Connect with Us

All posts tagged "dush"

Teknologji 14:57 - 2 Mars, 2020

iPhone 12 ‘do të funksionojë në shi dhe në dush’/ Apple shpik ekranin e ri që i reziston ujit

Apple ka projektuar një ekran iPhone që funksionon nën ujë. Firma në Kaliforni paraqiti planet për teknologjinë, e cila mund të lejojë përdoruesit të lëvizin aplikacionet...

Life Style 14:22 - 20 Janar, 2020

Nuk bëni dush çdo ditë/ 10 mënyra si të shmangni aromën e keqe

Të bërit dush është shumë e rëndësishme pasi mbrojmë trupin tonë nga sëmundjet dhe mikrobet si dhe e mbajmë të pastër. Por ka momente që ju...

Showbizz 14:42 - 19 Janar, 2020

Morena Taraku publikon videon e nxehtë/ Robert Berisha bën komentin e papritur

Këngëtarja shqiptare Morena Taraku ka ndezur rrjetin teksa së fundi ka publikuar një video tejet të nxehtë nga pushimet. Rrjeti ka shpërthyer në komente dhe pëlqime...

Life Style 20:28 - 10 Nentor, 2019

Pjesa e parë e trupit që lani kur bëni dush, tregon shumë për personalitetin tuaj

Fytyra Nëse jeni lloji i personit që vazhdon të lani menjëherë fytyrën kur bëni banjë, atëherë kjo është pjesa që thotë më shumë për personalitetin tuaj....

Showbizz 14:20 - 6 Tetor, 2019

“Bëj dush vetëm të dielave”/ Genta Gjalpi shokon publikun me rrëfimet e saj

Ajo njihet si ish banorja më moskokcarëse e Big Brother Albania, dhe vazhdon të jetë edhe sot e kësaj dite. Genta Gjalpi,ka dhënë një intervistë mjaft...

Kryesore Show Biz 14:10 - 2 Shtator, 2019

“Mund ta bëj në dush, makinë, kudo”/ Këngëtarja e njohur i kthen përgjigjen epike komentuesit

Për disa kohë këngëtarja e famshme ndërkombëtare Ariana Grande, u “zhduk” nga skena për shkak të gjëndjes së saj emocionale dhe krizat e ankthit, gjë të...

Kuriozitete 12:53 - 22 Qershor, 2019

Çfarë bëjmë gabim pas dushit? Zbuloni disa këshilla për këtë sezon vere

Vera ka ardhur dhe temperaturat sa vijnë e po shtohen. Sigurisht edhe dushet janë më të shpeshta por sipas ekspertëve bëhen shumë gabime pasi lahemi. Sipas...

Kuriozitete 21:52 - 13 Maj, 2019

Në mëngjes apo në darkë?/ Zbuloni momentin e duhur se kur duhet të bëni dush

Të shumtë janë ata njerëz që sapo zgjohen gjëja e parë që bëjnë është dushi. Të tjerë preferon të lahen në mbrëmje para se të flejnë...

Life Style 15:53 - 18 Shkurt, 2019

Arsyet pse nuk preferohet të bëni dush çdo ditë

Ekzistojnë këndvështrime të ndryshme lidhur me sa herë në javë duhet një person të lahet. Sipas një sondazhi të realizuar vitin e shkuar, 4 në 5...

Life Style 13:25 - 5 Nentor, 2018

Pisllëku në kokën e dushit është i “gjallë”, këto janë bakteret e tmerrshme që “jetojnë” në banjën tuaj

Një studim, që në fokus kishte bakteret që strehohen nëpër tualete, ka zbuluar se kokat e dushit janë një “parajsë” për këto mikroorganizma. Hulumtuesit zbuluan se...

Kryesore Show Biz 12:40 - 22 Tetor, 2018

Të dyja nudo në dush, Vildane dhe Iva po i lënë djemtë pa gjumë me këto pamje

Iva Aliko dhe Vildane Zeneli janë padyshim vajzat më seksi të showbizit shqiptar dhe gjithashtu ndër më të komentuarat. Çdo foto, video, deklaratë që ato bëjnë...

floket shenjat qe tregojne kequshqyerje
Femra 23:10 - 21 Qershor, 2018

Nëse ju bien flokët gjatë dushit, atëherë ju keni këto probleme

Ne ndoshta e marrim me shaka atë lëmshin me flokët që na bien në dush. Flokët bien dhe këtu nuk ka asgjë jo normale. Por a...

Kryesore Show Biz 22:52 - 29 Maj, 2018

Gazetari i thotë këngëtares së njohur/ Duhet të lahesh!

Mendojmë gjithmonë me të drejtë se Vip-at kujdesen deri në maksimum që çdo detaj i vogël të bëjë diferencën duke u munduar kështu që të shkëlqejnë...

Kryesore Show Biz 17:30 - 27 Janar, 2018

Shakira dhe Maluma/ Skena provokuese në dush

Videoklipi më i ri i Shakirës është në bashkëpunim me Malumën dhe ka vetëm pak orë që ka dalë në treg. Videoklipi i këngës ‘Trap’ ka...

Kuriozitete 22:50 - 22 Dhjetor, 2017

Gabimet që bëjmë të gjithë në dush

Shumë nga ne besojnë se të bësh një dush nuk duhet rregulla, mirëpo duhet ta kuptoni që kjo gjë është gabim. Nëse doni një lëkurë të shëndetshme...