Connect with Us

All posts tagged "Eneda tarifa"

Showbizz 18:55 - 17 Janar, 2020

“Më erdhi keq”/ Fifi tregon momentin e sikletshëm me Eneda Tarifën në Këngën Magjike

Fitorja e Eneda Tarifës në Këngën Magjike pati shumë reagime pasi në sallë gjatë marrjes së çmimit pati brohorima për këngëtaren Fifi. Pas kësaj të gjitha...

Showbizz 12:18 - 26 Dhjetor, 2019

I dha fund miqësisë me Fifin pas fitores në “Këngën Magjike”?/ Flet për herë të parë Eneda Tarifa se si qëndron e vërteta

Fifi dhe Eneda Tarifa ishin dy pretendetet për të fituar “Këngën Magjike”, por kjo e fundit u shpall fituese. Ky vendim u pasua me shumë diskutime,...

Showbizz 10:50 - 12 Dhjetor, 2019

“Më gjakosi dhe rash përtokë”/ Gjyshi i Eneda Tarifës tregon se si iu ka shpëtuar plumbave gjatë luftës

Sivjet janë shënuar plot 75 vite që nga momenti i Çilirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashist. E për këtë Soiree në Top Channel me Jonida Shehun...

Showbizz 11:31 - 10 Dhjetor, 2019

U tha se nuk ishin më mikesha/ Fifi sqaron njëherë e mirë marrëdhënien me Eneda Tarifën

Lajmi që miqësia mes Fifit dhe Eneda Tarifës kishte përfunduar pas finales së Këngës Magjike bëri  bujë në të gjitha mediat rozë. U tha se dy...

Showbizz 18:37 - 9 Dhjetor, 2019

“Kriset” miqësia mes Enedës dhe Fifit/ Këngëtaret bëjnë veprimin e papritur

Shpallja e Eneda Tarifës fituese e Këngës Magjike 2019 ka ndezur shumë debate mes këngëtarëve. Si fillim ishte këngëtari Ardit Çuni i cili ishte tepër i...

Showbizz 11:26 - 9 Dhjetor, 2019

“Producenti jot i dashur, Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”/ Këngëtari tregon mesazhin që i dërgoi Eneda Tarifës

Ditën e djeshme këngëtari Ardit Çuni e sulmoi ashpër Eneda Tarifën pasi ajo e kishtë votuar me 0 pikë në Këngën Magjike. I ftuar në emisionin...

Showbizz 12:30 - 8 Dhjetor, 2019

“Të njoha kur askush nuk më konsideronte”/ Pasi fitoi Këngën Magjike, Flori Mumajesi ka dy fjalë për Eneda Tarifën

Mbrëmjen e kaluar, këngëtarja Eneda Tarifa rrëmbeu çmimin e parë të festivalit Kënga Magjike. Eneda u paraqit me një këngë të kompozuar dhe realizuar ngë kantautori...

Showbizz 15:42 - 30 Nentor, 2019

“Do zgjas dorën drejt atyre që kanë nevojë”/ Eneda Tarifa publikon videon që përloti rrjetin

Këngëtarja Eneda Tarifa e cila konkurron në “Kënga Magjike” me këngën “Ma zgjat dorën”ka treguar se kjo këngë i përshatet shumë situatës në të cilën ndodhen...

Kryesore Show Biz 20:13 - 17 Gusht, 2019

“Do të martohesha po të…”/ Eneda Tarifa bën rrëfimin e papritur

Këngëtarja dhe moderatorja Eneda Tarifa është komentuar shumë shpesh në media për jetën e saj private. E ftuar në emisionin “Treshat” ajo ka rrëfyer disa detaje...

Kryesore Show Biz 20:00 - 6 Korrik, 2019

Eneda Tarifa më e lumtur se kurrë/ Ja ku e kalon fundjavën

Këngëtarja Eneda Tarifa i është bashkuar nismës komunitetiqëzgjoitokën në qytetin e Korçës. Këtë Eneda e ka treguar përmes fotove në rrjetet sociale. Por duket se nuk...

Saimir Tahiri tek krimet e renda
Showbizz 14:41 - 6 Prill, 2019

Video- Këtë nuk e paskemi ditur/ Saimir Tahiri kapet “mat”  

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri duket se paska edhe një talent të veçantë në muzikë, që nuk e paskemi ditur . Ish-ministri është kapur ‘mat’ në...

Kryesore Show Biz 16:30 - 19 Gusht, 2018

Eneda Tarifa i “vë flakën” rrjetit/ Poston foton që nuk pritej

Eneda Tarifa vijon të jetë një ndër këngëtaret më të dashura dhe më të pëlqyera të publikut shqiptar. Ajo është mjaft e njohur për vokalin e...

Kryesore Show Biz 23:40 - 17 Janar, 2018

Zbulohet se si do të vishen trajnerët e “The Voice Kids” në mbrëmjen e parë

Vetëm dy ditë na ndajnë nga startimi i spektaklit më të ri për fëmijë. “The Voice Kids” do të nis të premten në 19 janar dhe...

Kryesore Show Biz 19:50 - 15 Janar, 2018

Këngëtarja shqiptare i jep fund martesës pas 18 vitesh?

Eneda Tarifa dhe bashkëshorti i saj Erjon Zaloshnja si duket i kanë dhënë fund martesës së tyre 18-vjeçare. Burime për revistën “anabel” bëjnë me dije se...

Kryesore Show Biz 21:58 - 6 Shtator, 2017

Eneda Tarifa rikthehet në Top Channel/ Ja ku do e shihni së shpejti

Eneda Tarifa rikthehet sërish në Top Channel. Rreth një vit pasi u largua nga “Portokalli” dhe ekrani në përgjithësi, Eneda do të rikthehet në Top Channel...