Connect with Us

All posts tagged "email"

Teknologji 12:28 - 17 Prill, 2020

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave...

Life Style 15:40 - 10 Prill, 2019

Çfarë mund të shkojë gabim gjatë dërgimit të një e-maili? Zbuloni si mund të “shpëtoni”

Këto janë 3 gabimet më të shpeshta gjatë dërgimit të një e-maili: 1.Shkruani gabim emrin e personit Të shkruash gabim emrin e personi të cilit po...

Life Style 15:53 - 24 Tetor, 2018

Mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone, ky është emaili që duhet ta shmangni patjetër

Një tjetër grup kriminelësh kibernetikë kanë vënë në shënjestër përdoruesit e iPhone-ve. Mashtrimi i radhës vjen në formën e një email-i që duket të jetë nga...

Life Style 14:10 - 22 Tetor, 2018

“Paguaj ose do të …”, ky është email-i që nuk duhet ta hapni për asnjë arsye

Një seri kërcënimesh të marra online po i çon njerëzit që të kryejnë vetëvrasje. Fillimisht mesazhi, që vjen në postën tuaj elektronike, duket i parrezikshëm –...

Teknologji 15:30 - 2 Korrik, 2016

Probleme me fjalëkalimin? Ja çfarë nuk duhet të beni.

Fjalëkalimet janë vërtet një çështje e rëndësishme. Sa herë iu ka ndodhur të harroni fjalëkalimin e facebook-ut, instagram-it, email-it etj? Ju paraqesim gabimet më të zakonshme...

Teknologji 20:10 - 23 Nentor, 2015

Përdoruesit e Yahoo, vështirësi në aksesin e e-mailit

Yahoo ka konfirmuar se është duke penguar disa njerëz nga aksesi në adresën e tyre në qoftë se ata janë duke përdorur programe që bllokojnë reklamat...

Kuriozitete 23:15 - 20 Prill, 2015

Koha më e përshtatshme për të dërguar një e-mail nëse prisni një përgjigje

  Shkencëtarët kanë studiuar dhe ekzaminuar 16 bilion mesazhe të dërguara nga dy milionë njerëz, për një nga studimet më të mëdha të bëra ndonjëherë. Kërkuesit...

Teknologji 18:15 - 4 Prill, 2015

40-vjetori i Microsoft-it, Bill Gates u dërgon e-mail punonjësve

Microsoft-i feston 40-vjetorin e tij sot dhe bashkëthemeluesi i kësaj kompanie, Bill Gates, u ka dërguar të gjithë punonjësve (më shumë se 100 000 persona) një...