Connect with Us

All posts tagged "duart"

Showbizz 12:03 - 20 Mars, 2020

Duart plagë nga pastërtia/Luana Vjollca tregon si po e kalon këtë periudhë vetë-izolimi

Moderatorja Luana Vjollca, ashtu si shumë personazhe të tjera të ekranit është vetë-izoluar në shtëpinë e saj duke iu bindur rregullave të vendosura nga shteti për...

Showbizz 12:40 - 22 Nentor, 2019

“Kush dreqin shtrëngon duart me mësuesen”/ Moderatori tallet me vajzën e saj, Kate Middleton e bën të “pendohet”

Edhe pse dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton na është dukur gjithmonë shumë serioze dhe e përmbajtur, ajo me të drejtë “shpërthen” kur bëhet fjalë për fëmijët...

Kuriozitete 22:20 - 22 Janar, 2018

Kujdes: Ka një arsye pse nuk është mirë të thani duart në këtë makinë!

Në çdo dyqan, lokal, bar dhe restorant është një makineri e tillë në tualet. Të gjithë e kemi përdorur shumë herë për të tharë duart tona...

Kuriozitete 19:15 - 1 Janar, 2018

Dridhja e duarve shkaktohet nga…

Pothuajse gjysma e njerëzve me këtë problem, (i cili lidhet me një mungesë komunikimi në tru), kanë edhe një anëtar në familje me të tillë shqetësim....

Femra 23:20 - 22 Gusht, 2017

Ruani rininë e duarve tuaja/Sekreti që s’e ka ditur askush

Duart zakonisht janë ato që “spiunojnë” moshën, kjo pasi ato plaken më shpejt se sa fytyra. Gjithsesi ju mund ta devijoni këtë problem nëse kujdeseni si...

Life Style 23:20 - 14 Gusht, 2017

3 pjesët e trupit që nuk duhet të prekni kurrë me duart tuaja

Kërkimet tregojnë se duart luajnë një rol të rëndësishëm në transmetimin e mikrobeve kjo sipas Kelly Reynolds, një profesor i asociuar në Kolegjin Zuckerman të Shëndetit...

Life Style 23:06 - 2 Maj, 2017

Rrëfim/”I dashuri ka qejf që të më fusë duart te…”

Jam e lidhur me një djalë më të ri se vetja. Më bëri përshtypje që herën e parë që e takova, sepse dukej më i pjekur...

Kuriozitete 00:01 - 20 Korrik, 2015

Duart, transmetuesit kryesor të mikrobeve

Hulumtuesit thonë se duart luajnë një rol të rëndësishëm në transmetimin e mikrobeve, kështu ju duhet t’i kushtoni rëndësi shumë atyre dhe pjesëve më të ndjeshme...

Femra 22:00 - 17 Qershor, 2015

Duart si Mëndafshi

  Nëse keni lëkurë të ashpër në duar, kjo recetë do të jetë kura perfekte. Duart tuaja do të bëhen të buta si mëndafshi. Në qoftë...

Femra 06:04 - 17 Maj, 2015

Disa këshilla për duart perfekte

  Bukuria e femrës gjithmonë vërehet nga detajet. Përkudesja ndaj duarve është një faktor shumë i rëndësishëm për një pamje sa më të mirë dhe perfekte....

Shëndeti 12:27 - 5 Maj, 2015

Duart tregojnë problemet e fshehura shëndetësore

Si një pasqyrë për shëndetin tonë cilësohen duart, një pjesë e rëndësishme në trupin tone. Ndryshimet e vogla në lëkurë dhe thonj tregojnë për probleme të...