Connect with Us

All posts tagged "dyqan"

Teknologji 14:08 - 28 Shkurt, 2020

Apple së fundmi edhe në Indi/ Së shpejti do të hapen dyqanet e para

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook tha se kompania do të hapë dyqanin e parë në Indi në vitin 2021 si dhe dyqanin online. Njoftimi u...

Kuriozitete 17:12 - 10 Janar, 2020

E gjithë bota magjike e Harry Poter në një dyqan/ Ja kur do të hapet “stacioni” i ri për adhuruesit

Të gjithë adhuruesit do të kenë një vend ku mund ta shijojnë plotësisht botën imagjinare të Harry Poter. Mediat e huaja raportojnë se Warner Bros do...

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Kuriozitete 13:25 - 3 Maj, 2019

E çuditshme/Ky dyqan shpall majin, muajin ndërkombëtar të masturbimit

Dyqani me lodra seksi “Good Vibrations” në San Francisco, në vitin 1995 e shpalli muajin maj si Muajin Ndërkombëtar të Masturbimit,sepse po në të njëjtin muaj...

Kryesore Show Biz 12:10 - 8 Prill, 2019

U ekzekutua para dyqanit të tij/Zbulohen fjalët e fundit që tha reperi para se të vdiste

Nipsey Hussle, emri i vërtetë i të cilit ishte Ermias Davidson Asghedom, mësohet se ka qenë pjesë e bandës së kriminelëve “Rollin ’60”, kur ishte adoleshent....

Kryesore Show Biz 12:15 - 2 Prill, 2019

Falimenton Roberto Cavalli? Mbyll pa asnjë lajmërim dyqanet

Dizajnuesi i famshëm Roberto Cavalli dhe marka e tij e cila u hap për herë të parë në Firence, mesa duket po falimenton dhe punonjësit u...

Kryesore Show Biz 23:40 - 26 Mars, 2018

Beyonce bën blerje në dyqanin me ulje çmimesh/ Mos po varfërohet?

Është një nga këngëtaret më të pasura dhe përsëri nuk e ka problem të blejë në vendet ku ka ulje. Bëhet fjalë për divën e muzikës,...

Life Style 13:54 - 28 Dhjetor, 2017

Njihuni me qendrën tregtare ku femrat kanë mundësi të marrin burra me qira

Fundjavën e kaluar në Haiku në një qendër tregtare qindra femra kineze kanë vrapuar për të marrë me qira një partner me një çmim prej 0.1...

Showbizz 08:15 - 25 Shkurt, 2015

Victoria Beckham “sjell” pranverën në Londër

Temperaturat në Britani janë ende shumë të ulëta, sepse edhe kryeqyteti anglez ka pësuar një ulje të konsiderueshme temperaturash, sic do qytet tjetër në Europë. Por...

Teknologji 21:49 - 17 Shkurt, 2015

Apple ri-projekton dyqanet e saj 

Justin Sullivan hap dyert e një dyqani Apple Store për të filluar shitjen e iPhone 6. Shefi i dizajnit të Apple, Jony Ive ka punuar për...