Connect with Us

All posts tagged "emocione"

Showbizz 12:50 - 16 Dhjetor, 2019

Nga emri i fëmijës tek planet për të ardhmen/ Miriam Cani tregon emocionet për shtatzëninë e saj të dytë

Miriam Cani është një nga kënëgtaret më të dashura për publikun shqiptar. Këngëtarja është në pritje të ëmbël për herë të dytë dhe ka treguar më...

Showbizz 11:53 - 17 Nentor, 2019

“Si kam jetuar unë pa këtë lumturi”/ Xhensila Myrtezaj tregon si i ka ndryshuar jeta pas lindjes së vajzës

Rreth 1 vit më parë, çifti më i komentuar i showbizzit Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku, u bënë prindër për herë të parë të një vajze...

Life Style 14:40 - 19 Korrik, 2019

“Emocionet reale zëvendësohen me to”/ Cili është emoji më i përdorur në botë?

Në çdo moment gjatë komunikimit me njerëzit ne përdorim gjithmonë disa emoji në varësi të emocioneve tona.Ikonat e vogla kanë ndryshuar mënyrën se si miliarda njerez ne...

Kryesore Show Biz 14:10 - 28 Qershor, 2019

“Emocionet për të të parë duke ecur pranë meje”/ Kledi Kadiu bën dedikimin e veçantë për partneren

Çifti i balerineve, Kledi Kadiu dhe Charlotte në 28 qershor të vitit që lamë pas celebroi dashurinë e tij me martesë në një ceremoni përrallore që...

Kryesore Show Biz 10:25 - 15 Qershor, 2019

“Nuk ishte diçka e thjeshtë”/ Sidrit Bejleri rrëfen emocionet e para nga lindja e vajzës

Këngëtari i njohur shqiptar Sidrit Bejleri ka dhënë një lajm të gëzueshëm për të gjithë ditën e djeshme duke treguar se është bërë baba. Gjatë programit...

njeri qe qan
Kuriozitete 20:00 - 16 Janar, 2019

Fuqia e lotëve/ Ja pse njerëzit që qajnë janë më të fortë

Nuk ka ndonjë arsye specifike, pse duhet fshehur trishtimi. Vetëm njerëzit e sigurt në vetvete me një inteligjencë të lartë emocionale janë në gjendje që të...

Femra 23:00 - 8 Dhjetor, 2018

Shenjat e horoskopit, me të cilat jo të gjithë bien në dashuri

Nëse je ndjerë gjithnjë i përjashtuar kur vjen fjala tek lidhjet romantike, mund të jetë sepse shenja jote e horoskopit është pak  e vështirë për t’u...

Kryesore Show Biz 11:10 - 23 Tetor, 2018

Nënë për herë të parë! Almeda Abazi rrëfen emocionet e para të pritjes së ëmbël

Almeda Abazi ka konfirmuar lajmin e shtatzënisë! Bukuroshja shqiptare është në pritje të ëmbël me fëmijën e saj të parë me bashkëshortin, Tolgahan Sayisman. Për revistën...

Femra 13:30 - 7 Janar, 2017

Si ti kontrollojmë emocionet tona?

Shumë njerëz thonë se duhet të ndiqni atë çfarë ju thotë zemra kur vjen puna te çështjet e dashurisë, por një studim ka zbuluar se mendja...

Teknologji 20:12 - 26 Nentor, 2015

Kompjuteri që e di çfarë po mendoni

Një nga përparësitë e qenies njerëzore është fshehja e ndjenjave më të thella. Por kjo mund të jetë gati për t’u ndryshuar pasi kompjuterat po përmirësohen...

Femra 16:00 - 1 Qershor, 2015

Si të kontrolloni emocionet gjatë ciklit menstrual

  Na vjen keq ta pranojmë, por të gjitha bëhemi pak të çmendura gjatë asaj periudhe të muajit. Kemi ‘urryer’ çdo djalë që na ka thënë...

Showbizz 17:00 - 11 Maj, 2015

Emocione dhe muzikë

  David Walliams, Alesha Dixon, Amanda Holden dhe Simon Cowell u impresionuan të gjithë nga performanca e një 18 vjecareje në Britain’s Got Talent. Ella Shaw,...

Showbizz 12:00 - 3 Maj, 2015

Emocione dhe lot në ekran

  Spektakli i fundjavës në ekranet britanike dhuroi edhe këtë javë mjaft surpriza dhe emocione. Një grup konkurentësh ka performuar hitin e Everly Brothers, pikërisht When...

Showbizz 14:00 - 26 Prill, 2015

Emocione në Britain’s Got Talent

Spektakli i zbulimit të talenteve të rij Britain’s Got Talent ka dhuruar mjaft emocione si dhe surpriza këtë fundjavë. Intruktori 35 vjecar i fitnesit u përball...

Shëndeti 07:51 - 16 Prill, 2015

Paracetamoli, bashkë me dhimbjet na heq edhe emocionet

Paracetamoli përdoret rëndom dhe gjendet në dhjetra produkte mjekësore, kryesisht për të qetësuar dhimbje të ndryshme fizike.Deri më tani atij nuk i është njohur asnjë efekt...