Connect with Us

All posts tagged "eksperte"

Life Style 13:20 - 20 Nentor, 2019

Alarmojnë ekspertët/ Ja çfarë ndodh me zgjatimet e qerpikëve dhe pasojat e rënda që shkaktojnë

Kohët e fundit vajzat janë “fiksuar” me trendin e zgjatimeve të qerpikëve e cila ka “shpërthyer” si kurrë më parë dhe ekspertët parashikojnë që tregu të...

Kuriozitete 15:05 - 12 Nentor, 2019

Duhet të hamë apo jo para se të flemë gjumë?/ Ja çfarë thonë ekspertet

Njerëzit hanë natën për një sërë arsyesh që shpesh nuk kanë të bëjnë me urinë , nga dëshirat deri në përballimin e mërzitjes ose stresit. Dhe...

Life Style 20:15 - 10 Nentor, 2019

E pabesueshme/ Ja ndryshimet që truri juaj pëson kur bini në dashuri

Në momentin kur bie në dashuri, mund të jetë magjike. Vërtetë. Por nuk duhet të mendoni se dashuria është thjesht diçka që mund të ngjizet në...

Life Style 13:53 - 10 Nentor, 2019

Paralajmërojnë ekspertët/ 8 ëndrrat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Ka 8 ëndrra, sipas disa ekspertëve, të cilat nuk duhet t’i injorojmë kurrë. Me siguri do të ketë ndodhur që ju të zgjoheni papritur nga një...

Kuriozitete 15:10 - 16 Shtator, 2019

“Mos e bëni këtë gabim”/ Ekspertët e kibernetikës tregojnë rrezikun e marrjes “borxh” të karikuesit

Keni marrë borxh një karikues të dikujt që nuk e njihni? Keni bërë një gabim shumë të madh. Sipas ekspertëve të sigurisë kibernetike ky është një...

Kuriozitete 14:10 - 17 Gusht, 2019

“Gjysma e njerëzve nuk i ndërrojnë të brendshmet”/ Del studimi shokues, ja çfarë thonë ekspertët

Studimi i kryer nga prodhuesi i të brendshmeve Tommy John, i ka shokuar të gjithë. Së fundmi ai ka treguar se 45 për qind e njerëzve...

Kuriozitete 21:05 - 23 Korrik, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/ Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie në zhdukje

Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie janë në listën e kuqe të IUCN (Unioni Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës), si të rrezikuara...

Kuriozitete 12:25 - 17 Korrik, 2019

Ëndërroni sikur jeni shtatzënë? Ja kuptimi i saj dhe çfarë thonë ekspertët

Shumë gra dhe vajza “ankohen” shpesh se shikojnë ëndrra sikur janë shtatzënë apo kanë sjellë në jetë një fëmijë dhe janë frikësuar.Në fakt, ëndrrat nuk janë...

Kryesore Show Biz 11:53 - 22 Qershor, 2019

“Ajo i drejton të gjithë”/ Meghan Markle “eksperte” e thashethemeve dhe influencuese tek Princ Harry

Pasi u lajmerua se Meghan Markle dhe Prince Harry do të ndaheshin nga bamirësitë që bënin së bashku me Prince William dhe Kate Middleton, autori biografik...

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra
Life Style 12:10 - 21 Qershor, 2019

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Ekspertja e njohur Annabel Knight së fundmi ka treguar për “Daily Mail” se gjuha jonë trupore gjatë gjumit, është gjithnjë e më interesante sepse nuk ka...

Life Style 13:10 - 25 Maj, 2019

Paralajmërojnë ekspertët/Mos përdorni fisha publike për karikim, ja çfarë i ndodh telefonit tuaj

“Të përdorësh një fishë publike karikimi është njëlloj si të gjesh një furçë dhëmbësh në mes të rrugës dhe ta fusësh në gojë”. Kështu është shprehur...

Life Style 12:25 - 18 Maj, 2019

Bëni ecje të shpejtë? Ekspertët kanë një lajm të mirë për ju

Studimi më i fundit i realizuar nga disa ekspertë në Universitetin Leicester, ka dalë në përfundimin se ata që ecin shpejt kanë më shumë shanse për një...

Kuriozitete 14:10 - 6 Maj, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/Mos i lejoni fëmijët të ulen kështu

Fëmijët në moshë të vogël  mund të bëjnë lëvizje elastike të cilat bëhen pothuajse të pamundura në vitet e mëvonshme. Por ekspertët po paralajmërojne prindërit që...

Kuriozitete 12:53 - 14 Prill, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/Nënat nuk duhet t’i lidhin më foshnjat, ja arsyeja

Lidhja e foshnjave kupton mbështjellën e tyre me një batanije ose copë, në mënyrë që të kufizohet lëvizja e gjymtyrëve.Por ekspertët paralajmërojnë se lidhja e tyre...

ta shpifin ne shtrat
Life Style 14:53 - 1 Prill, 2019

Flasin ekspertët/Ja cfarë po e vret “kënaqësinë” tuaj në shtrat

Gabimi më i shpeshtë që bëjnë çiftet gjatë marrëdhënieve seksuale, mund të mendoni se lidhet me “teknikat” apo pozicionet e gabuara. Në fakt më problematike është...