Connect with Us

All posts tagged "ekspertet"

Life Style 12:40 - 23 Mars, 2020

Rastet kur nuk duhet të kryeni marrëdhënie seksuale/ Ja çfarë thonë ekspertët

Seksi duhet të shmanget për shtatë ditë, nëse njëri nga partnerët shfaq simptoma si kollë ose ethe dhe rekomandohet që gjatë kësaj periudhë  të enë në...

Teknologji 14:29 - 22 Shkurt, 2020

Grupet tuaja në WhatsApp mund të mos jenë aq private sa mendoni/ Ekspertët bëjnë zbulimin e papritur

Pavarësisht nëse është me familjen ose miqtë tuaj, nëse përdorni WhatsApp ka të ngjarë që të jeni anëtar i disa bisedave të grupeve të ndryshme. Por...

Life Style 23:15 - 2 Dhjetor, 2018

Flasin ekspertët/ Këto janë shenjat e hershme të kancerit

Një numër i madh personash nuk mund t’i dallojnë shenjat e kancerit, sipas një studimi të kryer në Britani.Nga rreth 4000 persona të pyetur 19%  e...

Kuriozitete 18:00 - 26 Janar, 2018

Ekspertët e lidhjeve ngrenë flamurin e kuq ndaj këtyre partnerëve

Sipas ekspertëve të lidhjeve, ekzistojnë 7 shenja të rëndësishme të cilat tregojnë nëse jeni në një lidhje abuzive apo se partneri juaj po përfiton nga ju....

Kuriozitete 22:10 - 7 Janar, 2018

Flini më pak se 8 orë?/ Mjekët japin lajmin e frikshëm

Një anketim nga Universiteti i Binghamton, Shtetet e Bashkuara, ka përcaktuar se duke fjetur më pak se tetë orë të rekomanduara mund të shkaktojë ankth dhe depresion....

Kuriozitete 11:59 - 9 Shtator, 2017

Ekspertët japin alarmin! / Majmunët mund të sjellin zhdukjen e specieve

Ekspertët e universitetit të Oxfordit kanë zbuluar se disa majmunë kanë mësuar të përdorin botën në avantazhin e tyre, duke përdorur gurët si mjete për të...

Teknologji 14:57 - 28 Prill, 2017

Paralajmërimi i ekspertëve/Kujdes! Pajisjet e reja ju fshijnë mendimet, pa e kuptuar

“Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time”, shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet më vonë, përparimet teknologjike në makinat...