Connect with Us

All posts tagged "energji"

Life Style 16:05 - 16 Nentor, 2019

Zgjidhni një simbol mistik për të zbuluar diçka të thellë në lidhje me energjinë tuaj personale

Simbolet dihet që përcjellin mesazhe domethënëse në vetëdijen tonë dhe ndërgjegjen tonë. Ato përfaqësojnë lloje të ndryshme të fuqisë dhe njohurive dhe mund të na ndihmojnë...

Kuriozitete 15:53 - 8 Nentor, 2019

Si do të ndikojë energjia misterioze dhe çfarë ju pret në 11/11/2019 sipas shenjave të horoskopit

11 Nëntor 2019, mund të jetë një nga ditët më magjike të vitit, falë domethënies shpirtërore të 11/11 në numerologji, si dhe tranzitimeve shumë të veçanta...

Life Style 16:05 - 5 Nentor, 2019

Zbuloni ngjyrën që rrit energjinë e shenjës tuaj në horoskop dhe efektet që ka tek ju

Ngjyra e Dashit Ngjyra juaj është… e kuqe . Ju jeni një shenjë energjike, luftëtare dhe ngjyra juaj është e ngrohtë, e zjarrtë dhe pak metalike.Kur...

Kuriozitete 13:40 - 20 Gusht, 2019

Javë stresuese dhe pa energji? Ja cili planet e ka “fajin”

E filluat këtë javë me stres , pa energji dhe të mërzitur? Sipas astrologëve “fajin” për këtë e ka Marsi që tashmë ka kaluar në shenjën...

Kryesore Show Biz 11:10 - 28 Maj, 2019

“Energji ëngjëlli”/ Kejvina gdhend dy tatuazhe shumë domethënëse në trupin e saj

Pas largimit nga emisioni “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella u shndërrua në një nga personazhet më të komentuar e të përfolur në mediat shqiptare. Ditën e...

cfare ndodh kur ndihmon
Kuriozitete 23:40 - 16 Mars, 2019

Tre gjërat që ndodhin kur ndihmon dikë/ Mësimi i mirësisë

Në një lloj mënyre merr me vete edhe karmën e tij, mësimet për të cilat ke nevojë  për të jetuar, për të mësuar dhe për të...

Kryesore Show Biz 20:30 - 15 Mars, 2019

Stërvituni 12 minuta si kjo 73 vjeçare dhe do të keni energji gjithmonë

Një trup i tonifikuar është i rëndësishëm në çdo moshë, por sigurisht që një gjë e tillë bëhet gjithnjë e më e vështirë me kalimin e...

Panele diellore transparente
Kuriozitete 20:20 - 7 Shkurt, 2019

Panelet diellore transparente, do të kthejnë dritaret në burime energjie

Shkencëtarët nga Universiteti i Michigan-it, kanë shpikur  disa panele diellore, transparente të cilat mund të hyjnë në shumë zbatime si në arkitekturë, ashtu dhe në fusha...

telepatia
Kuriozitete 23:00 - 31 Janar, 2019

Valët e veçanta të trurit që na lidhin me të tjerët/ Si funksionojn telepatia

Kur mendon për dikë, dërgon në univers valë me një frekuencë të veçantë. Këto valë mund të ndjehen në distanca të largëta dhe mund të prekin...

Kuriozitete 23:00 - 9 Janar, 2019

Ju tregojmë se si e shkatërroni sistemin imunitar duke qenë negativë

Qelizat e trupit tonë funksionojnë përmes energjisë dhe i përgjigjen ngarkesës emotive të mendimeve tona. Ndodh shpesh që shumë persona edhe të sëmuren pasi kanë kaluar...

Femra 21:40 - 20 Dhjetor, 2018

Energjia negative të ka vënë me shpatulla pas murit, ja shenjat

Në disa kultura njihet si syri i keq, në disa kultura të tjera njihet si energji negative. Gjithsesi kjo lloj energjie ka një efekt negativ në...

Kuriozitete 22:25 - 19 Dhjetor, 2018

Këto janë sekretet e atyre që nuk ndjehen kurrë të lodhur

Mund ta kesh vënë re që disa persona nuk lodhen kurrë edhe pse mund të bëjnë shumë aktivitete gjatë ditës. Më poshtë do t’ju tregojmë disa...

Life Style 11:00 - 20 Dhjetor, 2017

Do ta nisësh Vitin e Ri me energji? Ja ç’duhet të bësh në orën 23:58

Njerëzit në Twitter kanë zbuluar një mënyrë perfekte për të nisur Vitin e Ri dhe gjithçka varet tek ato dy minutat e fundit në prag të...

Shëndeti 20:05 - 30 Mars, 2017

18 ushqimet që ju japin energji

Portokallet e kuq super antioksidantë Ekzistojnë disa lloj ushqimesh, që shërbejnë për të rikuperuar energji, pa patur frikën e shëndoshjes. Portokallet e kuqe siçiliane, furnizojnë trupin...

Femra 10:30 - 19 Janar, 2017

Ushqimet që ju furnizojnë me energji

Trupi i njeriut ka nevojë për ushqim, për të qenë sa më aktiv në rutinën e përditshme. Ja lista e disa ushqimeve që duhet të konsumojmë...