Connect with Us

All posts tagged "emoji"

Teknologji 13:34 - 1 Shkurt, 2020

Gjesti personifikues i italianëve dhe veshja me vello e burrave/ Emojit më të ri që do t’iu shfaqen në telefonin tuaj

Flamuri i trangjinorëve, femra që veshin kostumet për meshkuj apo anasjelltas, prindërit që ushqejnë fëmijët me biberon si dhe Santa neutral për të gjitha gjinitë. Këto...

Life Style 14:40 - 19 Korrik, 2019

“Emocionet reale zëvendësohen me to”/ Cili është emoji më i përdorur në botë?

Në çdo moment gjatë komunikimit me njerëzit ne përdorim gjithmonë disa emoji në varësi të emocioneve tona.Ikonat e vogla kanë ndryshuar mënyrën se si miliarda njerez ne...

Kryesore Show Biz 11:53 - 6 Mars, 2019

Për një emoji u bë nami! Sara Hoxha ndreq menjëherë postimin në Instagram

Nuk ndodh shpesh që Sara Hoxha të publikojë foto familjare, përveç atyre në story ku mund t’i shohim për vetëm 24 orë. Bukuroshja bjonde ka publikuar...

Life Style 09:59 - 18 Nentor, 2018

Whatsapp vjen me këtë super risi që do ju bëjë dhe ju pjesë të saj!

Një aplikacion “i zgjuar” i disponueshëm për telefonat Android do t’ju lejojë të shndërroni çdo fotografi në një sticker që pastaj mund të përdoret në WhatsApp....

Kuriozitete 19:20 - 9 Shkurt, 2018

Emoji më i kërkuar i shtohet listës së ikonave

Në muajin nëntor kudo qarkulloi lajmi se një tjetër emoji do t’i shtohet listës së simboleve të cilat plotësojnë komunikimin tonë të përditshëm.  E ndërsa tani,...

Kuriozitete 21:20 - 11 Gusht, 2017

Më shumë emoji për 2018!

Javën që kaloi revista amerikane ”Cosmopolitan” bëri një parashikim të emoji të reja që do dalin për vitin 2018. Por mesa duket të tjera do shtohen....

Teknologji 17:15 - 20 Maj, 2015

Emoji, gjuha më e re në internet

Emoji është gjuha më e re në internet, e cila po përdoret gjerësisht nga të rinjtë në të gjithë botën. Ajo po zhvillohet më shpejt se...