 28 Nentor, 2019

Dora juaj tregon se sa ushqim duhet të konsumoni/ Zbuloni trukun që të mos ndiheni të mbingopur

Numërimi i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus, është koha dhe harxhimi...

Kryesore Show Biz 10:10 - 28 Qershor, 2019

“Ishte një torturë, më theu të dy duart”/ Pamela Anderson publikon mesazhet tronditëse

Para disa ditësh Pamela Anderson akuzoi ish- të dashurin, futbollistin francez Adil Rami se e tradhtoi dhe se ushtroi “torturë fizike dhe emocionale” ndaj saj, duke e...

Kryesore Show Biz 20:35 - 16 Qershor, 2019

Nuk i marrin dot shenjat e gishtërinjve/ Aktori zbulon arsyen

Aktori shumë i dashur për publikun, Ledio Lako ka zbuluar një nga detajet rreth tij që nuk e kishim ditur më parë. Në një intervistë në...

Kryesore Show Biz 13:53 - 12 Maj, 2019

“Ju puth duart”/Bashkëshorti i Almeda Abazit bën dedikimin e veçantë në ditën e nënës

Pak dite më parë Almeda Abazi u bë nënë për herë të parë dhe vogëlushin e quajti Efehan. Por sot në Turqi festohet dita e nënës...

Life Style 13:25 - 2 Prill, 2019

I shpërthen Iphone në duar/15 vjeçari përfundon me plagë të rënda

Jay Watson, nga Brisbane, ishte duke u marrë me celularin e tij iPhone 6 të tij të dielën, kur bateria e smartfonit mori flakë. Si pasojë...

Life Style 13:10 - 27 Shkurt, 2019

Pse gratë i kanë më shpesh se burrat duart dhe këmbët e ftohta? Ja arsyeja

Ekziston një arsye shkencore për të shpjeguar pse gratë kanë duart dhe këmbët e ftohta më shpesh se sa meshkujt. Në të vërtetë, arsyet janë të...

Life Style 16:10 - 26 Shkurt, 2019

Nëse të mpihen duart ose këmbët, arsyeja është kjo!

Humbja e kontrollit të duarve apo këmbëve është një ndjesi e bezdisshme që shkaktohet nga presioni i përkohshëm mbi nerva dhe normalizohet sapo ky presion shpëndahet...

Kryesore Show Biz 10:25 - 22 Shkurt, 2019

Keisi tregon kuptimin e 4 unazave që mban në duar: “Nuk i heq kurrë”

Keisi është vendosur shpesh në qendër të vëmendjes për romancën me reperin Stresi, i cili ndodhet në burg prej tetorit të vitit të kaluar. Ajo është...

Kryesore Show Biz 16:40 - 12 Shkurt, 2019

Habit prezantuesi i njohur: Kam 10 vite që nuk i laj duart

Prezantuesi i “Fox News” Pete Hegseth i habiti të gjithë kur deklaroi gjatë një interviste se kishte dhjetë vite që nuk i lante duart. Duke folur...

cardi b emision
Kryesore Show Biz 12:53 - 19 Janar, 2019

Çfarë? Cardi B bëri shqiponjën me duar në mes të emisionit super të famshëm?

Kur flasim për reperet femra më të famshme në botë, nuk ka si të ndodhë që mos të na shkojë mendja tek Cardi B. Lirshmëria dhe...

Femra 20:40 - 2 Janar, 2019

Ja si të hidratoni duart në dimër me produkte natyrale

Vaji i ullirit Të dhënat tregojnë se vaji i ullirit përmban acide yndyrore të shëndetshme dhe antioksidantë. Këta të fundit e ushqejnë, hidratojnë dhe zbusin lëkurën....

Life Style 10:20 - 2 Dhjetor, 2018

Celularët që mbajmë në duar janë 7 herë më të pisët se ndenjëset e tualeteve

Telefonat e zgjuar, të cilët nuk i lëshojmë nga dora për asnjë moment, janë 7 herë më të pisët se ulëset e tualeteve. Në këtë përfundim...