Connect with Us

All posts tagged "e ardhme"

Showbizz 13:48 - 14 Prill, 2020

U tha se do të ishte pjesë e kinematografisë turke/ Klea Huta tregon për planet për të ardhmen

Gjatë kësaj periudhe izolimi personazhet e njohur të showbizit shqiptar kanë vendosur që të realizojnë më shumë intervista të vogla me ndjekësit e tyre duke zbuluar...

Showbizz 10:40 - 22 Mars, 2020

Armina Mevlani zbulon planet e së ardhmes: Do të doja të ndaloja burrat e mëdhenj që abuzojnë me vajzat nën 18 vjeç

Armina Mevlani është një nga blogeret më të njohura dhe të ndjekura shqiptare. Duke qenë se ka shumë ndjekës në rrjetet sociale, Armina është shumë aktive...

Shëndeti 14:00 - 19 Shkurt, 2020

E ardhmja e pasigurt e fëmijëve/ Zbuloni çfarë paralajmërojnë studiuesit

Asnjë vend nuk i ofron një fëmije edhe mundësinë e një edukimi të shëndetshëm dhe një mjedis të përshtatshëm për të ardhmen e tyre, thotë Organizata...

Showbizz 15:28 - 12 Shkurt, 2020

“Vitet janë thjesht një numër”/ Jennifer Aniston e vërteton tërësisht këtë thënie

Ditën e djeshme aktorja e famshme Jennifer Aniston ka festuar 51 vjetorin e saj të lindjes. Por edhe pse 51 vjeç duket se vitet për të...

Showbizz 21:29 - 19 Tetor, 2019

Blendi Fevziu e thotë troç: “Të ardhmen e vajzave të mia nuk e shoh në Shqipëri”

Blendi Fevziu është një nga gazetarët më të njohur në Shqipëri. Ai ka rreth 23 vite në ekran dhe janë të pakta herët që e kemi...

e frikshme/ do zgjedhim te vdesim apo jo
Kuriozitete 23:58 - 10 Mars, 2019

E frikshme/ Në të ardhmen do të mund të zgjedhim të vdesim apo jo

Sipas José Luis Cordeiro anëtar i Akademisë së Artit dhe Shkencës si dhe pionier në krijimin e inteligjencës artificiale tha se falë teknologjisë pas 30 vitesh...

parashikimet e frikshme
Kuriozitete 23:00 - 28 Shkurt, 2019

E frikshme/ Gruaja që parashikoi 11 Shtatorin dhe ISIS-in “ndjell” të ardhmen e tmerrshme për njerëzimin

Baba Vanga e njohur ndryshe edhe si Nostradamusi i Ballkanit ka parashikuar këto ngjarje për të ardhmen. Sipas saj uria globale do të fillojë në vitet...

Kuriozitete 20:00 - 2 Shkurt, 2019

Çfarë fsheh e ardhmja për vezën më të famshme në Instagram

Duket sikur kanë kaluar vite që nga momenti kur një vezë theu rekordin e fotos më të pëlqyer në Instagram, apo jo? Në fakt, s’është bërë...

Femra 21:40 - 9 Janar, 2019

Elementi i parë që sheh në këtë imazh të tregon diçka mbi të ardhmen

Në artikullin e sotëm ju prezantojmë me një nga testet më klasike të personalitetit. Falë një imazhi të thjeshtë do të mund të njohësh anët më...

Life Style 23:30 - 12 Shtator, 2018

Zbuloni të ardhmen tuaj!/ Bashkojini të dyja duart dhe shihni se çfarë fshihet

Praktika e Leximit të Pëllëmbës së Dorës e ka origjinën e saj në Azinë Juglindore dhe ka qenë e përhapur në Indi, Kinë, Tibet dhe zonat...

Life Style 23:40 - 9 Mars, 2018

Video/ Televizori i së ardhmes

Gjithnjë e më tepër teknologjia po avancon, e një nga ndryshimet më të mëdha që vëmë re janë aparaturat që ne i përdorim çdo ditë. E...

Kuriozitete 22:50 - 21 Janar, 2018

Bëni kujdes nga e ardhmja/ Gjërat që do ndryshojnë

Jeta po ndryshon gradualisht. Teknologji e re, pajisje të reja, dhe produkte që do shtohen shumë shpejt në jetën tonë. Ato që nuk kanë qënë gjenerata...

Kuriozitete 22:50 - 4 Janar, 2018

Kliko foton dhe zbulo fatin tënd për 2018-n

Nuk është çudi që me anë të kësaj fotoja të mund të zbuloni se çfarë është planifikuar për ju këtë vit. Hidhini një sy dhe thoni...

Teknologji 13:40 - 3 Gusht, 2015

E shkuara, e tashmja dhe e ardhmja e makinave elektrike

​Jetojmë në një periudhë ku mund të themi se makinat elektrike po bëhen trend. Në fakt këto makina nuk lindën sot. A e dinit që një...

Teknologji 11:08 - 13 Korrik, 2015

Samsung do të përdorë butona të padukshëm tek pajisjet e ardhshme

Kur bëhet fjalë për patentat, kompanitë duan të kenë sa më shumë të jetë e mundur. Samsung mban vendin e parë për numrin e patentave të...